July 2009

Kapitola 5.

31. july 2009 at 18:55 | Denaille
Žblept: Opět trochu delší kapitola. Sice mě už nebavila jako ty předchozí. Je v ní docela dost popisování. Ale je stejně důležitá jako ty předchozí.

Co se stalo v předchozí kapitolce?: Dianelle podepíše smlouvu a to pro ni znamená život v lavici. Hned první den se ukáže, že někteří učitelé nebou tací, jak čekala. A její spolužáci se úplně vymykají její představě.

30. 7. 2009 - Přišel! Mám ho doma... :D

30. july 2009 at 16:28 | Denaille |  Diary
Dneska je den D. Podívala jsem se po příšerně dlouhé době na mail a našla jeden od společnosti, od které jsem si objednávala tablet. Stálo v něm, že tablet teprve před dvěma dny poslali a měl by mi dojít včera nebo dnes. A protože to včera nebylo, čekala jsem ho dneska.
Teď ho mám na stole a snažím se s tím zatraceným perem udělat aspoň nějaký pohyb. Napsala už "ahoj" a "nazdar", trochu jsem dostala do ruky, jak to vlastně pracuje.

Ale stejně si s tím moc nevím rady. Tak se chci vlastně i zeptat. Máte někdo tablet a víte, jak s ním pracovat? :D
Já totiž ne.
Ale časem to snad zjistím. Kdyby se ale chtěl někdo dobrovolně nabídnout mi s tím trochu pomoct. :) No, zlobit se na vás nebudu. :D

Kapitola 4.

29. july 2009 at 19:17 | Denaille
Žblept: Tahle kapitola je trochu delší, než ty předešlé. Taky mě ji dost bavilo psát a chtěla jsem ji mít trochu ucelenou. Ale snad vám to nevadí... ;op První hodina se mi nějak povážlivě zkrátila.

Co se stalo v předchozí kapitolce?: Seznámení s novým šéfikem proběhne hladce. Daemon ji seznámí s jejími možnostmi a když dostane její souhlas, další dobrodružství může začít. Víme přece, že Smrt není to jediné, co nás potom čeká...

Responses number 1

28. july 2009 at 20:16 | Denaille
Upřímně mě otázky celkem potěšily, nečekala jsem jich tolik a vůbec ne, že se jich sleze tolik během jednoho dne. Tak nějak jsem čekala, že za týden se jich tu bude jen pár a já budu mít veget. Takže jsem příjemně polichocena. :) Snad mě chápete. Začnu zatím po deseti.
Za chyby se omlouvám, psala jsem to rovnou do článku, takže jich bude dost.

Q - question
A - answer

Sem s otázkou!

28. july 2009 at 10:03 | Denaille
Tohle se na blocích celkem rozmohlo a je to poměrně populární. A jak jinak se dozvědět o autorovi tohohle blogu co nejvíc?

Byla bych ráda, kdybyste se trochu zapojili a na něco se poptali. Cokoliv, co vás zajímá, ať už o mě nebo o mém blogu. Zaujal vás třeba nějaký článek a chcete se na něj zeptat trochu blíže, třeba co mě vedlo k tomu ho napsat atd. Vy už něco vymyslíte.
Byla bych ráda, kdyby to byli rozumné otázky, nebo aspoň tak rozumné jak to půjde. :D
Budu se snažit na všechny odpovědět co nejupřímněji. :)

??????????????????????????????????????

Otázky piště do komentářů. Když na ni odpovím, komentář smažu. Otázky a odpovědi budou zveřejněny v novém článku. :)

Evoluce nebo jen podivná agresivita?

28. july 2009 at 7:30 | Denaille |  Téma týdne a úvahy
Nevím, jestli si někdo z nás všiml změn, které se buďto staly, nebo stále dějí.
Nevím, čím to je ani proč a dělá mi to celkem starosti.

Začalo to článkem na Novinkách o útoku šelmy (teď si nejsem jistá, zda šlo o levharta nebo nějakou pumu) na krokodýla, kterého zabila. Zdá se to trochu divné ne?
Ale zvláštní na tom je, že tu zprávu teď nemůžu nikde najít... Dějí se mi teď samé divné věci.

Kapitola 3.

22. july 2009 at 19:32 | Denaille
Žblept: Tak, další z mých popletených výplodů mysli, abyste měli co číst (ikdyž pochybuju, že to někoho nadchne). Enjoy your meal. :D

Co se stalo v předchozí kapitolce?: Naše hrdinka dostane pár odpovědí na své otázky, ale zdaleka to není všechno, co by chtěla vědět. Ke všemu zůstane sama trčet... kde to vlastně je?

Bride of Lucifer

19. july 2009 at 16:07 | Denaille |  Layouts
Náhled
Konečně layout, na který jsem opravdu pyšná. Dal mi docela dost práce... hlavně ta nesmírná spoušť bonusků. :D
Sice mi trochu ujeli okraje, ale jen o nějaký ten pixel, což se dá snadno přehlédnout. Sice nejde něco přečíst, protože text zasahuje do záhlaví. A našlo by se toho víc... ale i tak se mi lay strašně líbí.
Vypadá, jako bych ho snad ani nedělala já. :D

Co pro lidi znamená práce?

19. july 2009 at 10:42 | Denaille |  Téma týdne a úvahy
Když jsem byla menší, nestarala jsem se o to, kde naši berou peníze, ale chtěla jsem spoustu věcí. Dětem uniká smysl financí, vědí, že hračky si koupí za peníze, ale kolik práce někdy stojí mít je, to nevědí. Chtějí to a to a jsou naštvaní, že jim rodiče nic nekoupili i když tam tu věc si zrovna strašně přály.

• Hasit, to je krásná práce, ale nosit vodu z potoka, to dělá člověk nerad. (Čapek K.) •


Andělé a démoni

13. july 2009 at 20:05 | Denaille |  Filmy
Režie: Ron Howard
Žánr: Drama / Kriminální / Mystery / Thriller
Rok výroby: 2009
Země: USA
Scénář: Dan Brown

Popis: Když Robert Langdon objeví důkazy o znovuobnovení starověkého tajného bratrstva známého jako Ilumináti - nejmocnější tajné organizace v historii - také čelí smrtelnému nebezpečí, které ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné organizace: katolickou církev. Když se Langdon dozví, že hodiny na nezastavitelné časované bombě, kterou představují Ilumináti, pořád tikají, odlétá do Říma, kde spojí své síly s Vittorií Vetra, krásnou a záhadnou italskou vědkyní.

13. 7. 2009 - Ještě tenhle týden a mám hotovo

13. july 2009 at 18:53 | Denaille |  Diary
Přišla jsem, namazala jsem se, spálila jsem se, sedřela jsem se a padla jsem.
To bylo jen v krátkosti, teď to veznu dopodrobna.

Léto na vesnici

12. july 2009 at 16:19 | Denaille |  - Makro
Na tomhle místě trávím spoustu času. Teď v létě tam budu zase každou chvíli. Večer v červenci, kdy nesvítí měsíc jsou odtamtud nádherně vidět hvězdy. Je to na kopci, odkud mám nádherný výhled na naše údolíčko a když je ve vzduchu vlkho a schyluje se k bouřce, je tam toho slyšet celkem dost. :D
Mám odtamtud hodně fotek se západem Slunce. Jednoduše. Miluju to místo...
A pátá fotečka od spodu je focena z mého okna. :)

...
Test osobnosti

12. july 2009 at 16:01 | Denaille |  About me
Dneska jsem toho chtěla stihnout hodně...
Udělat layout pro Anias, psát, dočíst knížku, napsat hromadu článků a psát. Na dělaní layoutu nemám vůbec chuť, knížku jsem nedočetla, pár článků jsem napsala a psát teprve hodlám.
Mimo to jsem prolezla moje oblíbené blogy, kde jsem našla dvě kapitoly k povídkám a jeden článek, který mě vyburcoval napsat tohle.

3. Kapitola - Blázen k bláznovi sedá

12. july 2009 at 14:47 | Denaille
Žblept: Děj se nám už trochu rozjíždí tím napínavějším směrem. Pořád mi tahle povídka přijde spíš jako pohádka, ale hold moje představy byly vždycky značně nerealistické.

Co se stalo v předchozí kapitolce?: Yse se nakonce podaří do paláce dostat skoro včas. Zpozdí se jen o několik málo minut. Její otec se ni ale nehněvá a ani ji nedá žádný trest, jak by jindy udělal, ale jen ji napomene. Ysa se dozví, že ji chce provdat. proto ta náhlá změna v jeho chování. Ysa taky zjistí, že ji přece jenom má rád, i když se k ní většinou choval jako k hadru. Ke všemu se ještě rozhádá s Fijou, její nejlepší kamarádkou v paláci. A co ji ještě víc mrzí je, že se pohádají kvůli klukovi... :D

Hannah Montana: Ve filmu

12. july 2009 at 14:32 | Denaille |  Filmy
Režie: Peter Chelsom
Žánr: Hudební / Rodinný / Komedie
Rok výroby: 2009
Země: USA

Popis: Popové princezně Hannah stoupá úspěch pořádně do hlavy. Když se v luxusním obchůdku popere se supermodelkou Tyrou Banks o jediný pár vysněných botiček, má její táta Robby Ray hvězdných manýrů své slavné dcerunky plné zuby! Chce Miley vrátit zpátky na zem. Aby jí ukázal, co je v životě opravdu důležité, pošle ji z pozlátka metropole šoubyznysu Los Angels zpět do její venkovské domoviny - do Tennessee.