13. 7. 2009 - Ještě tenhle týden a mám hotovo

13. july 2009 at 18:53 | Denaille |  Diary
Přišla jsem, namazala jsem se, spálila jsem se, sedřela jsem se a padla jsem.
To bylo jen v krátkosti, teď to veznu dopodrobna.


V sedm hodin jsem zase stepovala u obecního úřadu a čekala jsem, až dojedou moji spolupracovníci. Nevím proč, ale vždycky přijedu první.
Dneska jsme měli uklízet rezidenci, která se opravuje, protože málem vypadala jako šikmá věž v Pise. Bylo to šílený. Nejen, že jsem asi alergik, ale ke všemu mě už od posledního týdne školy trápí černý kašel. Tu haldu prachu jsem potom sice vysmrkala, ale i tak mi moje plíce asi moc nepoděkují. Pomalu by bylo zdravější, kdybych vykouřila balíček cigaret.
Spolužáci nadávali, že by bylo nejlepší ji zbořit, vypadala vážně na zřícení.
Ale na druhou stranu je to jediná důležitá památka v naší vesnici. Nějaký čas v ní bydlel Johann Gregor Mendel, kterého můžete znát z přírodopisu jako zakladatele genetiky.
Přesto jsem si dnešek celkem užila. Moc jsme toho na práci neměli takže jsme skoro celé dopoledne seděli schovaní před slunkem a začali pracovat teprve tenhdy, když nás přišel někdo zkontrolovat.

Bavilo mě chodit jen tak patrem a představovat si, jak tam tenkrát v těch místech chodili vznešení páni a dámy a pořádaly bankety a večírky, přestože jediní lidé, kteří tam něco pořádali byli mniši. A protože v místnostech nebylo vůbec nic, jen holé zdi, snažila jsem se odhadnou k čemu která místnost sloužila a jak asi mohla vypadat.
Strašně ráda bych se v tu chvíli ocitla v minulosti a podívala se, jak to tam v okolí tenkrát vypadalo. Babička mi říkala, že přes takový malý parčík, který je před obecním úřadem, tenkrát vedla panská cesta. Lemovala ji alej stromů, některé z nich jsou stále v tom parku. Když jsem vykoukla z okna, viděla jsem ji před sebou. Prašnou cestu, která se táhla od rezidence až někam do dálky a napojovala se na starou královskou cestu, která vede na zámek Milotice. Mám strašně ráda středověk a vůbec minulost. Té atmosféře dodalo na kouzle ještě fakt, že jsem zrovna přečetla Janu Eyrovou.
Potom jsme přejeli na hřbitov, kde jsme rozhrňovali dováženou hlínu. Spálila jsem se u toho jako prase, přestože jsem se před tím namazala. Moc to nepomohlo.
Když jsem dojela domů, hned jsem skočila do bazénu a ještě se dvě hodinky opalovala, nebo spíš dopékala na sluníčku.
Teď tu sedím, chce se mi spát, doufám, že nemám úpal a přemýšlím, jestli se mám ještě přihlásit na brigádu do sousední vesnice ma trhání broskví...

Něco o naší rezidenci:
Augustiniánská biskupská rezidence ze druhé čtvrtiny 18 stol.
Bývalé letní sídlo augustiniánského řádu na Starém Brně. Rezidence vznikla v letech 1740-1742 přestavbou staré sýpky. Uvnitř kamenné schodiště, všechny místnosti klenuté, stropy v místnostech 1. patra jsou zdobeny štukovým dekorem. Jako reprezentační sídlo brněnských augustiniánů byla vybavena potřebnými úředními a společenskými prostorami - prokuraturou, prelaturou, daplí a dalšími hospodáskými a obytnými místnostmi. Sloužila nejen pro ubytování hospodářského inspektora, ale byla i letoviskem preláta a mnichů. V budově bydlel zakladatel genetiky J.G.Mendel, pokrokový opat opat Cyril Napp
 

1 person judged this article.

Comments

1 Polgara Polgara | Web | 13. july 2009 at 20:56 | React

Zajímavá brigáda a koukám, že sis to tam užila.
No jo, kdo by neznal Mendela (skloňuji to správně?)...taky jsme se o něm učili.
Být tebou tak na tu brigádu trhání broskví se přihlásím, hned bych ji s tebou měnila.

2 Angie Angie | Web | 14. july 2009 at 0:46 | React

to je dobře, že pracuješ se spolužákama =D i ta nejhorší práce se pak zdá být rájem =D
to já teď jsem v práci denně =( a to jsem si myslela, že budu mít volno, ale nějak jsem se jim zalíbila... a navíc, musim chatovat takhle v noci, a to bych měla už spát, protože vstávám v šest =( tk dobrou ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement