Transformers

29. august 2009 at 11:21 | Denaille |  Filmy
Režie: Michael Bay
Žánr: Akční / Dobrodružný /Sci-Fi / Thriller
Rok výroby: 2007
Země: USA

Popis: Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty - úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1, Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.


Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, "hodných" Autobots a "zlých" Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace.

Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. "Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam," tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura.

• Děj - I když už jsou to dva roky, co je tenhle film na světě, dostal se mi do rukou až letos, kdy se v kinech objevil druhý díl.
Začátek mi přišel dost obsáhlý, začaly se na různých místech odehrávat klíčové situace, které se až ke konci spojily dohromady a některé z nich byly podle mého i zbytečné, ale pro nás diváky takové oddechové.
Celý film je založen na akci. Nechybí ani humor, díky kterému tenhle film považuju za jeden z nejlepších.
Po druhém shlédnutí mi přišel strašně dlouhý, ale trvá nějaké dvě hodiny, což nasvědčuje tomu, že se u něj člověk nenudí.
Ke konci už k tomu má celkem důvod. Boj o kostku je dost dlouhý, takže jsem byla opravu ráda, když Megatrona zlikvidovali.

• Hudba - se mi líbila. Ale stále se spíše soustředím na ty akční scény než na poslouchání hudby. :D

• Postavy:
- SAM WITWICKY - ztvárnil Shia LaBeouf (zahrál si například v Indiana Jones: Tajemství křišťálové lebky)
- takouvý ňouma a borec v jednom. :D Na roli se perfektně hodí, není ani moc hezký ani zádný outsider. Při některých scénách jsem se dost nasmála.
Jako každý teenager chce mít holku a svoje auto. Navíc má šílenou mámu a správňáckého otce, který je tak trochu strašpytel a rád lozí pod stůl. :D


- GLEN WITHMANN - ztvárnil Anthony Anderson (zahrál si například v Klokanu Jackovi)
- počítačová maniak, nebo taky génius. Dostala mě jeho scéna ve vězení. Není to sice úplně hlavní postava, ale sehraje v příběhu taky důležitou roli.
Taky jeho filmový bratr neměl chybu, když utíkal před policajty, co vtrhli do jejich.
"Nešlapejte babičce po koberci! Nesnáší stopy na koberci!" :D

- AGENT SIMMONS - ztvárnil John Torturro (zahrál si například v Zohan: Krycí jméno kadeřník)
- popravdě ho nemám ráda. Tedy, v tomhle díle. Ale jelikož už jsem viděla i druhý, jsem jaksi ovlivněna. :D
A dostali mě jeho spodky! :D

- ČMELÁK
- nechápu proč, ale jeho jméno si nemůžu zapamatovat. Vždycky, když o něm chci mluvit, vyletí mi z pusy - CVRČEK. :D Takže mu říkám Cvrčku.
Je to takový stejný komediant jako Sam, ti dva se k sobě strašně hodí. Jestli někdy budu mít nějaký auto, tak sním o tomhle autbotovi. :DDalší postavy mě tak nezaujaly.
Taky jsem si nemohla zamapatovat jméno Megatrona. Tou dobou jsem zrovna dočetla Eldesta a chystala se na Brisingra, takže se mi jeho jméno spojovalo s Galbatorixem. Takže, když si nemohla vzpomenou ani ségra, já nadšeně vykřikla: Megatronix :D
Ale ani ségra si druhý den nemohla vzpomenout. "Jak, že se to jmenoval? Megapixel?" :D Já už byla poučena z minula, takže jsem si opět vzpomněla na Galbatorixe, ale už vynechala to "ix".

• Celkový dojem - Výborný film. Možná trochu dlouhý. Spousta akce, vtipné scény, happyend. Mrzí mě, že jsem ho neviděla už dřív. Takhle bych se stihla podívat na dvojku v kině. :(

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Angie Angie | Web | 30. august 2009 at 0:41 | React

pravdu říct, tak jednička mě zaujala mnohem víc, než dvojka. Prostě nemám ráda Megan Fox, a tak celkově mi to pokazilo celej film. První díl Transformers byl víc... mno pro mě originální :D zdálo se mi to jako skvělej nápad. Mno, a effekty - prostě nádhera :-)

2 Denaille Denaille | Web | 30. august 2009 at 11:17 | React

[1]: Mě se jednička líbí taky víc, dvojka mi přijde tak trošku utažená za vlasy, ale pořád je to dobřej film. Jediný, kdo mi v něm přišel dobrý byl právě agent Simmons. :D
Jinak Megan Fox taky moc nemusím.

3 Polgara Polgara | Web | 30. august 2009 at 13:30 | React

Dvojku jsem viděla "je" dvakrát a když se dívám na tu jedničku, bavila mě mnohem víc a Megan Fox se asi bude víc líbit pánům :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement