Seznam 2009

13. january 2010 at 19:05 | Denaille
Od října si zapisuji všechny knížky, které se mi podařilo přečíst. Jelikož začínáme nový rok, řekla jsem si, že by nebylo špatné ten krátký seznam zveřejnit. Pokud byste chtěli o některé knížce něco napsat a sešlo by se takových žádostí víc, napsala bych k ní přímo článek. Zatím se mě nějak nechce. :D


Říjen

George Orwel - Farma zvířat
Garth Nix - Sabriel
Emily Bronteová - Na větrné hůrce
F. Christiane - My děti ze stanice Zoo
David Almond - Skellig
James Patterson - Maximum Ride

Listopad

J. R. R. Tolkien - Pán prstenů - Návrat krále
Neil Gaiman - Hvězdný prach
Jane Austenová - Rozum a cit
Anthony Horowitz - Alex Rider - Orlí úder

Prosinec

Cecily von Ziegesarová - Gossip girl - Tak se mi to líbí
Rick Riordan - Percy Jackson - Zloděj blesku
 

2 people judged this article.

Comments

1 Paige Paige | 13. january 2010 at 20:59 | React

Gossip Girl? Tak to by mě dost zajímalo. Dostkrát jsem o tom slyšela, ale furt pořádně nevím, o co jde.
Rozum a cit - to je můj šálek kávy (pro Austenovou mám slabost) - i když Pýcha a předsudek u mě vede na plné čáře. Na Větrné hůrce jsem taky četla a ať si říká kdo chce, co chce, já budu mít Heathcliffa stejně ráda (ačkoliv Kateřinu jsem v některých chvílích, když jsem to četla, nemohla vystát)
My děti ze stanice ZOO, to jsme zas měli ve škole za povinnou četbu - jediná kniha(spolu s R.Fulghumem), kterou jsem z povinné četby přečetla. Byla drsná a z pro mě úplně nepochopitelnýho prostředí. Nikdy bych nevěřila, že se mi něco takového bude líbit, ale nemohla jsem se od toho odtrhnout.
A Tolkiena mám taky v plánu přečíst, jenže jsem se zasekla u Společenstva prstenu a Návrat krále je v nedohlednu:D
Ouch, to jsem se zase rozkecala...snad mi to odpustíš:)

2 wladka wladka | 13. january 2010 at 21:02 | React

wau tak vela???? ja tento rok nemam vobec cas citat knihy ucenia habadej:(((

3 Enny Enny | Web | 14. january 2010 at 1:27 | React

Celkem mě mrzí, že s výškou nemám na čtení tolik času. :(
Těší mě, že znám další osobu, co četla Větrnou hůrku. Dle mého názoru je to jedna z nejlepších knih, co sem četla. :) Na dobu, kdy byla napsána, má neuvěřitelně vymakanou psychologii postav. Na začátku jsem se celkem krutě ztrácela v tom kdo je kdo. :D:D:D
Sabriel... klasika. Miluju The Abhorsen Trilogy! Jak se ti to líbilo? Četlas nebo máš v plánu i Lirael a Abhorsenku? :)Já doufám, že u nás brzo vyjde i to Across the Wall a že se co nejdřív pustí i do 5 dílu, který slíbil. :) Podle mě má Nix úžasnou fantasii. Já teď k Vánocům dostala od kamarádky The Fall (první díl z řady The Seventh Tower), četla sem zatím jen kousek začátku, ale ta představivost jeho... wow. :D
LOTR mě osobně v knižní podobě nezaujal. Ale kdo ví, třeba časem. :D
Stanice ZOO četla kamarádka a já to měla taky v plánu, prý je to hodně zajímavé.
Mhm... četla jsi něco od Browna? Já miluju jeho knížky! O tolik lepší než filmy... :) Hodně dlouho už sem v knihkupectví obdivovala The Lost Symbol a Dena mi ho pořídila pod stomeček. :D Boha jeho, mám toho rozečtený celkem dost mno, když připočteme ještě Brownův Deception Point a Untamed ze série House of Night. To je mimochodem taky supa. ;)
Zajímavá by mohla být i The Lovely Bones. Film jsem zatím neviděla, ale prý je úžasný.
Kdysi jsem dostala jednu knížku (asi ve 13), jmenovala se Kamarádky z lavičky. Větší písmo, celkem jednoduchá zápletka... :D Tehdy se mi to dost líbilo. Asi o prázdninách před rokem sem to přečetla jen tak z hecu znova. Je zajímavý, jak na ten příběh člověk pohlíží s odstupem let jinak, snaží se pochytit i jakýsi skrytý potenciál (což si myslím, že toto dílko má)... Stává se ti to taky? :D

Huh, měla bych se učit na dnešní zkoušku z Teorky a místo toho tu píšu koment. :D:D:D Já si nemohla pomoct... xD Jsem ráda, že v dnešní době ještě někdo čte knížky v tak hojném počtu. ;)

4 Enny Enny | Web | 14. january 2010 at 1:27 | React

Ou shit! :D:D:D Se to krapet protáhlo. :D:D:D xD

5 Denaille Denaille | Web | 14. january 2010 at 17:52 | React

[1]: Mě právě taky. Bohužel tohle už nějaký xxx díl, takže to není úplně od začátku, ale zas tak moc mi to nevadí. Seriál nesleduju, jen mám tak obecnou představu o čem to je. Ale čte se to velmi dobře i když děj je v podstatě o ničem. Ale nachytala jsem se, že dost často přemýšlím nad tím, kdo by to mohl být. V jednu chvíli jsi si jistá, že to bude ta, pak ona, a třeba i on a nakonec nevíš nic. :D
Austenová je klasika. :) Chystám se i na další knížky.
Hůrka... sáhla jsem po ní při zmínce v Twilight a já si oblíbila Katčina syna (teď si nevzpomenu na jméno). Spíš mě zaujala ta další generace než Katka s Heathcliffem.
Zoo jsem četla s přestávkami. Musela jsem ji nechat týden ležet, abych se odhodlala znovu číst. Tuhle knížku jsem strašně prožívala. Jakobych tu jehlu cítila... fujky.. :D Ještě teď mám husinu.

[3]: Mě už přijde, že nemám čas číst teď. A co teprv na výšce.. jestli teda nějaká bude. :D
Hůrku jsem taky ze začátku moc nepobrala, ale pak už to bylo v pohodě. Zas tak moc mě to nezaujalo, ale je možné, že na to časem budu dívat jinat. Četlo se to ale dobře, na tu dobu, kdy byla napsáno právě až nečekaně dobře. :)
Sabriel jsem čistě náhodou ukořistila v knihovně, další díly tam nebyly, jinak bych je hned brala. Zatím mě to moc nenadchlo, ale slyšela jsem, že další díly jsou o moc lepší, tak si to chci přečíst. Ale ten nápad se mi strašně líbí.
Když jsem četla hobita, tak jsem se do toho opravdu vžívala. Pán prstenů už tak moc nešel. Hrozně jsem ho srovnávala s filmem. Tohle je poprvý, co se mi film líbí víc než knížka i když jde o takového fenoména. Možná je to tím, že jsem do toho filmu tak zažraná. Kdybych všechny díly přečetla ještě před zfilmováním, možná bych měla jiný názor.
Browna jsem jenom viděla. Bohužel. Když jsem chtěla koupit Šifru, mamka mě poslala někam. Teď si chtěla koupit Andělé a démoni, ale stejně ji doma nemáme. :D
Mám jednu takovou knížečku doma. Je to vlastně pohádka pro dospělé - Ledový drak od G. R. R. Martina. Posílala jsem si knížky z netu a tahle byla docela levná. Došla mi teňučká knížečka psaná ještě obřím písmem.
Navíc mě to zaujalo, protože jsem od něj kdysi četla knížku s povídkami, které se mi dost líbily. U téhle pohádky stále nechápu, kde je to ponaučení, nebo nějaký smysl a navíc to má hmatatelný nádech fantazie. Líbí se mi to mnohem víc než nějaká bichle. :)

6 Marťa Marťa | Web | 14. january 2010 at 18:07 | React

Právě dneska jsem byla v knihovně, a už jsem si konečně stáhla povinnou četbu k maturitě :).
Musím přiznat, že čteš o hodně víc než já - měla bych se stydět. U čeho jsem se zasatavila bylo Gossip girl. Letos jsem jednu knížku věnovala ségře na Vánoce. Dokonce sleduju seriál a je naprosto skvělý :)).

7 Shizuka Yoru Shizuka Yoru | Web | 14. january 2010 at 19:59 | React

Darrena Shana čtu taky :-D

8 Enny Enny | Web | 14. january 2010 at 21:22 | React

[5]: Na střední to ještě šlo... Teda podle toho, jakej máš styl učení. :D S tím mým - všechno na poslední chvíli nebo o přestávce... :D:D:D
Hůrka... patří mezi mé nejoblíbenější možná právě proto, že ve mně něco zanechala. A máš pravdu, na tu dobu, kdy to vyšlo prvně, se to četlo krásně. :) Si pamatuju, že jsem to měla půjčené od spolužačky a brala jsem to jednou sebou do Prahy, když sme tam jely s Denou... Ona mi to pak pořád kradla. :D:D:D Přečetlo se to hodně rychle, ale člověk se fakt musí dostat přes ten začátek. A to platí i pro Sabriel. Začátek mě upoutal, to jak ji přivedl zpět k životu a tak... Ona mi v první chvíli přišla jako takový ten typ hrdinky - Všechno-vím-všechno-znám-všechno-vám-udělám. :D Ale když se člověk začte, je to úžasný únik do jiného, propracovaného světa. Je fakt, že Lirael a Abhorsenku jsem přečetla mnohem rychleji. :D Jo a... co říkáš na Macka? :D Já toho kocoura normálně žeru! :D:D A pak ještě Fenku, ale ta je až v 2. :)
No... třeba se do LOTR a Hobita fakt jednou pustím a budu taky moct posoudit. :)
Nevím, jak to vyzní přeložené do češtiny, ale on píše fakt dobře... Chyí tě a nepustí. :) Toť můj názor. :D A je asi lepší, žes prvně viděla filmy. Říká se, že jinak jsou celkem zklamáním. :D Je fakt, že knihy sou better, ale filmy nebyly nejhorší. :) Radši mám ale asi Šifru... už kvůli hereckému obsazení. :D A taky větší podobnosti s knihou. :D
O té jsem nikdy neslyšela. :)
Ale je fakt, že některé kratší knížky jsou mnohem lepší než mnohastránkové dílo. :D Zase ale záleží na autorovi... :D
A co King, ten tě neláká? :D Co si pamatuju, má hodně charakteristický styl psaní, ale já ho jednu dobu totálně žrala. :D Přečetla jsem od něj z knihovny skoro všechny knížky, co mě zaujaly... Ale teď už sem tam dlooouho nebyla. :D:D:D Maximálně v knihkupectví obdivuju ty jeho novinky... :D
No nic... :D

9 Angie Angie | Web | 14. january 2010 at 23:07 | React

Chtěla bych něco vědět o Darrenu Shanovi =)

10 Jane Jane | Web | 15. january 2010 at 13:16 | React

Někdy v listopadu nebo ještě dřív jsem taky dočetla spíš ze setrvačnosti, než ze zvědavosti poslední díly Darrrena Shana. Nevím, jak tobě, mně ale připadá, že čím vyšší díl, tím horší, bez děje, víc s to táhlo a rádoby neočekávatelné zvraty byly očekávatelné hodně. Konec jsem čekala skoro přesně tak, jak byl napsaný :D Ale jako jo, dobrý to bylo, nelituju času stráveného nad těmi knížkami.

11 Jane Jane | 15. january 2010 at 13:18 | React

Jinak se pořád chystám na Orwellu Farmu zvířat a Algernon od něj bych si taky ráda dočetla. Kdysi jsme is to četli ve škole při dějepisu, řekla bych, že jeho alegorie jsou více než dobré :)

12 Denaille Denaille | Web | 15. january 2010 at 16:32 | React

[8]: Od Kinga jsem kdysi četla Nespavost, což se mi dost líbilo. Zrovna teď jsem ukořistila v knihovně Řbitov Zvířátek a jsem skoro za půlkou. Zatím teda nic moc. Je to bezpochyby telentovaný autor, o čemž svědčí i to množství těch knížek, ale horory mi nikdy moc nejeli a tudíž ani on nepatří mezi moje vyhledávané autory. Teď jsem po něm sáhla spíš ze zvědavosti, protože ho všichni chválí a z jedné přečtené knížky si o něm obrázek neuděláš. Třeba po pár knížkách změním názor. Když už nic, tak alespoň musím obdivovat jeho fantazii. :D

[9]: Neboj, myslím na to. Vím, že už jsi to někde psala.. :)

[10]: Řekněme že asi do smrti pama Hroozlyho to byla bomba. První dva díly jsem přečetla za jeden den, protože mě to nepustilo. Další díly už byly po jednom dnu.
Po jeho smrti, jak říkáš se to začalo táhnout.
Předposlední díl jsem četla někdy v červenci. Poslední jsem si koupila někdy před Vánocemi. Tím, že jsem na ty díly byla zvědavá, protože, než jsem je sehnala, uplynula už nějaká doba, tak mi to tak táhlé moc nepřišlo. Když se na to ale podívám z odstupem, tak je to docela pravda.
Navíc poslední díl mi přijde úplně divný. Konec je celý jakýsi pofidérní, ale zase musím nechat, že je to originální konec. Je tam vcuclá jakási ta myšlenka, která tam měla být a celkově to dopadlo happy-endem, ale takovým zvláštním happy-endem. Kdyby to dopadlo tek, že by Darren vyhrál, asi by mě to naštvalo a znelíbila by se mi celá ta sága.
Farma zvířat sice není můj šálek kávy. Raději sáhnu po nějaké fantasy. Ale docela mě to bavilo. Nezdá se to, ale je to záživné a dost zajímavé. Člověka to přinutí zamyslet se.

13 Annie Annie | Web | 15. january 2010 at 21:18 | React

Taky bych měla s něčím takovým začít, pak mám problémy si zapamatovat, co jsem vlastně
přečetla a co ne. :D Už asi stárnu...
Líbí se mi, že jsi četla i Větrnou hůrku i Rozum a cit, taky jsem hrozně přičichla k téhle klasice. Strašně se mi to líbí. :)
A na Gossip girl se koukám jako seriál a nevím, nevím, jestli  bych si to neměla přečíst. Vždycky je lepší nejdřív vid´ět film a pak číst knížku, takže bych nerada byla zklamaná.

14 StarScream StarScream | Web | 19. january 2010 at 20:09 | React

ty jo, tys přečetla Pána prstenů? tak to jsi dobrá!

15 Kermisee Kermisee | Web | 23. january 2010 at 15:04 | React

No, tak tvého říjnového seznamu jsem četla Maximum Ride, Na větrné hůrce
Z Listopadu - Návrat krále
A z prosince nic...zřejmě se ještě stále pohybuju v jin sféře knih :-)

16 laurdes laurdes | Email | Web | 23. november 2011 at 22:53 | React

Koukám, že hodně čteš :) taky si dělám podobný seznam :) ... Rozum a Cit je krásnej..a Pýcha a Předsudek ještě lepší :)

17 ClementLoabs ClementLoabs | Email | Web | 20. december 2018 at 11:26 | React

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama