Fiona McIntosh - Převtělení - Krev a vzpomínky

7. july 2010 at 10:05 | Denaille |  Knihy

Krev a vzpomínky
Originální název: Blood and Memory

Autor: Fiona McIntosh
Překlad: Kateřina Niklová
Vydáno: 2007 Ostrava
Počet stran: 317
Žánr: Beletrie / Fantasy
Hodnocení: 10/10


Hlavní postavy: Wyl Thirsk, Valentina, Celismus, Ylena, Romen Koreldy, Lothryn, Elspyth, Cailech, Liryk, Hildyth (Faryl), Gueryn, Fynch, Darebák, a další....

Děj: Wyl Thirsk se díky daru umírající dívky Myrren, Převtělování, ocitl v těle vražedkyně Faryl. Král Celimus stále více tlačí na královnu Briavelu Valentynu, aby přistoupila na sňatek s ním, a vyhrožuje jí válkou. A Horský král Cailech nezvratně podléhá vlivu krutého čaroděje Rashlyna, který touží ovládnout svět. Za této situace čeká Wyla spousta nelehkých úkolů - zabránit sňatku Celima s Valentynou, zachránit svou sestru Ylenu, kterou chce Cailech zabít, a především najít Myrrenina pravého otce, čaroděje, který mu jediný je schopen vysvětlit, co to Převtělení vlastně je.


Ukázka z třetí knihy:

"Nepovažujte mě za podivína, děvče, ale musíme vás sešít. Kdybychom to neudělali, rány by se mohly zanítit, a to by vás mohlo zabít, i když zranení nejsou životu nebezpečná."
"Máte s sebou léčitele?" zeptal se Crys. Liryk se nervózně usmál.
"Ne, ale vypadá to, že tudy asi před hodinou projížděl mistr Rilk. Jeden z mužů ho poznal a zastavil ho."
Elspyth kývla. "Je to doktor?"
Velitel vypadal ostýchavě. "Krejčí." Počkal, až Crys přestane protestovat. "Vyslechněte mě. Kromě madam Eltor není v celém království nikdo, kdo by se dokázal tak zručně ohánět jedhou a nití. Šije šaty i pro šlechtu v Morgravii - právě se odtamtud vrací."
"Takže mě zašije mistr krejčí?" zeptala se Elspyth.
"Má nejjemnější nitě a lehkou ruku, Espyth. Nikoho lepšího nemáme. Je dost nervózní, ale souhlasil. rány potřebují sešít, a než abychom to já nebo některý z mužů zpackali, byl bych radši, kdyby vým kůži zašil mistr svého řemesla."


Moje kecy závěrem:

Druhá kniha byla vlastně moje první. Přečetla jsem ji za jeden den, naprosto mě strhl děj a vůbec mi nevadilo, že jsem neznala podrobnosti z prvního dílu. Wyla Thirska jsem si opravdu oblíbila, i když jsem neznala jeho pravou podobu, ale znala jsem ho už jako Faryl - nájemnou vražedkyni. Část, kdy se ocitl v těle své sestry a musel prožívat měsíční prokletí jsem si náležitě uživala. Bylo poznat, že knihu napsala žena. :D
I přes občasné hrozivé scény se v knize vyskytoval humor (viz. ukázka z knihy) a další plus, které musím autorce připsat k dobru je to, že se vše snažila popsat realisticky a nedůležitými drobnostmi utrávřela v mojí hlavně mnohem přesnější obraz o postavách a jejich povaze.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nyuu-chanˇ.ˇ Nyuu-chanˇ.ˇ | Email | Web | 7. july 2010 at 10:10 | React

wau zajmavý..jinak jsem ráda,že už jsi tu..:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama