Fiona McIntosh - Převtělení - Most duší

7. july 2010 at 10:13 | Denaille |  Knihy
Most duší
Originální název: Bridge of Souls
Autor: Fiona McIntosh
Překlad: Kateřina Niklová
Vydáno: 2007 Ostrava
Počet stran: 382
Žánr: Beletrie / Fantasy
Hodnocení: 10/10


Hlavní postavy: Wyl Thirsk, Valentyna, Celismus, Ylena, Romen Koreldy, Lothryn, Elspyth, Cailech, Liryk, Hildyth (Faryl), Gueryn, Fynch, Darebák, a další....

Děj: Wyl Thirsk bojuje s časem a také s novou tělesnou schránkou, která v něm vzbuzuje odpor, ale přesto se vše, čemu se snažil zabránit, stává skutečností - a to včetně svatby milované Valentyny, královny Briavelu, s králem Celimem. Prokletí Převtělení žádá, aby se Wyl stal panovníkem Morgravie. Ale dar způsobil neuvěřitelný zmatek a proměnil Wylův život v nekonečný zápas, který nemusí přežít - a možná ani nechce. Aby zachránil Valentynu, vzdal by se naprosto všeho - i vlastního života. Nastal čas zjistit pravdu o Myrrenině daru.

Ukázka z třetí knihy:

"Nepovažujte mě za podivína, děvče, ale musíme vás sešít. Kdybychom to neudělali, rány by se mohly zanítit, a to by vás mohlo zabít, i když zranení nejsou životu nebezpečná."
"Máte s sebou léčitele?" zeptal se Crys. Liryk se nervózně usmál.
"Ne, ale vypadá to, že tudy asi před hodinou projížděl mistr Rilk. Jeden z mužů ho poznal a zastavil ho."
Elspyth kývla. "Je to doktor?"
Velitel vypadal ostýchavě. "Krejčí." Počkal, až Crys přestane protestovat. "Vyslechněte mě. Kromě madam Eltor není v celém království nikdo, kdo by se dokázal tak zručně ohánět jedhou a nití. Šije šaty i pro šlechtu v Morgravii - právě se odtamtud vrací."
"Takže mě zašije mistr krejčí?" zeptala se Elspyth.
"Má nejjemnější nitě a lehkou ruku, Espyth. Nikoho lepšího nemáme. Je dost nervózní, ale souhlasil. rány potřebují sešít, a než abychom to já nebo některý z mužů zpackali, byl bych radši, kdyby vým kůži zašil mistr svého řemesla."

Moje kecy závěrem:

Poslední kniha byla možná nejlepší. Nějak se v tom ztrácím. Nevím, kdy skončil druhý díl a začal třetí. Celá trilogie je pro mě zkrátka úžasná.
Děj vyvrcholil zvláštním způsobem. Nečekala bych takový zvrat a jediné, co mi možná vadilo bylo, že už byl Wyl tak zamotaný ve všech těch lžích, že jsem se v tom i já sama už ztrácela. Obdivuju autorku, že si stále pamatovala podrobnosti z prvního a druhého dílu. Já bych si musela ty pasáže číst nejmíň pětkrát, abych si byla jistá, že do sebe vše zapadá. :)
V téhle knize jsem si nejvíce oblíbila Fynche. Byl to převážně on, kdo všechny zachránil. Byl to takový malý skrytý hrdina.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 vivienne vivienne | Web | 8. july 2010 at 9:16 | React

všechny tři knihy vypadají zajímavě, určitě si je jednou přečtu

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama