Fiona McIntosh - Převtělení - Myrrenin dar

7. july 2010 at 9:39 | Denaille |  Knihy
Myrrenin dar
Originální název: Myrren´s Gift
Autor: Fiona McIntosh
Překlad: Kateřina Niklová
Vydáno: 2007 Ostrava
Počet stran: 395
Žánr: Beletrie / Fantasy
Hodnocení: 9/10


Hlavní postavy: Wyl Thirsk, Valentina, Celismus, Ylena, Romen Koreldy, Lothryn, Elspyth, Cailech, Liryk, Hildyth (Faryl), Gueryn, Fynch, Darebák, a další....

Děj: Po celá staletí bojovali generálové z rodu Thirsků po boku králů Morgravie, žádný z nich však ještě nepřísahal věrnost panovníkovi tak krutému, jako je Celimus. Když Celimus přinutí Wyla Thirska, aby se stal svědkem mučení Myrren, mladé ženy, obviněné z čarodějnictví, Wyl se obává, že bude prvním z rodu, který zradí krvavou přísahu. V čele nesourodé skupiny žoldáků je Wyl vyslán na diplomatickou misi do sousední říše, nemůže však věřit nikomu. Na každém kroku se setkává se zradou a začíná přemýšlet, jestli se vůbec vrátí domů živý. Ale Myrren, jež byla Wylovi vděčná za soucit, který vůči ní projevil, mu dala mocný dar. Ve Wylově životě nastane nečekaný zvrat... a pozná, co je to Převtělení.

Ukázka z třetí knihy:

"Nepovažujte mě za podivína, děvče, ale musíme vás sešít. Kdybychom to neudělali, rány by se mohly zanítit, a to by vás mohlo zabít, i když zranení nejsou životu nebezpečná."
"Máte s sebou léčitele?" zeptal se Crys. Liryk se nervózně usmál.
"Ne, ale vypadá to, že tudy asi před hodinou projížděl mistr Rilk. Jeden z mužů ho poznal a zastavil ho."
Elspyth kývla. "Je to doktor?"
Velitel vypadal ostýchavě. "Krejčí." Počkal, až Crys přestane protestovat. "Vyslechněte mě. Kromě madam Eltor není v celém království nikdo, kdo by se dokázal tak zručně ohánět jedhou a nití. Šije šaty i pro šlechtu v Morgravii - právě se odtamtud vrací."
"Takže mě zašije mistr krejčí?" zeptala se Elspyth.
"Má nejjemnější nitě a lehkou ruku, Espyth. Nikoho lepšího nemáme. Je dost nervózní, ale souhlasil. rány potřebují sešít, a než abychom to já nebo některý z mužů zpackali, byl bych radši, kdyby vým kůži zašil mistr svého řemesla."

Moje kecy závěrem:

Po dlouhé době fantasy trilogie, která mě opravdu zaujala. Tahle knížka není zrovna ta neoblíbenější, protože jsem ji četla jako poslední. Není dobré začínat druhým dílem a končit tím prvním. Ale i tak mě čtení bavilo.
Děj je hodně komplikovaný, ale tím líp pro mě. Přečetla jsem ji během dvou dnů. Hlavní hrdina není zrovna fešák, ale díky Převtělení se z něj nakonec stane chlap, do kterého by se zamilovala pomalu každá. :) Někdo má hold štěstí.
Nápad Převtělení se mi strašně líbí, ještě nikdo s něčím podobným nepřišel a intriky mezi královstvími, to je moje.
V Austrálii dokonce počet prodaných knih převýšil Tolkiena a jeho Pána prstenů.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 hana hana | Web | 7. july 2010 at 9:45 | React

čau heský blog máš kukni na můj díky papa
ps.sry za reklamu
potřebuju mít dneska 100 lídí tak mi pomož díikk

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama