Sara Douglass - Muž z Hvězd

31. july 2010 at 19:24 | Denaille |  Knihy
Muž z hvězd
Originální název: Starman
Autor: Sara Douglass
Překlad: Veronika Krajňanská
Vydáno: 2009 Ostrava (Fantom Print)
Počet stran: 433
Žánr: Beletrie / Fantasy
Hodnocení: 8/10


Postavy: Axis (Válečná sekera), Gorgael, Rivkah (Zlaté pírko), Borneheld, Jayme (bratr-velitel), Girlbert, Moryson, Faraday (Přítel stromu), Belial, Embeth, Timozel, Hvězdný poutník, Vranní chochol, Volný pád, Pěnice, Azhure, Magariz, Priam, Raum, Ogden a Veremund a Jack a Yr (Strážci), Vlčí hvězda, a další...

Děj: Axis je Muž z hvězd, jehož osudem je sjednotit tři národy světa. Podle Proroctví porazí Axis svého nevlastního bratra, obnoví Tencendor a najde zrádce ve svém táboře. Proroctví také předpovědělo, že bude muset učinit mnoho rozhodnutí, aby osud naplnil…
Zatímco Azhure zkoumá své nové schopnosti ikarijské Zaklínačky a Faraday znovu vysazuje prastaré Matčiny lesy, zákeřný Gorgael plánuje Axisův pád a ovládá nebe ledem, děsem a masožravými gryfy…

Ukázka z knihy:

Dítě mlčelo a pěstičky mu cukaly a Axis pochopil, že kdyby byl Dračí hvězda větší, fyzicky by ho napadl. Axis přesto užasl nad mocí, která z chlapce vyzařovala.
To já bych měl být první, řekl Dračí hvězda znenadání. Já bych měl být tvůj dědic. Mám moc, potenciál, zasloužím si to. Udělej ze mě svého dědice a budu tě milovat.
To Axise šokovalo ještě víc a uviděl, jak Caelumovi vyprchala z tváře všechna barva. "Nikdo si nevybírá, kdy nebo komu se narodí," pokusil se vysvětlit mírně a pak zopakoval to, co řekl Říční hvězdě. "Chci tě milovat. Dovol mi to."
Dračí hvězda přimhouřil oči. Já chci být tvůj dědic! Musím jím být já, ne ten ubožák, kterého držíš v náručí. Proč jsem se musel ocitnout v Azhuřině opotřebovaném lůně jako DRUHÝ?
Šokovaný Axis se v tu chvíli přestal ovládat. "Jak tady můžeš ležet a kárat mě za to, co jsem provedl Azure, když jsi ji málem roztrhal na kusy, jen aby ses narodil? Nezasloužíš si ji za matku a já jsem rád, že nejsi mým nejstarším synem! Jsem z celého srdce rád, že nejsi mým dědicem, Dračí hvězdo. A neuvítám tě v domě Hvězd, dokud se nenaučíš pokoře a soucitu!"
Zhluboka se nadechl a se zuřivým pohledem ve vytřeštěných očích opustil komnatu.

Moje kecy závěrem:

Poslední kniha z trilogie o Axisovi a jeho přátelích byla už trochu nudná. Po tom, co jsem během pár dnů zhltala první dva díly, jsem už na tenhle jaksi neměla sílu. Přesto mě konec zajímal a stalo se toho během třetí knihy strašně moc.
Konec byl takový, jaký měl být, žádný překvapující převrat ani odhalení, zkrátka happy-end jak má být. Všechno se krásně vyřešilo a všichni byli šťastní, někteří míň, jiní víc.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama