Voldemort vs. Pikachu - 2. Kapitola

3. august 2010 at 13:40 | Denaille
Nějak jsem nemohla odolat, i když jsem si říkala, že vytvořím větší časové intervaly mezi jednotlivými kapitolami. No, nevyšlo mi to. Je trochu kratší než ta poslední, ale myslím, že stylove a gramaticky dvakrát tak lepší. :)

V minulém díle jste četly/i: Harry nakonec svého pokémona získá, ale za jakou cenu? Je velmi obtížné s ním vycházet a není dne, kdy by Harry nedostal elektrický šok. Všechno ale může napravit návod použití...


•••

Harry seděl ve vlaku v kupé a sledoval krajinu ubíhající za oknem. Pikachu mu spokojeně seděl na klíně a vrněl. Od té doby, co mu s profesorem Grindewladem pomocí návodu narvali do mozku nejrůznější čipy, se chová jako vyměněný. Ještě ani jednou nedal Harrymu elektrickou ránu a jen se na něj usmíval jako zhulený.
"Ehm, promiňte! Pozor prosím!" prorážel si cestu jeden zrzek směrem k záchodkům. "No tak uhněte do prdele!" vykřikl, když už tušil, že to přijde. Nenasytní studenti, kteří se hrnuli k vozíku s občerstvením na jeho výkřiky nereagovali. "A do prdele," zaklel, když se mu zvedl žaludek. Rychle vběhl do jednoho kupé a přímo bleskovou rychlostí, která se mohla rovnat hbitému útoku Pikachu, otvíral okno.
Harry, který ho doposud vyjeveně sledoval se se zvukem dávivých zvuků od okna odsunul co nejdál. "Seš v pohodě vole?" zeptal se ho, když neznámý kluk konečně okno zavřel.
"Jasně, jen nesnáším vlaky. Hele nemáš orbitku, mám v hubě jakousi divnou pachuť," zašťáral si jazykem v puse.
"Jo, tady máš," vytáhl z kapsy balení Orbit clean s ovocnou příchutí. "Ehm, no, můžeš si ho nechat," když mu zrzek balení podával zpátky.
"Jak se jmenuješ?" zeptal se Harryho a opřel se ležérně o opěradlo žvýkajíc na plnou hubu.
"Já jsem Harry Potter," podal mu ruku. Zrzek ji ale ignoroval a vší silou praštil Harryho do zad, až se zakuckal.
"Tož, já jsem nějaký Ron Weasley." Najednou se zaraženě poškrabal na hlavě.
"Poslyš, co je tohle za věc?" ukázal na Pikachua.
"To je Pokémon," odvětil Harry s přesvědčením, že tenhle kluk dostal při narození pořádně pokebalem do hlavy.
"Si děláš kozy, dyť to vypadá jako nějaká plyšová hračka! To můj Pokémon, to je něco," vychloubal se a už šátral po kapsách po pokebalu. Když ho konečně našel, přímo s láskou se na něj podíval a vzdychl: "Lepšího jsem si vážně přát nemohl."
Harry byl zvědavý, jakého pokémona má, když o něm tak básní. Musí být určitě skvělý, dumal. Když ho ale Ron konečně vypustil z pokebalu, by zklamaný. Ron vlastnil Charmandera.
"Tak, co na něj říkáš? Není skvělý, nádherný, prostě k zulíbání? Vidíš ty jeho oči, jak nádherně jiskří, když se na tebe podívají? A ten plamínek na ocásku? Co když se stane, že po ruce nebudeš mít zapalovač nebo sirku? Žádný strachy zapálíš si cígo pomocí Charmanderova úžasného ocásku, to je jako prostě praktické využití. Tenhle pokémon je třída!"
Sotva Ron dořekl poslední slovo, Charmander se k němu otočil čelem a z tlamy mu vyšlehl plamen, který s úžasnou přesností zasáhl Ronovu hlavu.
"Já bych spíš řekl, že by potřeboval trochu zchladit, ale když myslíš, že ohnivý útok je na to ten pravý, nebudu ti do toho mluvit," prohodil směrem k Charmanderovi. Ron se mezitím snažil uhasit své hořící vlasy, ale šlo mu to dost špatně. Není výhodné být zrzek. Kouř a smrad ze spálených vlasů pomalu ale jistě stoupal ke stropu kupé a znenadání se celým vlakem rozezněl alarm signalizující vznik požáru.
Než se Harry s Ronem nadáli, rozletěly se dveře a v nich stála holka, asi stejně stará jako oni, s hárem podobným Jeptišce v akci. V ruce držela kýbl s vodou a než ji Ron stačil zadržet, chrstla mu ji všechnu do obličeje. Oheň na hlavě se jí podařilo uhasit, ale protože nebyla obeznámena s barvou Ronových vlasů, začala ho prudce bušit do hlavy. Nebýt Harryho, který ji naštěstí zadržel, mohl Ron klidně skončit s otřesem mozku.
Po tom, co vyplivl pulce se na ni zamračil. "Holka ty máš páru, nejseš náhodou transvestita?"
Popsat barvu, která se jí objevila na tváři je pro mě hodně obtížné popsat, proto přeskočíme k další části a… Ano, to už Ronovi přistává na tváři další rána…
"Zbláznila ses?" zařval na ni. "Málem jsi mi vyrazila zub!"
"To abys příště přemýšlel nad tím, co ti z té huby vyletí, kreténe," prskla na něj o odkráčela z kupé. Harry poněkud překvapený brutálností jeho spolužačky se skácel na sedačku a vytáhl papírový pytlík. Nádech Harry a výdech.
Ron na něj vykulil oči. "Ty seš astmatik? Hele nemám otevřít okno nebo tak něco?" ustaraně si ho prohlížel. Harry jen horlivě přikývl a dál se soustředil na dýchání.
Po zbytek cesty už se nic neobvyklého nestalo. Pokud ovšem nebereme v potaz zápas v Pokémonu ve vedlejším kupé, který se trochu vymkl kontrole. Naštěstí se nestalo nic vážného, takže to tu nebudeme dál rozebírat.
Harry po zbytek cesty zaujatě hleděl z okna a přemýšlel. Nezapomněl jsem si zabalit ty moje šťastné spodky? A co pyžamo?
Pikachu seděl Harrymu na klíně a vlídně předl, jak ho Harry automaticky drbal za ušima.
K večeru k nim do kupé ještě nahlédla ta holka z minula, aby jim oznámila, že by se měli převléknout do školní uniformy. Harry se rychle odsunul co nejdál od dveří a Ron následoval jeho příkladu. Naštěstí zmizela tak rychle jako se objevila.
Harry s Ronem se po jejím odchodu začali soukat do uniforem. Co kdyby se náhodou vrátila? Stejnokroj představoval černé kalhoty s bílou košilí a černým pláštěm pokrytý pokebaly, který Ron ocenil uznalým: "Hustýýý!" Harry si naopak připadal trochu jako Zorro zkřížený s Akatsuki. Stejnokroj děvčat se od toho jejich moc nelišil, jen místo kalhot musely strpět sukni s podkolenkami stejného rázu jako jejich plášť.
"Který cvok tohle navrhoval?"
Za tmy dorazili na nádraží Prasinek, odkud měli být dopraveni na hrad. Prváci speciálně loďkami po jezeře. Kufry teda nechali v kupé a hrnuli se ven. Ron okukoval holčičí osazenstvo a Harry se snažil ve tmě zahlédnout nějakého Pokémona, kterého by si mohl chytit. Nebyl jediný.
Všiml si jednoho menšího kluka s blonďatou čupřinou, který pobíhal kolem a spiklenecky mnul svůj prázdný pokebal. "Nepromarním jedinou šanci!" zařval a hodil pokebal někam do neznáma. Harry sledoval dráhu letu. Až teď si všiml, že se k nim něco blíží. Že by vážně Pokémon? Ten kluk ho chytí dřív než on. Sakra. Stejně už ale nemohl nic dělat, pokebal trefil Pokémona do hlavy a omráčil ho. Teď se Harry mohl jen dívat, jak se Pokémon ocitne uvnitř.
Jaké bylo překvapení všech, když se pokebal ani neotevřel. To znamenalo jediné, ten tvor není Pokémon. Ale, když to není Pokémon, co to potom tedy je? Všichni prváci kolem toho utvořili kroužek a zvědavě si to stvoření prohlíželo.
"Myslíte, že je to mrtvý?" zeptal se někdo z dětí.
Harry suverénně vykročil vpřed a lehce toho tvora kopl.
"Ne, není," prohlásil, když se z jeho tlamy ozval zvuk silně připomínající zachrápání, "jen je nejspíš omráčený."
"Neměli bychom někoho zavolat?" navrhl někdo v hloučku.
Ron se spiklenecky usmál a mrkl na Harryho. "Kašlete na to lidi. Pojďte, jdeme k jezeru. Na hrad se nějak dopravíme sami."
"A jak to chceš asi udělat?" odfrkla si ta holka, co ho málem přizabila.
"A ty jsi kdo?" změřil si ji slizáckým pohledem, který jasně říkal: Nebýt těch vlasů, nebyla by z ní špatná roštěnka.
"Hermiona Grangerová," představila se.
"Hm, poslyš Hermiono, co takhle večer u mě na pokoji?" usmál se na ni. Úsměv ovšem brzy opadl když dostal pořádnou hetku do hlavy.
"Je ti teprve dvanáct, na co sakra myslíš! Úchyle!"
"No jo no, promiň!"
"Hej lidi, nechte toho. Radši přemýšlejte, co uděláme s tím mutantem," vložil se do toho Harry. Ron jen mávnul rukou. "Co by? Necháme ho tu. Až se probere, poradí si už sám."
Hejno studentů se tedy vydalo k jezeru, odkud měli být převezeni v loďkám na druhou stranu, přímo k akademii - hradu. I přes menší potyčky se nakonec naskládali do loděk. Ron, který se ujal role vůdce seděl s Harrym v první loďce, která měla táhnout všechny ostatní. Suverénně si odkašlal a vytáhl svoji hůlku.
"Need for speed!" Na to se všechny loďky rozjely šílenou rychlostí 120 km/hod směrem k hradu. Cesta trvala jen několik minut, takže i přes ten incident s neznámým Pokémonem a několika ztraceným minutám, kdy čekali na pár studentů a jejich Pokémony, kteří po té šílené jízdě zvraceli, dorazili v čas.

 

3 people judged this article.

Comments

1 Mell Mell | Web | 3. august 2010 at 13:53 | React

To jsem vůbec nevěděla o tý včelce Máje. Ani nepoznám rozdíl mezi manga a anime. Nějak mě to nebere ;)

2 Indiana Indiana | Web | 3. august 2010 at 14:22 | React

Fajná poviedka....predchádzajúce časti som nečítala, ale táto bola super8-) Najviac sa mi páčilo to "need for speed"XD

3 Marý Marý | Web | 3. august 2010 at 14:35 | React

Tady jsem nebyla hodně dlouho.. :D Pěkný layout.
A k povídce. Taky mě nejvíc dostalo "Need for speed" :D A nebo jak je Ron úchylný xD
Jinak jsem bohužel 1. kapitolu nečetla, ale hned asi přečtu, je to legrační :D

4 Yuumi & Neko Yumi Yuumi & Neko Yumi | Email | Web | 3. august 2010 at 16:55 | React

dík ale zas tak úžasna nieje :D niečo sa moc nerýmuje alebo opakuje dvakrát :D Waa to je dlhá poviedka ^^

5 Babe Babe | Web | 3. august 2010 at 20:35 | React

dobře ty! kdy přidáš další? :D

6 Myshella Knight Myshella Knight | Web | 4. august 2010 at 16:16 | React

Ahoy.. :) Minule si mi odporúčila pár Anime.. jedno z nich som si vybrala a bolo to Death Note. Tak z toho súdim, že si to už videla a tak sa ťa pýtam, či nevieš ako sa volá tá pesnička, čo hrala (skoro v každej ) časti. Nemyslím tú úvodnu.. Mám aj odkaz na tú časť kde to je.http://en.sevenload.com/videos/9MKxWf2-Death-Note-20#zoomed daj si na 1:44 tam to je to je take ttttt.. :D Prosím odpíš mi na blog, keby si vedela.. Aj keby nie tak mi prosím odpíš. Ďakujem.

7 Myshella Knight Myshella Knight | Web | 4. august 2010 at 17:58 | React

[6]: už netreba.. Našla som. :)

8 Wendulka Wendulka | Web | 4. august 2010 at 20:34 | React

Ahojky, vidím, že tvá grafika je skvělá, a tak jsem se chtěla zeptat, jestli by ses nechtěla stát součástí našeho grafického týmu, pokud by jsi měla zájem, tak se mrkni tady: http://copyrights.blog.cz/1007/hleda-se-graficky-tym
Měj se krásně, paaa :o) A doufám, že se k nám přidáš, bylo by to skvělé :))

9 Wendulka Wendulka | Web | 4. august 2010 at 21:25 | React

To je škoda, ale nevadí :) Kdyby jsi o někom věděla, tak plsky napiš, díky moc :o)

10 Claire Lullaby Claire Lullaby | Web | 4. august 2010 at 22:09 | React

:D Ty máš talent! :) člověk se u tvýho stylu psaní i zasměje. ale je to dobře napsaný a čitelný. člověk se neztratí :) nemusíš dávat velké pauzu kolem jednotlových dílů.. ale možná by bylo lepšá ty díly více kouskovat. :) v dnešní době prostě člověk nemá moc času číst.. a navíc když je na internetu a přitahují ho jiné věci. :)

11 kami kami | Web | 5. august 2010 at 21:32 | React

Pokračovanie tvojej paródie opäť nesklamalo. :D Hneď na začiatku som sa smiala, potom v strede a na konoci. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement