September 2010

Writer

27. september 2010 at 20:29 | Denaille |  Layouts
Writer
N Á H L E D
S T A H U J
Už ani nevím, jak je to dlouho, co jsem nějaký layout nastavovala. Myslela jsem, že přes prázdniny budu mít víc času a taky víc chuti něco tvořit. Bohužel se mi smazaly všechny brushe a nechtělo se mi je znovu načítat do PS. Teprve před týdnem jsem se k tomu konečně dokopala, protože jsem musela udělat strýcovi pozvánky.
Layout je světlý a docela podobný layoutu Winter dreaming... alespoň mi to tak přijde.
Picture from: Obrázek Virgo od Odessy11 byl smazán

25. 9. 2010 - Podzim, třeťák a tak o všem...

25. september 2010 at 20:12 | Denaille |  Diary
mix 4
Um... když se mrknu zpátky, poslední zápis byl z 5. sprna, což mě přijde jako docela dlouhá doba. A počet zveřejněných článků za měsíc se postupně zmenšuje. Za srpen jich bylo jenom devět. Člověk si řekne: aspoň něco. Ale vzhledem k tomu, že každý měsíc jich bylo kolem dvaceti pěti... trochu mě to mrzí.

Sen

19. september 2010 at 14:31 | Denaille |  Téma týdne a úvahy
Každý člověk o něčem sní, ať už spí nebo je vzhůru. Sny se vyrovnávají našim touhám, ale jsou jen jejich jemným odvarem. Touhu si může každý splnit, pokud k tomu má prostředky, ale sen se nám jeví jako jemná pára na hvězdné obloze, kterou nemůžeme stisknout v dlani.

Mix Anime

14. september 2010 at 17:47 | Denaille |  Avatars
mix 1
mix 9
mix 4
mix 7
mix 6
mix 2
mix 5
mix 8
mix 3
mix 10

Karel Čapek - Válka s mloky

13. september 2010 at 19:40 | Denaille |  Cestou necestou s povinnou četbou
KAREL ČAPEK (1890 - 1938)
VÁLKA S MLOKY (1936)

Český prozaik, dramatik, novinář a překladatel první poloviny 20. století, známý i v zahraničí. Studoval na gymnáziu v Hradci Králové, kde nemohl dostudovat kvůli odhalení, že organizoval protirakouský spolek, a později v Brně. Poté studoval na fakultě filosofie UK v Praze a vrhnul se i na studium filosofie v Berlíně a Paříži. Díky nemoci se vyhnul první světové válce, která ho ovšem i tak ovlivnila. Po ukončení studia pracoval jako vychovatel. Brzy se z něj ale stal novinář a stal se redaktorem časopisů Nebojsa, Národních listů a Lidových novin. Od roku 1921 do 1923 byl dramaturgem divadla na Vinohradech. Poté se stal od roku 1925-1933 předsedou PEN klubu (Poets, Essayists, Novelists Club - klub básníků, esejistů a romanopisců).
V době hrozící nacistické okupace byl jedním z hlavních motorů odporu, kdy využil veškeré své možnosti a kontakty pro vyburcování národa a světa při snaze o zachování svobody. Zemřel na zápal plic chvíli před zatčením gestapem. Jeho hrob leží na hřbitově vyšehradském v Praze.

Holocaust - Osvětim (Líčení)

13. september 2010 at 17:33 | Denaille |  Jednorázovky
holocaust - a vatar
Žblept: Tohle vzniklo v době, někdy během zimy minulého roku. Ségra dostala ve škole zadání ke slohové práci. Měla napsat líčení na téma Holocaust. Podle ní i mě je to docela zajímavé (= rozumí se poněkud divné) téma na líčení. Ale o cosi jsem se pokusila a ségra dostala ve škole pochvalu. :D

Postavy: Průvodkyně

Žánr: Temné / Depresivní