Tegami Bachi

26. march 2011 at 22:53 | Denaille nebo Estel...vyber si :p |  Anime - recenze
Názvy: Letter Bee, Včelí pošťák
Tvůrce: Studio Pierrot
Rok výroby: 3. 10. 2009 až 27. 3. 2010
Režisér: Mamoru Kanbe
Žánr: Dobrodružství / Supernatural / Drama / Comedy / Steampunk
Téma: Donášková služba
Počet dílů: 25

Děj / Příběh: Gauche Suedo je včelí pošťák, který se touží stát hlavní včelou a odejít do města Akatsuki, aby zajistil lepší život své sestře, která je na vozíku. Akatsuki je totiž město, nad kterým září největší umělé slunce. Všude jinde panuje tma. Další, ale menší slunce je v okrese Yusari, ve městě, kde sídlí základna všech Včelích pošťáků - Včelí úl.
Jednoho dne však musí doručit dopis, který se od ostatních dost liší. Ten dopis se jmenuje Lag Seeing. Jeho matka ho nejspíš opustila a odjela do Akatsuki, poslední co pro něj udělala bylo, že ho poslala své sousedce, která se odstěhovala do Campbell Litus - tetě Sabrině.

Úkol včely ale nespočívá pouze v doručení dopisu. Cesta je velmi nebezpečná a musí čelit tzv. Gaichuu - obrovskému obrněnému hmyzu, který se živí "srdci" obsažených v dopisech. Jediným způsobem, jak je porazit je rozeznít uvnitř jejich těla vlastní srdce a to dokáží jen včelí pošťáci díky speciálním pistolím - Shindanjuu. Tyhle pistole obsahují duchovní jantar - energii, která přetváří jejich srdce do střely - shindannu.
V té době je Lagovi sedm let. Setkání s Gauchem ho dovedlo k jeho vlastní cestě. Rozhodl se, že se stane včelím pošťákem jako je Gauche a najde svou matku.
Potká nové přátele a zažije nečekaná dobrodružství... najde Gauche, který ztratil své srdce?


Můj dojem: Tohle anime mě zaujalo především skvělou grafikou. Kresba je originální a stejně tak i příběh. Nikdy jsem se moc nepozastavovala nad tím, co vlastně pro lidi znamenají smsky nebo tradiční dopisy.
Myslím, že je škoda, že se v dnešní době nepíše už nic ručně, ale emailuje se a většinou volá.
Někdy má problém člověk říci to, co by jednoduše napsal. Alespoň já bych raději psala dopisy než se svěřovala ústně. Mám pocit, že tak člověk řekne ve skutečnosti mnohem víc.
Je to zkrátka krásná myšlenka, na které vzniklo zajímavé anime. Začátek se zatím odvíjí bez nějaké větší zápletky. Spíš je to takové seznámení s novým světem. Jelikož jsem už viděla několik dílů pokračování, které nese název Tegami Bachi: Reverse, mám chuť spoilerovat... Je to mnohem napínavější.
Ovšem příběhy, které se objevili v téhle sérii, mě někdy dohnali k slzám, jindy k smíchu.
Myslím, že mojí oblíbenou postavou bude Steaky a pak taky Niche. Tahle dvojka se hledala až se našla. :)
Naopak nevím, co si mám myslet o Gauchovi (se ségrou jsme ho překřtili na "gauč"). Objeví se v anime jen na chvíli a přitom je na jeho postavě odvíjen další děj. Je skrátka záhadný a nepředvídatelný...
Vážně se nemůžu dočkat, až tohle anime skončí a konečně se dozvím, jak to všechno dopadne. :)
Postavy:
Lag Seeing - Je pro všechny znám jako největší uplakánek a taky včela, která má místo jednoho oka duchovní jantar. Jeho Shindan (něco jako kulka - Akabari - červená jehla) mu umožňuje vidět vzpomínky věcí, které byly někomu blízké.
Potom, co projde zkouškou na včelu, se dozví, že Gauche byl přijat jako hlavní včela, ale nikdy do Akatsuki nedorazil. Obecně je známo, že ztratil své srdce. Ale Lag věří, že Gauche pořád někde je.
Drobnou zajímavostí je, že se narodil v den Jiskření. Stejný den se narodila Sylvette a Gauche přišel o velkou část svého srdce a zapomněl na svou matku.


(Lag Seeing)

Niche - vypadá jako sedmileté děvčátko se zlatými vlasy. Lag ji na cestě do hlavního úlu zahlédne ve výklenku, kam se ukládají zásilky. Podle toho ji pak pojmenuje. Připomene si tak svoji minulost a rozhodne se ji doručit. Cestou se spřátelí a Lag získá výsadu, že Niche bude nosit spodky jen od něj.
Místo, kam má Niche doručit je cirkus s nejrůznějšími stvořeními. Má být jen další atrakcí.
Jak se nakonec ukáže. Niche je dítě Maky - legendárního stvoření. Místo rukou má pařáty a své zlaté vlasy používá jako "zlaté meče".
Stane se Lagovým dingem - mazlíčkem, který při boji s Gaichuu dělá návnadu a chrání svého pána.

Steaky - Z cirkusu se k nim taky připojí další stvoření, kterého pojmenují Steaky. Je to Nicheina živá návnada a taky nouzové zásobování potravinami. Celé jeho tělo je vlastně tlama. Nejraději se zakusuje do hlavy.
Jeho zvláštní schopností je, že dokáže najít slabá místa Gaichuu. Důvod je nejspíš jeho původ. Dr. Thunderland mladší předpokládá, že jde o posledního Kapellmeistra - stvoření, které kdysi spolu-existovalo s duchovním hmyzem.

Gauche Suedo - Z příběhu plyne, že to byl zajímavý chlapík. Všichni ho měli rádi, protože se snažil všem pomáhat překonával i ty překážky, které podle některých překonat nešly. Ale na druhou stranu Sylvette o něm tvrdila, že je něco neobvyklého, aby si našel přítele. Byl hodně uzavřený.
Podle všeho nakonec své úsilí přehnal a vypotřeboval celé své srdce.
Na konci příběhu se ukáže, že po něm šla neznámá organizace. Kolem jeho zmizení je hodně záhad.
Lagovi jako svému příteli ještě předtím odkázal svoji Shindanjuu Nocturne 21.

Sylvette Suedo - Je Gauchova mladší sestra. Sama si říká "Leopardice na vozíku" a jen tak něco ji nerozhodí. Ale je to stejný uplakánek jako Lag. Dělá tu nejhorší polévku na světě ale zase vyrábí krásné panenky. Je to její jediná obživa.
Když se Lag stane včelím pošťákem, začně bydlet u Sylvette.

Connor Kluff - je přítel Laga. Je tlustý a pořád se něčím cpe. Jeho dingo je pes jménem Gus, který je očividně strašně líný, Connor ho většinou nosí na zádech.
Jeho shinndan je něco jako nášlapné miny.

Aria Link - byla a je stále zamilována do Gauche. Po tom, co je přijat jako hlavní včela se Aria stane pravou ruka Larga Lloyda.
Její zbraní jsou housle, dokáže svým shindannem léčit. Čím blíž u ní někdo stojí, když hraje, tím jsou léčivé účinky silnější.

Largo Lloyd - je "šéfem" úlu. Má o Laga docela zájem, ale důvod není známý. V téhle sérii je stále záhadnou postavou. Více se o něm dozvíte v dalším pokračování.

Zaji - je včela, která používá k zabíjení Gaichuu svou nenávist. Když byl malý, oba jeho rodiče zabil Gaichuu, proto se zaměřuje především na jejich zabíjení než na nošení dopisů.
Objeví se v sedmém díle jako ten, kdo dohlíží na Lagovu zkoušku.
Má rád kočky a dokonce jeho dingo se podobá velkému modrému panterovi.

Jiggy Pepper - je včela, která má zvláštní shindanjuu. Je to totiž motocykl, který se místo paliva pohybuje na srdce. V celém anime se objeví jen krátce a ještě v souvislosti s jiným příběhem.
Více prostoru dostane až v Reverse.

Dr. Thunderland Junior - je všeobecně znám jako Prokletý doktor. Sbírá ve městě mrtvá zvířata a pitvá je. Jeho skutečný záměr je ovšem ve směs dobrý. Chrání tak obyvatele před morem a nákazami, která tahle zvířata můžou přenášet.
Jeho jediným přítelem byl Gauche Suedo, proto má stejný zájem na jeho nalezení jako Lag.
V Reverse se ukáže, že je ještě zajímavější... :)
(Gauche Suedo & Niche & Steaky & Lag)
Zdroje:
http://www.japanator.com/elephant/ul/14171-620x-Tegami_Bachi-2.jpg
http://animegerad.com/community/uploads/1241786410/med_gallery_1_46_158473.png
http://kitsume.blog.cz
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 29. march 2011 at 16:26 | React

wow, hodně propracované info :D A musím říct že to vážně zní dost zajímavě :D ach, další anime na seznamu :D je to šílené, protože v poslední době neustále necházím něco nového a absolutně neztíhám sledovat :D

2 lina lina | Web | 11. april 2011 at 15:10 | React

jak já tohle anime miluju :) Půl roku jsem čekala na druhou sérii a teď ji teprve zkoukávám...pěkné info :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama