P. C. Castová & Kristin Castová - Škola noci

11. april 2011 at 22:28 | Denaille nebo Estel...vyber si :p
Jelikož jsem přečetla obrovské množství knih, které jsem nestihla jaksi okomentovat... trochu to urychlím. :D Tahle série není neznámá, trochu jsem se u poslední otázky rozepsala, takže bacha na spoiler!1. Proč jsem si vybrala/a právě tuto knihu?
V tomhle případě se spíš jedná o celou sérii. Už dřív jsem si je chtěla koupit, ale odolala jsem a nakonec jsem dostala možnost, když je přinesla domů ségra od její kámošky. Vrhla jsem se na ně a zjistila, že je to rozhodně lepší než knižní podoba Vampire diaries a možná i lepší než Vampire academy (u ní jsem četla jenom první díl).

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Upíři, teenager

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uhm...

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožnění by v tomhle případě nejspíš proběhlo se Stevie Rae nebo popřípadě se Zoey (mám tušáka, že se to tak píše). Rozhodně bych nehtěla být Lorenem, Neferet, Erikem a Heathem. A chtěla bych být Afroditou. Afroditu mám ze všech holek nejradši, bez ní by ty knížky byly o ničem, i když je ze začátku totální kráva. Dál mám samozřejmě ráda pár Damien-Jack. Konečně jsem se díky Jackovi podívala na Zkrocenou horu. A totálně ujíždím na Starkovi.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
I když jde překvapivě zase o upírskou ságu, tentokrát si myslím, že to stojí za to. Tyhle knížby by mohli dokonce převálcovat i Stmívání. Kdo ví. Rozhodně tomu věřím.
Nejvíce se mi asi líbí to pojetí upírů. Je tam něco z True blood něco z těch "slabších" upírů a něco z normálního světa. Kniha stvořená pro teenagera a ty, kdo sledují gossip girl.
Každou knížku jsem přelouskala v průběhu jednoho dne, jde o takové oddechové čtení, kdy se můžete zažrat do děje a nevnímat okolí a když se zamyslíte a zjistíte, že nevíte o čem je poslední stránka, nevadí, beztak to nebylo nic důležitého.
Doporučuji do autobusu nebo vlaku.
Pozor! Nečíst před spaním. Mám pak nutkání číst do tří do rána. Je to skrátka knížka, u které musíte vědět, jak skončí.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce. Nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Fajn, nesnáším Erika a nesnáším milostný život hlavní hrdinky. Hádám, že autorky chtěly knihu udělat trochu zajímavější, ale v podstatě se tam vše točí kolem nádherných upířích kluků (a jednom lidském). Nejdřív je to Heath, se kterým se otiskne, pak Erik, nakonec Loren, který připravý naši hrdinku o pannenství. Vznikne nám milostná čtverka (ano, chodí se všemi naráz). Pak si to Loren hrdinsky odkráčí ze scény, následuje ho Erik, který ztropí žárlivou scénu a Heat je totálně mimo z toho, že byl otisk zrušen. A... světe div se, objeví se úžasný Stark. Jenže, aby to nebylo málo, opět se nám vrací Erik, po čase se dokonce objeví i Heath, který si rozmyslí svůj rozchod se Zoey a snaží se zase obnovit jejich otisk. Hrdinka je zmatená a neví, koho si vybrat. Opět to vypadá, že chodí se třemi kluky naráz. Škoda jen, že Loren neumí vstávat z mrtvých, určitě by po ní taky jel...
To k negativům.
Jinak jsem spokojená a těším se na další díly. :)
 

2 people judged this article.

Comments

1 Annie Annie | Web | 17. april 2011 at 10:20 | React

Mě se líbil první díl, ty další už mi přijdou slabší. Asi je to na mě až moc teenagerské. (Možná, že bych už konečně dospěla? :D)
Upíří deníky jsem nečetla, takže nemůžu porovnávat, ale Vampýrská akademie mi přijde o něco lepší. :)

2 ellen-kate ellen-kate | Web | 17. april 2011 at 13:15 | React

Zatím mám přečtený jen první díl, ale už mám u kámošky zamluvený další díly.. má to něco do sebe a jsem zvědavá co se bude dít dál :D :) ikdyž na TVD seriál nebo vampýrskou akademii to nemá.. :P ;) :D Ikdyž věc názoru :)

3 Lampgirl Lampgirl | Web | 17. april 2011 at 21:46 | React

Vampýrská akademie je rozhodně lepší než Škola Noci. ŠN je taková moc... jednoduchá. První díl byl dobrý, ale pak ty zábavné části někam zdrhly. :D

4 Denaille nebo Estel... vyber si :p Denaille nebo Estel... vyber si :p | Web | 18. april 2011 at 18:20 | React

[1]:
[2]:
[3]: Z VA jsem četla právě jenom jeden díl a už je to nějaký měsíc, takže dojmy jsou zastaralé. Ta knížka se mi líbila a určitě bych si ráda přečetla další díly, ovšem momentálně se těším na pokračování tohohle. Aspoň do té doby, než mě nadchne něco jiného.

Všechny tyhle upíří knížky nepatří zrovna mezi oblíbence, po kterých bych sáhla znovu, ale mám je ráda, z toho důvodu, že u nich nemusím moc přemýšlet a dokážu se do děje zažrat... Navíc mě netrvá ani moc dlouho takovou knížku přelouskat, většinou to zvládnu během dne.
Co jsem tak zaslechla, dokonce se chystá i film, takže jsem zvědavá na nějaké nové tváře... :)

5 Tereza Tereza | Web | 21. april 2011 at 19:45 | React

Zvu ke čtení romantické osmidílné e-knihy pro dívky o Marině, která musela do vílího gymnázia a v něm potkala elfy, víly, mořské panny, nágy (napůl lidi, napůl hady), dryády, kentaury. Mezi nimi hledá matku a svou lásku. Netuší, že je vílí princeznou a proč se jí ve snu zjevil jednorožec.
Ještě měsíc bude první kniha na blogu, pak ji autorka smaže, protože vychází knižně. Sekunda a tercie zatím na blogu zůstanou. Čte se zdola na pokráčko od 1 až do 39.

6 Dark Death Angel from Hell Dark Death Angel from Hell | Web | 22. april 2011 at 10:11 | React

pěkný blog

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama