Barbara Woodová - Pod africkým sluncem

4. june 2011 at 16:23 | Denaille nebo Estel...vyber si :p
Tuhle knihu jsem přečetla už před měsícem, ale jelikož se mi strašně líbila, musím se o ní zmínit aspoň takhle, když už nejsem schopná napsat recenzi.1. Proč jsem si vybrala/a právě tuto knihu?
Mamka chtěla, abych jí půjčila něco v knihovně a od Barbary Wood jsem četla už Sedm démonů, když jsem byla na prázdninách u tety. A na internetu jsem četla pár pozitivních ohlasů na její knížky, takže to byla jasná volba, když jsem ji zahlédla ve vitríně.
Nakonec mi mamka řekla, že už ji četla. Takže tu byla pro mě... :)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tradice a revoluce

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Afrika

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
I když se tu vyskytovalo hodně postav, oblíbila jsem si Monu a samozřejmě její tetu Grace (doufám, že se tak opravdu jmenuje). Nevím, jestli bych se s Grace ztotožila. To asi ne, ale strašně ji obdivuju. Přijet do Afriky, aby tady začala žít v těžkých podmínkách a ošetřovala domorodce...klobouk dolů. Zvlášť, když na všechno byla sama.
Stejně jako Grace jsem měla ráda Wacheru Mathenge, ale posrala si to u mě, když lhala Deboře.
Fandila jsem hlavně Moně a Davidovi, kteří nemohli být spolu a potom teda Deboře a Chritopherovi, ale to se mi taky nesplnilo.
A neměla jsem ráda Valentina, i když se ukázalo, že byl sponzorem Grace. A taky jsem neměla ráda toho chlápka, který si chtěl Monu vzít...už si ale nevzpomenu na jméno. :D
A nevím, jaký mám mít názor na Rose. Dřív mě strašně štvala, ale pak jsem ji litovala. Zasloužila si lásku a pak jí byla odebrána... Milovala někoho tak, že už neměla proč žít.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Myslím, že tady se toho najde hodně, co se může líbit. Miluju historické a dobrodružné romány a tohle byl takový mix, i když s nevím, jak se děj shoduje s reálnou historií.
Důležité je, že je to rozsáhlý román, který popisuje příběh tří generací, které se musí vypořádat s kletbou, kterou na ně uvalila místní šamanka. A do toho je tam tolik událostí, romantiky, krásné přírody a bojů za svobodu, že si tam každý najde to svoje oblíbené.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce. Nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Těžko hledat negativum... Opravdu. Ve spisovatelčině stylu nejspíš nic.
Mě osobně štvalo maximálně něco, co souviselo s dějem. Například to s Monou a Davidem. A pak ta lež Deboře o tom, že jsou s Christopherem sourozenci.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 maki maki | Web | 5. june 2011 at 14:02 | React

ahoj, moc se mi libi tvoje dessy, neudelala bys mi jeden? :o)

2 Hantekk Hantekk | Web | 26. november 2011 at 10:38 | React

No páni. Tuhle knihu jsi nejspíš půjdu půjčit :) Já osobně Afriku miluju. Proč? Protože tam lidi žijí i v nejhorších podmínkách a nestěžujou si.
Děkuji za pěkně vypracované otázku. Hodně mi to pomohlo v tom jestli si mám tuhle knížku půjčit :) Tak a teď jdu bloudit tvými stránkami dál abych měla velký seznam knížek do knihovny :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama