Full Metal Panic

6. june 2011 at 15:00 | Denaille nebo Estel...vyber si :p |  Anime - recenze
Alternativní názvy: ?
Tvůrce: Gonzo
Rok výroby: 8. 1. 2001 až 18. 6. 2002
Režisér: Koichi Chigira
Žánr: Mecha / Romantika / Comedy / Akční
Téma: Mecha / Armáda / Roboti / Teroritsti / Škola
Počet dílů: 24

Děj / Příběh: Sagara Sousuke může vypadat jako obyčejný student střední školy, ale je cokoliv, jen ne obyčejný teenager. Je to jeden z nejtalentovanějších (a humor postrádajících) agentů jedné z netajnější a nejsilnější paramilitaristické organizace MITHRIL.
Hluboko pod mořskou hladinou brázdí oceány supermoderní ponorka Tuatha de Danaan, s jejíž pomocí členové tajné organizace Mithril bojují proti světovému terorismu za lepší zítřky. Předmětem zájmu obou stran jsou přitom střípky informací o pokročilých technologiích, zaseté v genech jedinců známých jako "Whispered"...

Kaname Chidori si žije svůj poklidný středoškolský život, než je jí představen nový spolužák Sagara Sousuke, který hned
na první pohled vypadá jako pěkný pošuk a vojenský nadšenec.
A naprosto se jí převrátí život naruby, po tom, co je unesena s celou svojí třídou kvůli znalostem, které ani neví, že má.

Můj dojem: Když jsem se poprvé chtěla podívat na Full Metal Panic, zaujal mě samozřejmě název, ale nechtělo se mi riskovat. Teprve až se na anime začala dívat moje ségra, přidala jsem se a stalo se, že jsem si ho oblíbila.
Bohužel, teď, když jsem ho viděla podruhé a po nějakém čase, v něm vidím chyby a rozhodně nepatří mezi nejlepší anime, i když mezi ty nejpopůlárnější zřejmě ano.
Jediné, co ho podle mě zachránilo je humor.

Postavy:
Sagara Sousuke je bezesporu postavou, která tohle celé anime táhne. Kaname mu dost pomáhá, ale přece. Zprvu jsem nebyla moc nadšená jeho kresbou, ale je to koneckonců Helmajistanec a voják, co bych chtěla. Nemůže tam být žádný napudrovaný bishík.
Sagara je přitažlivý úplně něčím jiným. Od šesti let vlastně nedělal nic jiného, než že držel v ruce zbraň a bojoval. Takovým chlapem bych určitě nepohrdla (pokud bych teda byla Kaname). :DKurtz Weber je určitě osoba, kterou by chtěl za přítele každý, pokud nejse žena. V takový případě bych u sebe nosila pepřák nebo podobnou zbraň. Aby v anime nebyl alespoň jeden děvkař... to by nešlo. :DMelissa Mao je opakem Webera. Je spolehlivá, správná kamarádka. Ale stejně jako Weber má jednu velkou slabinu. Pivo. Čekala jsem, že se během několika dílů dají dohromady, ale moje choutky zřejmě tvůrce nezajímají.
Chidori Kaname jsem ze začátku neměla ráda. Štvala mě hlavně její ofina. Bez ní by ale celé tohle anime nebylo vůbec o ničem. Je to jedna z mých nejoblíbenějších ženských postav. Je paličatá, násilnická, ale přesto silná a odvážná, když tak musí vypadat.

Teletha Tessa Testarossa je jedna z postav, kterou jsem opravdu nemusela. Může si být chytrá jak chce, ale fakt, že malá holka velí tak velké organizaci, která musí za své činý nést taky velkou zodpovědnost. To je podle mě padlé na hlavu.
Už jenom to jméno a jakým způsobem ho vyslovuje mě děsně štve.


Gauron - ten je nesmrtelný. Je to takový typický záporák. Ani nevím, jestli ho mám rádá nebo ne. On tam prostě musel být, aby se děj pohnul někam dál - aby měl Mithril proti čemu bojovat.


(Kaname a její spolužáci při zátahu na Sousukeho)

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Full_Metal_Panic!_characters
Použité obrázky jsou z googlu
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama