Jsem číslo čtyři

9. june 2011 at 20:57 | Denaille nebo Estel...vyber si :p |  Filmy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: I Am Number Four
REŽIE: D. J. Caruso
SCÉNÁŘ: Miles Millar
HUDBA: Trevor Rabin
ŽÁNR: Akční / Sci-fi
ROK VÝROBY: 2011

HODNOCENÍ: 7/10

ANOTACE: Jsem Číslo čtyři je napínavý thriller o pozoruhodném mladém muži Johnovi Smithovi (Alex Pettyfer), který je na útěku před nemilosrdnými nepřáteli, usilujícími o jeho život. Neustále změny identity a stěhování z města do města ve společnosti svého ochránce Henriho (Timothy Olyphant) jsou příčinou toho, že je John neustále všude nováčkem, který nemá nikde žádné kořeny. Malé městečko v Ohiu, kde nyní žije, je svědkem nečekaných a převratných událostí, které změní Johnův život - seznámení s jeho první láskou (Dianna Agron), objevení nových schopností a nalezení spojení s ostatními, kteří sdílejí jeho neuvěřitelný osud. (oficiální text distributora)POPIS: John Smith na první pohled vypadá jako normální kluk... ale asi tušíte, že v tom bude opět háček. Samozřejmě, že nemůže být obyčejný. Je to přece hlavní postava.
Ale na Ufona vypadá docela dobře. :)
Jo, celé se to točí kolem mimozemšťanů. Jejich planeta Lorien byla napadena Mogadorieny, kteří jsou kopií robotů z Války světů. Jsou to takoví lebkouni z Krotitelky upírů, co mají prostě rádi pustošení a jsou to strašní puntičkáři. Takoví, že musí devět uprchlíků pronásledovat až na Zemi a tam je postupně zabíjet. Od jedničky po devítku. Ale ejha, u čtverky sem jim to trochu zadrhne.
A máme tu hrdinu, který je vlastně outsider, nemůže si nikde najít přátele, protože se stěhuje od města k městu se svým otcem Henrim, který není tak úplně jeho otec, ale jakýsi bojovník (strážce), který ho má chránit.
Ale to by to nebyl pořádný trhák, kdyby tam nebylo trochu sex-appelu. Zabouchne se do, na první pohled, praštěné holky a romantika může začít.
Pak na scénu vtrhne stejný outsider, nejlepší přítel hrdiny, který překvapí svou nebojácností. Hrdina musí s pravou ven, i když nikdo nesmí vědět, kdo je a všechno je přísně tajné. Za chvíli svoje malé tajemství vyžbleptne i svojí holce a policie si myslí, že je terorista.
A aby filmem zaujali také mužskou část populace, všechny zachrání super sexy číslo šest.
A je tu otevřený happy-end. Stále není jisté, co se nachází v tajemné krabičce, která tu zbyla po hrdinově otci. A kde jsou další čísla? Ještě zbývájí čtyři další...

(Názorná ukázka toho, jak moc je důležité, aby zůstalo utajeno, že je John mimozemšťan)


DĚJ - Kdyby to tak strašně moc nepřipomínalo mix jiných akčních filmů a Jumpera, možná bych byla nadšená a nespokojila bych se s pouhým líbí se mi to.
Není to špatný příběh, jen se v něm objevují jedny a ty samé klišé.

HUDBA - Tu měl na starostí mě neznámý Trevor Rabin. Ačkoliv je jeho jméno přiřazeno k celkem známým filmů, hudby jsem si nikdy nijak zvlášť nevšimla. Možná v tomhle filmu se mi líbila scéna s číslem šest a vybuchujícím domem s písničkou od Adele, ale zbytek jsem nějak neregistrovala. Teda ne nijak zvlášť.
Samozřejmě to místy podtrhuje atmosfétu a z filmu je tak lepší zážitek, ale ta scéna s ohněm mi prostě utkvěla v paměti.
Jeho hudební filmografie obsahuje dílka jako: Čarodějův učen, Útěk na horu Čarodějnic, Dostaňte agenta Smarta, Lovci pokladů: Kniha tajemství, Rytíři nebes, atd...

Ve filmu zazněly songy:
1. Kings of Leon - radioactive
2. Tighten Up - The Black Keys
4. Rockwell - Somebody´s Watching Me
6. The Temper Trap - Soldier On
7. Jimmy Eat World - Invented
9. Zack Brown Band - As She's Walking Away
10. Civil Twiligh - Letters From The Sky

POSTAVY:
- JOHN SMITH alias ČÍSLO ČTYŘI - ztvárnil Alex Pettyfer, který si zahrál knižího Alexe Ridera ve filmu Stormbreaker.
Jako čtyřka se mi moc nelíbil, mnohem víc mi seděl jako Alex ve Stormbreakovi. Tady už má takové mužnější rysy, ale i když zrovna mě blonďáci celkem rajcují, nějak to tentokrát nezapůsobilo. A navíc na začátku filmu vypadal jako hnědovlasý, ale to může být kvalitou.
John jako osobnost - typický hrdina... Těžko se popisují nějaké charakteristivké rysy postavy, která za celou dobu neprošla žádným silným psychickým otřesem nebo nějakým mentálním vývojem. Získal nové schopnosti a najednou je z něj hrozný borec. A konec.

- SARAH - jakožo Dianna Agron mi do filmu taky moc nepasovala. Především proto, že ji mám zafixovanou jako Quinn Fabray z Glee. A slyšet její hlas v úplně jiné roli, prostě divné. Vyskytovala se ale i v jiných seriálech (Hrdinové, Kriminálka NY, Vražedná čísla) a ve filmu Varieté.
Ale i když nejsem zrovna zdatný kritik a prd tomu rozumím, zahrála to podle mě docela dobře a aspoň je vidět, že se časem možná objeví ještě v dalších filmech. Rozhodně je mi sympatická a hrát umí. A nejen to. Jeden film už režírovala, umí skládat písně a dokonce jsem na osobnostech zjistila, že je spisovatelka... :)

Sarah je trochu podivínka, ale pak se zjistí, že tak tomu dřív nebylo. Dokud jí její ex-přítel nepomluvil, patřila mezi elitu. Hrdina by přece nemohl chodit s outsiderem.


- ČÍSLO ŠEST - ztvárnila Teresa Palmer (zahrála si např. ve filmu Čarodějův učeň).
Rozhodně patří k té partně ženských, které jsou jako Lara Croft nebo Buffy. Žádná naivka, prostě trvdá ženská, která se nebojí uřezat někomu koule (řečeno jen obrazně).

- SAM - ztvrátnil Callan McAuliffe, o kterém toho moc nevím. Chybí mu účet na osobnostech.
Jeho postava mi strašně připomín Sama Witwickyho z Transformerů. Je to ten samý charakter. Žádný rozdíl. Teda až na nepatrné rozdíly ve vzhledu.
Outsider, který je vtipný, a který má to štěstí, že ho žádná příšera Mogadorienů nezabije.Další postavy už byly jako vždy méně užitečné, takže mohli buď umřít, nebo se z plátna ztratit.
Henri se mi líbil. Byl to takový fajn chlápek. Dokonce i Mark (ex-přítel Sarah) mi přišel zajímavější než John Smith. Rozhodně má zajímavější obličej a není to zas takový grázl, jak to ze začátku vypadá.

CELKOVÝ DOJEM - je, že to není špatný film. Rozhodně se hodí k těm věčerům, kdy máte chuť shlédnou nějaký film a nechcete riskovat, že si pustíte nějakou kravinu, na kterou se stejně nedodíváte. Hodí se k němu brambůrky i kofola, kdy nehrozí, že obsah žaludku vyklopíte ven a ani nebude vadit, když si film stopnete, abyste si došli na záchod.
Taková oddechovka pro nudné večery.
Kdo viděl Síly temna nebo Jumpera... tohle je to samé, jen jinak zaobaleno.
Herecké obsazení je pro mě docela známé. Glee a Stormbreaka jsem viděla a film mi doporučila kamarádka jenom kvůli "Alexovi" :D
Docela mě ovšem zajímá, jak to dopadne dál. Rozhodně to vypadá, že to ještě neskončilo, takže počítám s dalším dílem. Třeba už to bude trochu jiné kafé a tvůrci vymyslí něco originálního...

ZDROJE:
http://www.csfd.cz/film/276877-jsem-cislo-ctyri/
http://www.osobnosti.cz
http://google.cz/obrazky
 

1 person judged this article.

Comments

1 Freezy Freezy | Web | 10. june 2011 at 16:08 | React

vypadá to zajímavě... možná se na to o prázkách kouknu :)

2 Satiah Satiah | Web | 30. july 2011 at 11:54 | React

Pokračování je celkem reálné, protože je to točené podle stejnojmené knihy, která má i další, minimálně jeden díl. Bohužel knihy ještě nejsou přeloženy do češtiny.

3 Dee Dee | Web | 13. august 2011 at 15:06 | React

navzdory očekávání trochu slabé, ale na zabití dlouhé chvíle dobrá věc..:) staré otřelé nápady zabalené do pěkných efektů, ale vyloženě to vypadalo jako nucený nájezd na druhý díl..O__o

4 Millouss Millouss | 27. february 2012 at 18:43 | React

Dobrej filmek, snad bude pokračování :)

5 Bri Bri | 13. july 2012 at 2:30 | React

NA ZAČÁTKU JE HNĚDOVLASÝ KVŮLI KRYTí ZŘEJMĚ, TY SIS NEVŠIMLA SCÉNY, KDY SI PŘED ZRCADLEM MÍCHÁ TU BLOND BARVU?:D jo hold žít na útěku je těžké. Jinak kdo tvrdí, že hlavní hrdina tam není k sežrání, je buď slepej nebo závistivej. A to mi bude skoro 40, ale tenhle kluk...sakra bejt mladší..:D:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement