4. 7. 2011 - Neoficiálně dospělá

4. july 2011 at 23:04 | Destel |  Diary
Ok, dneska proběhla taková mini rodiná oslava mých osmnáctin. Až teď nějak si uvědomuju, že už jsem zase o rok starší a ke všemu jsem dosáhla takového významného věku... Vlastně ještě ne, až za čtyři dny. :D

Ale měla jsem na dortu takové zajímavé číslo - 185. To proto, že mojí sestře bylo v květnu patnáct a tak jsme dary obě dostaly dneska.
Ona si přála exterňák a já vodárku, ale naši se v hulení zrovna moc nevyznají, takže mě (a taky ségře) koupili nový noťas. A já si mám vodárku koupit za svoje až dostanu výplatu. :D


Babička s dědou mě obdarovali finanční částkou, kterou jsem ještě s mými dalšími úsporami ihned investovala do knih.
Objednala jsem si Střet králů (druhý díl Hry o trůny). A prvních pět dílů série Anity Blake. K tomu všemu ještě novinku Lhář, která mě zaujala hlavním hrdinou - Lokim. To jméno se mi strašně líbí. Může za to hlavně Loki z Fairy tail, ale i Loki z filmu Thor. Takže uvidíme, jak na tom bude knižní Loki. A jako poslední dvě knihy se stejným názvem - Jméno větru. Není to nijak známá kniha, ale na databazeknih.cz byla ohodnocena celkem slušně a recenze v pevnosti zněla taky docela fajn, takže zkusíme.

Jinak, chtěla jsem se zeptat, jestli si někdo objednával mangu ze zahraničních stránek, nějaká by se mi bodla. Většinu mých tvrdě vydělaných peněz (jejich část nejspíš skončí na tlumiče, protože jsou na účet taťkovi) chci investovat do mangy, ale vzdala jsem se iluze vlastnit mangu v češtině. Po tom, co jsem zjistila, že má vyjít Death Note a Naruto jsem si řekla hurá. Ale prostě mi nesedí překlad shinigami jako smrtonoši. Zní to divně i když je to logicky správný překlad. A taky je mi proti srsti to počešťování japonských jmen. Masaši Kišimoto zní a vypadá sice úplně normálně, ale jsem strašný hnidopich a jsem prostě zvyklá na původní amatérský překlad, takže dávám přednosti angličtině.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Babe Babe | 4. july 2011 at 23:14 | React

Tak předev šechno nejlepší :D.

2 Kim Kim | 5. july 2011 at 11:35 | React

Taky přeju předem všechno nejlepší! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement