August 2011

Anna Godbersenová - Luxus

25. august 2011 at 15:24 | Destel |  Knihy
Originální název: Luxus
Překlad: Eva Brožová
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Dobrodružné / Historické / Romance
Nakladatelství (u nás): BB/art (Praha; 2011)
Nakladatelství (v zahraniční): HarperCollins Publishers (New York; 2008)
Vydání: první
Počet stran: 301

Hodnocení knihy: 7/10

Když jsem bloudila v Neoluxoru mezi regály a marně hledala Odstín života od Lucy Adams, padl mi do oka Luxus v sekci romance. Chvíli jsem váhala, protože nejsem zrovna fanda non fiction a už vůbec ne nějaké romance.
Každopádně jsem obálku viděla už tolikrát, že jsem neodolala a řekla si, že musím mít v knihovně aspoň jednoho zástupce tohohle žánru. A nebylo to tak špatné.

Gossip girl jsem sice nečetla, ani seriál jsem nijak zvlášť nesledovala. Zahlédla jsem pár dílů... a věřte nebo ne, ta minirecenze na obálce mě tak spletla, že jsem si na myslela, že jde o dílo autorky gossip girl. Jsem takový blbec, že jsem nevěnovala pozornost ani jménu autorky...

21. 8. 2011 - Svět, jenž dohání realita

21. august 2011 at 19:49 | Destel |  Diary
Myslím, že tenhle měsíc bude jeden z těch lepších a aktivnějších... ovšem ne, co se týče blogu.

Stále se něco děje... Zrovna teď jsem na prázdninách-brigáďě poblíž Prahy... shodou okolností v Mukařově, který nedávno nechvalně proslul v televizních novinách.

Ale chtěla jsem se podělit se zážitkem, co se stal... no, hodně dávno.
Poslední den v práci jsem sebrala odvahu a poznavala T. na kofolu (možná jsem řekla pivo, ale jezdí autem). Byl to trapas. Zaplatil za mě a ještě mě odvezl domů...

Netvor

11. august 2011 at 20:46 | Destel |  Filmy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Beastly
REŽIE: Daniel Barnz
SCÉNÁŘ: Daniel Barnz & Alex Flinn
HUDBA: Marcelo Zarvos
ŽÁNR: Fantasy / Romantický
ROK VÝROBY: 2011

HODNOCENÍ: 8/10

ANOTACE: Kyle Kingson (Alex Pettyfer) má všechno - je přitažlivý, chytrý a inteligentní. Jednoho dne potká Kendru (Mary Kate Olsen), čarodějnici, která ho prokleje. Jediné, co by teď mohlo Kyleovi pomoci, je najít opravdovou lásku, což Kendra považuje za nemožné. A tak začíná Kyleova cesta za hledáním té, která může zrušit jeho prokletí. Film je moderní adaptací pohádky "Kráska a Zvíře".

Realita?

10. august 2011 at 21:48 | Destel |  Téma týdne a úvahy
Nesnáším realitu!
Opravdu se snažím den, kdy mi někdo z očí strhne moje růžové brýle, co nejvíc oddálit. Čekám to každým dnem... A čím dýl čekám, tím víc si uvědomuju, že si je jednou stejně sundám sama.

Jsem zrovna zamilovaná. A čekám, kdy přijde realita a on mi řekne, že někoho má, nebo že je gey.

Dělám si plány do budoucna. Vidím se jako psychoterapeut nebo jako webdesigner. Ale realita je taková, že nic z toho dělat nechci.

Sním o spoustě věcech, ale realita je taková, že se žádný z těch snů nesplní.

Tak si říkám... Seru na návrat do reality!!

2. 8. 2011 - Jak se práce může stát závislostí...

2. august 2011 at 18:50 | Destel |  Diary
Člověk si na práci musí najít něco, co dokáže mít rád, aby byl schopen se tam stále vracet. Já si našla osobu a teď mě štve, že za dva týdny budu muset odejít.
Zvlášť, když si myslím, že se mu taky docela líbím, ale jak prohlásil taťka, oba jsme takový flegmouši, že spolu jen zřídka promluvíme. :D
Jak já ty vztahové záležitosti nesnáším...


Dokonce se mi dostalo pozvání na večeři, ale zase od někoho jiného... Pořád si říkám, co by mi to udělalo vyjít si s někým. Na druhou stranu se mi to zdá zbytečné, když nevidím naději, že bych k tomu člověku kdy co cítila a jenom mu tak možná vnucovala plané naděje.

Paulo Coelho - Jako řeka, jež plyne...

2. august 2011 at 17:52 | Destel |  Úvahy a útržky z knih
Nedávno jsem dočetla další dvě knihy od Paula Coelha a tentokrát jsem se ani nesnažila snažit se hledat nějaké zajímavé citáty nebo úryvky.
V knize Jako řeka, jež plyne mě nejvíce zaujaly tři příběhy neboli pohádky, které jsem se rozhodla přepsat a zvečnit si je u sebe na blogu.
Nejvíc se mi líbí poslední Oblak a duna...

Michaela Čermáková a Tomáš Šmejkal - Zpěv draků

2. august 2011 at 17:07 | Destel |  Knihy
Originální název: -
Překlad: -
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Dobrodružné / Fantasy romány / Draci / Kouzla
Nakladatelství (u nás): Jan Vašut (Praha; 2007)
Nakladatelství (v zahraniční): -
Vydání: první
Počet stran: 303

Hodnocení knihy: 6/10

U téhle knihy mě docela zaujal název, který pak s dějem stejně neměl nic společného. Velkým podnětem přečíst si ji byla taky účast autorky v seriálu Prostřeno, kde se týden pohybovala. :D

Ale co k tomu říct víc? Jsem už na takové kniho moc velká, přesto mě tahle docela bavila. Ovšem děj se strašně táhne. Stále se jen vysvětluje, učí a pro akci a strhující boj zbylo místo až kdesi na konci, kde se to všechno zvrhne tak rychle a nakonec to nikam nedoputuje.