November 2011

Patricia Briggs - Zkřížené hnáty

28. november 2011 at 20:19 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Bone Crosed
PŘEKLAD: Kateřina Niklová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Detektivky
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fantom Print (Ostrava; 2011)
- V ZAHRANIČÍ: Hurog (?) (2009)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mercedes Thompson (#4)
POČET STRAN: 255

HODNOCENÍ: 10/10

ANOTACE
Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde "čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi". Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma - a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš. Marsilie, místní upíří královna, totiž zjistila, že Mercy zabila člena jejího klanu - a nyní prahne po její krvi. Ale protože Mercy chrání před přímým útokem vlkodlačí smečka (a její blízký vztah se sexy alfou), rozhodne se Marsilie nejít přímo po ní. Nýbrž po krvi jejích přátel.

#1 - Fantasy světy

27. november 2011 at 16:05 | Destel |  Fantastické Vánoce
Už mám za sebou první adventní nedělní oběd se zapálenou svíčkou, měla bych si dodělat domácí úkoly na zítra a
především se naučit moduly do programování... ale narazila jsem se zajímavý projekt (,který snad zvládnu celý vypracovat).
Jeho autorkou je Ettelëa Dragon - na jejím blogu najdete více informací, pokud se chcete také zúčastnit.

Čert aby se v tom vyznal, ale je to moje...

26. november 2011 at 19:34 | Destel |  About me
Už delší dobu jsem chtěla informovat širokou veřejnost o obsahu mé vlastní knihovničky, ač to není žádná sláva. A pak přišla ABYSS s projektem Kouzelná knihovnička... Lepší kopanec jsem dostat nemohla. Tak jsem se dala do focení.
Některé nejsou moc kvalitní kvůli blesku...
Tak dlouho jsem to odkládala a teď už je vždycky tma, když přijdu ze školy (o víkendu si nikdy nevzpomenu)...

Pár avatarů

23. november 2011 at 18:19 | Destel
Chytlo mě avatarové tvoření. Tentokrát to schytaly Saiyuki a Samurai champloo. A překvapivě se mi tentokrát líbí všechny. Žádný favorit...22. 11. 2011 - 33 333

22. november 2011 at 17:34 | Destel |  Diary
Myslím, že dnešek si určitě zaslouží záznam...

Vlastně, nijak by se nelišil od jiných dnů. Prostě škola a všechny ty věci, co zažívám každé jiné úterý. Až na to, že jsem si svůj denní režim narušila zaspáním. Ani nevím proč? Vím, že první budík jsem vypla, druhý už mi nezvonil, i když měl... Naštěstí ségra vstává stejně a zrovna si přilezla do pokoje pro žehličku na vlasy... No a nebýt toho, že se překonala a udělala mi svačinu, mohla bych se vychloubat, že jsem na ni ještě pět minut čekala.

Předposlední hodina... sedíme si takhle před jídelnou a koukám... Všichni popíjejí kávičku nebo čokoládu z automatu. Dostala jsem na ni taky šílenou chuť.
Asi dvakrát jsem si lokla, když přišel třídní a otevřel nám učebnu. Sehnu se pro kabelu a slyším: "Oh!!" Poďvám se dolů... a celý kelímek čokolády mám v klíně. A aby to dosáhlo toho správného uměleckého dojmu, vzala jsem si dnes svoje nejsvětlejší rifle, takže to byl vážně úžasný pohled. Navíc, kdo se na mě koukal ze zadu, vypadalo to, jako bych se posrala a všechno mi to steklo do nohavic.
A teď... jak se sakra mám s tímhle pohybovat po škole zbylé dvě hodiny a vůbec... Tentokrát mě nepotěšila ani dlouhá jízda vlakem a třiceti dvou kilometrová jízda domů. Navíc desetiminutové čekání na autobusáku, kde se jako naschvál v tu hodinu pohybuje nejvíc lidí...
Nakonec jsem to vyřešila teplákama z tělocviku; člověk ani nevšiml, že to jsou tepláky, což byla (a stále je) asi ta nejšťastnější událost dne. :D

A teď přijdu na blog a říkám si: "To si děláš prdel!!"
Není to tak, že bych byla pověrčivá nebo příliš věřila na šťastná čísla. Ale když se to podaří zrovna v takový den. Dobře, odteď mým šťastným číslem trojka asi nebude.

Stupně vítězů

21. november 2011 at 22:18 | Destel |  Téma týdne a úvahy
Tohle téma má jednu obrovskou chybu!!! Chybí tam množné číslo. V první chvíli mě napadlo asi dvacet postav a teď si babo vyber...
V zápětí se mi v mozku začaly odehrávat soukromé Hugner games o to, kdo se nakonec postaví na stupeň vítězů.

Je to těžké. Zvlášt, když je těch knih tolik a v každé je minimálně jedna postava mému srdci blízká. Kdyby to byla nejméně oblíbená postava, měla bych jasno.
Asi nebudu jediná, kdo nakonec svého favorita vybere z knih od J. K. Rowlingové. Ráda bych šáhla po něčem originálnějším, ale musí to být. Koneckonců postavy téhle série se mnou vyrůstaly a musím přiznat, že jakmile jsem uviděla větu: "Nejoblíbenější knižní postava," vyskočil mi před oči Severus Snape.

V zápětí to byl Draco Malfoy a pak další a další... Tady si nejde vybrat jednu.

Nedá mi to a musím zmínit aspoň jednu další úžasnou postavu, která nebýt HP, měla by první místo jasné. Jmenuje se Bartimaeus. Je to démon s úžasným smyslem pro humor a někde hluboko v jeho démonském srdci má i místo pro lásku. Bartimaeovu trilogii jsem přečetla už třikrát a vážně uvažuju, že bych si konečně měla ty knížky pořídit do své soukromé knihovny, protože ještě stále nemám dost.

A jestli smím ještě obsadit bronzový stupínek vítězů... postavil by se na něj Jack z knihy Pilíře země od Kena Folleta. Jednou bych si přála potkat někoho, jako je on. :)

Terry Practchett - Mort

20. november 2011 at 17:19 | Destel |  Knihy
Originální název: Mort
Překlad: Jan Kantůrek
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Sci-fi a Fantasy / Humor
Nakladatelství (u nás): Talpress (Praha; 2007)
Nakladatelství (v zahraniční): Victor Gollancz Ltd. (Londýn; 1987)
Vydání: dotisk prvního
Série: Úžasná Zeměplocha
Počet stran: 302

Hodnocení knihy: 8/10

Terry Pratchett je bezpochyby jedna z nejdůležitějších postav na scéně fantastiky. Tolik knih bych nedokázala napsat ani za tři životy a už vůbec bych se nevyrovnala kvalitou.
Avšak, mám už pár jeho knih za sebou a už mně zdá se nemají čím oslovit.
Zdá se mi to všechno na jedno brdo. Nějaká ta zápletka, trocha vtipu...

Mort se mi však z jeho knih četl zatím nejlépe. Dokonce mě ten děj nějak vtáhl. Jinak obvykle mívám stav, že počítám zbývající stránky do konce a moc si to neužívám...
Nebýt Smrtě, asi bych to zatáhla. Tahle postava se mu fakt povedla.

Gabriela Chrastilová - Smrtí život začíná

18. november 2011 at 19:06 | Destel |  Knihy
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Romány pro ženy / Sci-fi a Fantasy
Nakladatelství (u nás): Lota (Praha; 2010)
Vydání: první
Počet stran: 232

Hodnocení knihy: 6/10

Myslím, že je to přesně ten t yp knížky, která potěší nezadané třicátnice, které ještě v patnácti šíleně žraly fantasy. Čili pro někoho jako já akorát za deset let. :D
Děj není vůbec špatný, hodně jednoduchý. Jen jsem místy měla pocit, že čtu nějakou porno povídku. Asi bych v tomhle bodě trochu ubrala a přidala na zápletce.

1. Proč sis přečetl/a zrovna tuhle knihu?
• Vzala jsem ji z knihovny mamce, ale když už mi ležela v poličce...

Autumn reading

18. november 2011 at 16:56 | Destel |  Layouts
N Á H L E D
S T A H U J
Po dlouhé době dávám opět zase něco ke stažení. Tentokrát jsem s designem spokojená. Příjemné podzimní barvy... Co víc dodat.

Picture from: Slipping away by juliasteinmeyer.deviantart.com (nenalezeno)

John Irving - Svět podle Garpa

14. november 2011 at 17:38 | Destel |  Knihy
Originální název: The World According to Garp
Překlad: Radoslav Nenadál
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Literatura světová / Romány
Nakladatelství (u nás): Euromedia Group - Odeon (Praha; 2008)
Nakladatelství (v zahraniční): E. P. Dutton (New York; 1978)
Vydání: sedmé, v EMG čtrvté
Počet stran: 528

Hodnocení knihy: 8/10

Abych pravdu řekla, napsat recenzi na tuhle knihu je pro mě dost těžké. Není to žánr, který bych četla ráda a myslím si, že jsem ji ani správně nepochopila.
Většině přijde vtipná, já tam moc vtipu nenašla...
Přesto se mi četla dobře, místy mě to i bavilo. Ale nejspíš bude muset uběhnout hodně dlouhá doba, než dostanu náladu přečíst si ji znova.
Asi jsem toho ještě neprožila dost, abych ji náležitě ocenila.
Přece jenom je to kniha o životě, o světě... a já znám zatím jenom svůj malý svět.

12. 11. 2011 - Velký úklid...

12. november 2011 at 14:57 | Destel |  Diary
Jelikož mi už delší dobu nefuguje Mozilla a netuším proč, rozhodla jsem se, že to chce rapidní změnu. Na disku mám totiž maximálně 6 % volného místa, tudíž mi nejde provést ani defragmentace a fakt nevím, co už bych smazala, tak jsem si řekla, chce to Windows 7.
A všechno půjde pryč...

Takže jsem včera zálohovala obrázky, dokumenty, písničky a některé programy, které se mi nechce znovu stahovat nebo instalovat.
Momentálně už mi zbývá jenom disk naformátovat a opravdu se všeho zbavit... a snad mi pak půjde i ta Mozilla.

Jean Giono - Muž, který sázel stromy

10. november 2011 at 20:37 | Destel |  Knihy
Originální název: L´homme qui plantait des arbres
Překlad: Zdeňka Stavinohová
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Literatura světová / Povídky
Nakladatelství (u nás): Vyšehrad (Praha; 1997)
Nakladatelství (v zahraniční): Gallimard (Paříž; 1995)
Vydání: první
Počet stran: 56

Hodnocení knihy: 8/10

Na databázi knih jsem tuhle knihu viděla skoro na každém účtu v doporučených, tak si říkám. Tohle musí být dobré... A už samotný název knihy mě docela zaujal. Stromy asociují hodně věcí.
Myslím si, že stromy jsou vůbec to nejkrásnější a nejmagičtější z přírody, co na téhle zemi mohlo vyrůst.
Reakce v komentářích na databázi byly také pozitivní, takže jsem od toho hodně očekávala.

Takže si asi umíte představit, jaké bylo moje překvapení, když jsem v regálu v knihovně našla malou knížečku o rozměrech 15 x 15 centimetrů. V první chvíli jsem si vybavila takové ty esoterické a různé psychologické příručky nebo něco podobného. Ale byly tu ty ohlasy čtenářů a především hodnocení, které čítalo k 178 hlasujícím 90 %, což rozhodně není málo.

Přečetla jsem ji během deseti minut, co jsem čekala na autobus hned po tom, co jsem opustila knihovnu. A přestože je to záležitost několika minut, má to v sobě celý život.

Samurai champloo

8. november 2011 at 18:53 | Destel |  Anime - recenze
Alternativní názvy: Tajemniczy samuraj (Polish)
Самурай чамплу (Russian)
Studio: Manglobe
Rok výroby: 16. 5. 2004 až 19. 3. 2005
Režisér: Schinichiro Watanabe
Žánr: Akční / Dobrodružné / Komedie / Drama
Téma: Historie / Samurajové
Počet dílů: 26

Hodnocení: 10/10

Děj / Příběh:
Mugen a Jin jsou dva potulní samurajové. Liší se jak stylem boje, tak svým charakterem, spojuje je ovšem výjimečné šermířské umění a také jejich ješitnost. Shoda náhod je oba jednoho dne zavede do stejného města, kde se zapletou do potyčky, v níž zemře starostův syn. Jsou odsouzeni k smrti, ale zásluhou mladičké Fuu se jim podaří utéct. Výměnou za svou záchranu jí slíbí, že jí pomohou nalézt tajemného samuraje vonícího po slunečnicích. Dobrodružná cesta po středověkém Japonsku tak jak ho možná neznáte může začít.

Jane Austen & Marie Dobbsová - Sandition

6. november 2011 at 18:26 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
Překlad: Stanislava Pošustová
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Literatura světová / Romány
Nakladatelství (u nás): Daranus (Řitka; 2009)
Vydání: ?
Počet stran: 379

Hodnocení: 9/10

Sice jsem už pár knih od Austenové přečetla, ale nemůžu se považovat za takového odborníka, abych v tomhle díle hledala nějakou rapidní změnu ve stylu nebo volbě slov. Kdybych to nevěděla, nikdy bych neřekla, že to dopsal někdo jiný.
Možná se mi líbí ještě mnohem víc než Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek. Stalo, že jsem se v některých místech dost nasmála. Hlavně při Edwardově nezdařilém únosu. Možná, že trocha toho vtipu je právě příčinou Marie Dobbsové a vůbec to nezkazilo výsledný dojem.
Co se týče děje. Ze začátku se to opravdu trochu táhlo. Prvních padesát stránek mě to nijak neoslovilo, ale pak jsem se zažrala a během pár hodin jsem to měla v sobě.
Zápletka tentokrát měla spád. Nešlo jen o pouhé převyprávění vztahu dvou lidí, ale stalo se tam cosi, co vás nesmírně zajímá, ale během celé té doby vás autorka nechá v nevědomosti a rozuzlení je až na konci.

Andrea Cremerová - Vzpoura

6. november 2011 at 17:53 | Destel |  Knihy

Originální název: Wolfsbane
Překlad: Lenka Faltejsková
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Dobrodružné / Fantasy / Nadpřirozené bytosti
Nakladatelství (u nás): Euromedia Group (Praha; 2011)
Nakladatelství (v zahraniční): Philomel Books (New York; 2011)
Vydání: první
Série: Nightshade (česky Smečka) (2)
Počet stran: 352

Hodnocení knihy: 7/10

Od přečtení Vzpoury už uteklo trochu víc času, takže mám docela problém vybavit si podrobnosti a především bezprostřední dojmy ihned po přečtení.
Ale myslím, že se všichni, kdo tuhle sérii četl, shodneme na tom, že je Vzpoura o dost slabší než první díl.

Posledně jsem kritizovala milostný trojúhelník a popravdě nevím, jak se vyjádřit k tomu pokračování. Tak nějak jsem se smířila s tím, že už si Calla vybrala, ale konec tomu nasadil korunu. Mám prostě dojem, jakoby Calla Shaye jenom využívala. Celou dobu žárlí, ale popře, že spolu chodí. Totálně na hlavu.
Tohle se autorce prostě nepovedlo.