Andrea Cremerová - Vzpoura

6. november 2011 at 17:53 | Destel |  Knihy

Originální název: Wolfsbane
Překlad: Lenka Faltejsková
Literární druh: Epika / Beletrie
Žánr: Dobrodružné / Fantasy / Nadpřirozené bytosti
Nakladatelství (u nás): Euromedia Group (Praha; 2011)
Nakladatelství (v zahraniční): Philomel Books (New York; 2011)
Vydání: první
Série: Nightshade (česky Smečka) (2)
Počet stran: 352

Hodnocení knihy: 7/10

Od přečtení Vzpoury už uteklo trochu víc času, takže mám docela problém vybavit si podrobnosti a především bezprostřední dojmy ihned po přečtení.
Ale myslím, že se všichni, kdo tuhle sérii četl, shodneme na tom, že je Vzpoura o dost slabší než první díl.

Posledně jsem kritizovala milostný trojúhelník a popravdě nevím, jak se vyjádřit k tomu pokračování. Tak nějak jsem se smířila s tím, že už si Calla vybrala, ale konec tomu nasadil korunu. Mám prostě dojem, jakoby Calla Shaye jenom využívala. Celou dobu žárlí, ale popře, že spolu chodí. Totálně na hlavu.
Tohle se autorce prostě nepovedlo.


Ani po dějové stránce to ze začátku nevypadalo moc dobře. Pak už to dostalo trochu spád, ale stále nevím, co můžu čekat v dalším díle. Jakési mimodimenzionální město mě zaujalo a celkově kultura Hledačů. Měla jsem trochu pocit, jako by šlo o Hvězdnou bránu a nějakou vesmírnou loď. :D
Dost věcí se vysvětlilo ohledně histrie bojů mezi Hledači a Strážci, ale zase se objevila spousta dalších neznámých.
Bude to ještě zajímavé...

1. Proč sis přečetl/a zrovna tuhle knihu?
• Po prvním díle, který se četl jedna radost... co bych tak asi mohla dělat jiného, než šáhnout po druhém dílu?

2. Stručný děj nebo anotace, ale i heslovitý obsah.
• Calla a Shay jsou na poslední chvíli zachránění Hledači a dostanou se do jejich "tajné skrýše". Calla je rozhodnutá zachránit svoji smečku ze spárů Stážců a Hledači jí mohou pomoct.
Ale není to tak jednoduché. První pokus je past, druhý pokus přinese zajímavá odhalení a o třetím se máme teprve dozvědět...

3. Nejoblíbenější postava (zdůvodni).
• Ve druhém díle přibylo několik nových postav a popravdě si už ani nepamatuju jejich jména. Musela jsem znovu knížku prolistovat, abych věděla.
Adne mi přišla fajn, ale ze začátku mě štvala, když vyjížděla po Shayovi, protože se tím pádem řešila žárlivost Cally a prostě zase celý ten trojúhelník.
Monroe byla taková vedoucí, klidná postava a byl mi sympatický. Ethan se mi líbí, protože po Renovi budí dojem reálné osoby. Connor si vás získá vtipem a Ansel tentokrát budil reálný dojem taky. Alespoň já bych se nejspíš zachovala na jeho místě stejně.

4. Nejméně oblíbená postava (zdůvodni).
• Shay...

5. Nejlepší hláška a scéna. Nebo nejsmutnější událost. Vypiš!
• Vtip obstarával Connor a nejsmutnější událostí je nejspíš stav Ansela a to, co se stalo jeho matce a otci. Za nic nemohli a přesto to byli tihle tři, kdo si nejvíc odskákal Callinino jednání.

6. Nejpřekvapivější zvrat. Něco, co vás fakt dostalo. Nemusí to souviset jen s dějem.
• Největší zvrat pro mě nastal na konci. Protože vůbec nechápu, co se autorce honilo hlavou, když tenhle děj skládala dohromady.

7. Má kniha filmovou adaptaci, pokud ano, uveď. Pokud jsi film viděl/a, ohodnoť.
• Ne, a tentokrát doufám, že se to ani nechystá, protože by to bylo něco jako druhé Stmívání... a to už by bylo lepší investovat do lepší série.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Delly Delly | 9. november 2011 at 18:39 | React

Souhlasím, tenhle díl je slabší než první. Ten jejich milostný trojúhelník mi šel občas už fakt na nervy. V prvním díle se řešil Shay a tady zase Ren. Ve třetím to budou oba naráz. Ale stejně jsem na třetí díl zvědavá.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama