André Wiesler - Štvanice na ďábla

29. december 2011 at 13:41 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Teufelshatz
PŘEKLAD: Svatava Kretková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Historické romány / Německá literatura
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fantom Print (Ostrava; 2011)
- V ZAHRANIČÍ: Wilhelm Heyne Verlag (2008)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Kroniky Hagena von Stein (2)
POČET STRAN: 299

HODNOCENÍ: 10/10

Druhé díly u trilogií nebývají až tak záživné. Většinou je to jen jakýsi přechodník mezi prvním a posledním závěrečným dílem. Tak je tomu i tady. Není to tak, že by byla kniha nudná, ale už vás děj u sebe nedrží tak těsně jako v tom prvním.

Mnohem více se zde děj soustředí na dějovou linii současnosti - respektive roku 2007. Zpětně se odkrývají některé termíny, hlavně názvy některých bytostí, a další informace, které jsou potřebné pro pochopení děje.
Dějová linie Hagena mě tentorkát moc nebavila. Ale je to spíše tím, že jeho povaha směřuje k tomu, co už autor naznačil v prvním díle. Ale i tak není jiná možnost, než stát na jeho straně a přitom fandid Georgovi, aby ho nakonec dostal.
Tahle trilogie je jeden velký rozpor.


Musela jsem si Andrého Wielsera přidat na databázi knih mezi oblíbené autory. Obdivuju způsob, jakým zpracoval do historického prostředí fantasy bytosti. Upíři a vlkodlaci se taky ukazují ve zcela jiném světle a líbí se mi snad mnohem víc než ten originál. Nemůžu si pomoct, ale vždycky, když přemýšlím, jakým slovem to označit, napadně mě jenom - geniální.

1. Proč sis přečetl/a zrovna tuhle knihu?
• Byla jsem zvědavá, jak bude pokračovat příběh Hagena, a i když tahle kniha nebyla zrovna nejnapínavější, jsem děsně zvědavá, jak to nakonec skončí.

2. Stručný děj nebo anotace, ale i heslovitý obsah.
• Druhá kniha série Kroniky Hagena von Stein. Německo v době třicetileté války. Země se propadá do krutých bojů. Hlad a nemoci si žádají své oběti - a ani urození a majetní nejsou ušetřeni. Černá smrt nedělá rozdíly. Tuto pohnutou dobu využívají tajné spolky složené z vlkodlaků, čarodějnic a blecrů, aby připravily epochální změny. A je to především Hagen von Stein, kdo chce proměnit ve skutečnost své temné plány. Neboť bývalý boží bojovník byl odsouzen k nesmrtelnému životu coby sluha wariwulfů a nemá v úmyslu strávit celou věčnost v zotročení. Německo v roce 2007. Moderní inkvizitor Georg von Vitzthum, který se zmocnil kronik Hagena von Stein, se vydává na lov zlověstných bytostí. Lidstvo o skrytých souvislostech nic netuší. Ale Georg se chystá odhalit největší spiknutí všech dob... (Zdroj: databazeknih.cz)

3. Nejoblíbenější postava (zdůvodni).
• Ohledně rozporuplnosti postav jsem se vyjadřovala už posledně. Není žádná, kterou bych měla ráda. Pár jich tady přibude, ale ani jedna, kterou bych obdivovala nebo mi byla nějakým způsobem blízká.

4. Nejméně oblíbená postava (zdůvodni).
• V tomhle bodě by se jich mohla najít více, ale ani tady si nejsem úplně jistá. Jediný, kdo se k tomu blíží je Hagen, ale stále ještě stojí nad propastí, takže uvidíme, jaký názor na něj budu mít v tom posledním dílu.

5. Nejlepší hláška a scéna. Nebo nejsmutnější událost. Vypiš!
• Mrzelo mě, že se Hagen rozešel s Eberwinem.

6. Nejpřekvapivější zvrat. Něco, co vás fakt dostalo. Nemusí to souviset jen s dějem.
• Nevzpomínám si na nic, co by mě vyloženě složilo ze židle. Možná setkání Georga s Leou a jejich malý románek.

7. Má kniha filmovou adaptaci, pokud ano, uveď. Pokud jsi film viděl/a, ohodnoť.
• Tahle určitě ne...
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama