Když při mně stál anděl strážný

22. january 2012 at 20:45 | Destel |  Jednorázovky

ŽBLEPT: Tohle je slohovka, kterou jsem asi týden zpátky odevzdávala v češtině. Měla to být minipovídka... Nevím teda, co na to prof řekne, ale mě se to docela líbí. Snažila jsem pouzkázat na chápání dobra a zla, netuším, do jaké míry se mi to povedlo.
Důležité je ovšem znát některá fakta, která se týkají Lucifera a jeho padnutí.
Lucifer se stal nejvyšším andělem, hodností a mocí hned po Bohu. Pro svou pýchu však se postavil proti němu a Bůh jej srazil z nebe i s jeho anděly, kteří jej následovali. Tak se stal zlým a jeho následovníci jsou známí jako démoni. (Zdroj: Wickipedia.cz).
Na základě textu:
A kdyby se někdo z vás na anděla ptal,
Tak nám jizvu na rtu, když při mně stál.
jsme měli napsat vyprávění...

POSTAVY: Bůh, Lucifer, Uriel (a další archandělé)
ŽÁNR: Duchovno / Padlí andělé / Náboženství
POZNÁMKA: Jsem si vědoma toho, že mám v názvu u artu gramatickou chybu.


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Někdy se sám sebe ptám: "Proč?" jen proč a nic víc. Obsáhne to všechny mé otázky a dokonce pohltí ty, na které se dá odpovědět jen ano, ne, možná.
Teď by mě ale zajímalo: "Proč? Proč jsem tady?"

***

Vedli mě do soudního sálu. Je velký, aby se do něj vešlo co nejvíce tváří. Nestává se často, aby někoho soudili, proto chce být každý u toho.
Když jsem vešel, v sále to zašumělo a pak vše naráz ztichlo. Bylo by mi příjemnější, kdyby na mě tak nezírali a raději si jako před chvíli vyměňovali šeptem všechny drby, které určitě vznikly. Možná, že se některé přiblížili pravdě a vysvětlují proč. Proč jsem tady?
Poklekl jsem před trůnem a čekal, až mě vyzve.
"Vstaň, Lucifere!" rozlehl se síní jeho hlas. Nekřičel, ale něco v jeho hlase dostávalo ostatní do kolen.
"Čeho si ode mě žádáš, pane?" zvedal jsem se ze země a přitom přejel pohledem všechny své bratry a sestry. Jediná Uriel se mi nepodívala do očí…
"Jak dopadla bitva?" To mě zaskočilo. Předvedli mě sem s takovou parádou jen proto, abych podal hlášení? To sotva.
"Začali jsme dobře, pane. Postupovali jsme podle strategie a dostali je do kleští. V závěru boje se ale naše role obrátily a podařilo se jim obklíčit nás. Museli jsme se stáhnout."
Zamračil se. "A nepřítel?"
"Tentokrát zůstala zahrada uchráněna, ale ještě jeden takový útok a nezabráníme tomu. Potřebuji víc křídel!" Neušlo mi, jak si všichni archandělé vyměnili pohledy.
"Žádná další křídla nedostaneš, Lucifere. Nevěřím ti!" Nastalo trapné ticho.
"Co mi na to povíš?" zeptal se nejspíš jen proto, aby u mě vyvolal nějakou reakci.
"Nemám tušení, proč jsem u vás upadl v nemilost a proč mi odmítáte důvěřovat. Neudělal jsem nic, za to bych se mě cítit vinen!" zaskřípal jsem zuby. Pomalu jsem to začínal chápat.
"Padlo na tebe podezření ze zrady. Dle některých jsou tvé poslední dobou časté prohry podezřelé. A tvá účast na tom incidentu s rájem také nehraje ve tvůj prospěch."
Samozřejmě, že nehraje. Zavázal jsem se Uriel slibem, že budu mlčet. Její vinou se Satan málem zmocnil ráje a nebýt mě…
Jenže Bůh ví, že v tom musel být zapletený někdo z nás - archandělů. Ocitl jsem se v kleštích. Pokud poruším slib, který jsem dal Uriel, padnu. Ale pokud nenajdu způsob, jak ostatní přesvědčit o své nevinně, padnu též.
"Co mi k tomu povíš teď, Lucifere?"
"Nemáte důvod mi nevěřit. Poslední dobou v boji nemám štěstí. To je vše. A ohledně toho incidentu… Řekl jsem vám vše, co vím."
"To mi nestačí," odmlčel se. Na chvíli jsem měl pocit, jakoby ho tížila váha celého světa, ale během chvilky byl ten pocit pryč. "Mám důkazy, které svědčí proti tobě. Pomáhal jsi Satanovi. Připravil jsi uspávací lék a dal ho vypít Uriel. Našli jsme u tebe všechny přísady včetně pavích per, které dokazují, že ses s ním přinejmenším setkal," zahřímal přes celou síň. V tu chvíli jsem to všechno pochopil.
Rafael se v těchto věcech vyznal a Uriel jsem už delší dobu podezříval, přesto jsem doufal, že to není pravda. Byla mým vlastním andělem strážným. A když mě opustil, nezbylo už nic, co by mě zachránilo. Zbyl mi jen poslední nádech před pádem do hlubin.
"Já mám duši čistou. Co ty?"
"Vezměte mu křídla a shoďte ho na svět! Chci vidět, jak ten arogantní anděl bude padat!" rozkázal.
Neexistuje způsob, jak se zbavit křídel bezbolestnou cestou. Jsou mou součástí. Bolelo to, jakoby mi pomalu řezali obě ruce. Chvíli jsem se svíjel v agónii na zemi, než mě někdo popadl pod pažemi a odtáhl před bránu.
"Můj pane?" zaslechl jsem Urielin hlas. Na chvíli jsem pocítil naději, že by v ní byl přece jen kus dobra a řekla pravdu. "Smím to být já, kdo vykoná rozsudek? Jako poslední službu, kterou mohu vykonat pro přítele." Musel jí dát svolení. Přišla ke mně. Podívala se na mě. A bez jediné známky pohnutí mě shodila dolů.
Na cestě do pekel mě provázel její nepatrný úsměv. A celou dobu mi v hlavě znělo: "Proč?"
 

1 person judged this article.

Comments

1 Naira Naira | Web | 23. january 2012 at 10:38 | React

Dobrý nápad oddělit osobu satana a lucifera. Tohle je působivá povídka, která mi nějakou chvíli bude ležet v hlavě :)

2 William William | Web | 23. january 2012 at 21:17 | React

Vážně moc pěkné, miluju když si můžu takhle počíst :)

3 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 23. january 2012 at 21:45 | React

Líbí se mi povídky na tohle téma. Andělé, i démoni mají určitou majestátnost, která mě hrozně láká :D Moc se mi tenhle počin líbil :D

Co se týče mého překladu mangy, nedařilo se mi najít ucházející font, takže ty tři přeložené kapitoly jsou bohužel v tom stejném fontu. Já už ani nevím, ale tím, že jsem si na něj zvykla, už mi v něm nedělá problém číst, ale i tak budu muset najít jiný. A prosím ignoruj dramatický chyby, možná dokážu něco přeložit, ale s češtinou je to horší :D Jsem jinak ráda, že se ti příběh líbil.

4 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 23. january 2012 at 22:19 | React

Ohh, děkuju, jsi poklad, hned jdu ty fonty omrknout a jelikož mám ještě dneska čas, tak možná přeložím pár stránek :D A děkuju i za pochvalu překladu :D Dost mě potěšilo, že někdo může mangu přeložit ještě hůř než já :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement