Patricia Briggs - Stříbrná relikvie

13. january 2012 at 19:42 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Silver borne
PŘEKLAD: Kateřina Niklová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Detektivy / Americká literatura
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fantom Print (Ostrava; 2011)
- V ZAHRANIČÍ: Hurog (2010)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mercedes Thompson (#5)
POČET STRAN: 255
HODNOCENÍ:
Po přečtení toho dílu si říkám, zda si ten předchozí zasloužil pět hvězdiček... Je to čím dál lepší :D

DOBA ČTENÍ: 08. 01. 2012 - 13. 01. 2012 (6 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Jak já toho Bena zbožňuju... *In love*

ANOTACE
Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace - a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou.
A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svojí vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti.
Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije...Série Mercedes Thompson je už mezi čtenáři YA literatury známým dílem. Úžasné prostředí i detektivní zápletka jsou originálním nápadem a navíc fantasticky zpracovaným pro všechny možné věkové kategorie. Věřím, že bych to dokázala číst jako náctiletá i jako mamina s břichem, která občas ráda "vypne" a na chvíli si odpočine u nějaké dobré knížky.
Hlavně poslední stránky jsem se připitoměle culila a zaklapla knihu s pocitem, že jsem pedasátiletá ženská, která právě dočetla něco děsně romantického a zatím jí u ucha chrápe manžel, z pod peřiny se mu vyvaluje pořádný pivný sval a tak si poslední stránky otevře znovu a dá si opáčko. :D

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Mercy už se vzpamatovala z traumatického zážitku, který ji nedovoloval užívat si s Adamem, ale na druhou stranu se objevil mnohem větší problém - smečka.

"Čí dokonalý nápad to byl přívézt ho sem?" zamumlala jsem a rozběhla se ke dveřím mezi čekárnou a pohotovostí. Ben se Samem mi byli v patách.
"Můj ne," řekl Ben trochu veseleji. Asi se taky bál, co tu najdeme. "V tom jsem nevinně. Já byl pořád v karavanu a opékal se jako topinka, když ho sem poslali."

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA
Opravdu mám ráda Bena. První díly to byl pořádný hajzlík, člověku byl hned nesympatický, ale po tom, jak se na Adama nasral v Železném polibku a odkázala do patřičných mezí kvůli Mercy jeho olbíbenou hodně stoupla. A myslím, že nejen u mě.
Nakonec Mercy je asi jedna z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek.
A v tomhle díle jsem se začala dívat na Zeeho úplně jinak. Vždycky to byl pro mě starý dědek, ale jako kovář... Hmm...

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Samozřejmě ti záporňáci, kvůli kterým musí Mercy bojovat... I když v tomhle díle mě nejvíc nasrala Silvie. Chápu její obavy, ale podle mě to byla přehnaná reakce. Taky Mary Jo ze začátku vypadala na kandidáta na neoblíbenou postavu, naonec to spravila...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 sayury sayury | Web | 13. january 2012 at 21:17 | React

ááááá pořád si brousím zuby na zkřížené hnáty a stále nestíhám :(((((( Miluju ji !!! Mercy rockssss :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama