Paul Stewart & Chris Riddell - Cesta za tajemný Hvozd

30. january 2012 at 8:30 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Edge Chronicles: Beyond The Deepwoods
PŘEKLAD: Viola Lyčková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Nadpřirozené bytosti / Les
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Mladá fronta (Praha; 2003)
- V ZAHRANIČÍ: Random House Chilren´s Book (Londýn; 1999)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Kroniky Světakraje (1)
POČET STRAN: 240

HODNOCENÍ:
Je to sice pro malé, ale mě se to strašně líbí...

DOBA ČTENÍ: 24. 01. - 29. 01. (6 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Chci do Světakraje....

ANOTACE
Vstupte s námi do tajuplného světa, lákavě neprozkoumaného a zároveň podivně povědomého. Rozprostírá se v něm záhadný Hvozd, kde na každém kroku číhají krvelačné příšery a rostou neznámé rostliny. Většina jeho obyvatel raději po celý život neopustí bezpečí vyšlapané stezky. Jen chlapec Snítek je jiný než ostatní. Opouští osadu lesních trollů a vydává sena nebezpečnou pouť Hvozdem, aby konečně odhalil tajemství svého osudu.


Paul Stewart i Chriss Riddell jsou pánové, kteří mají úžasnou fantazii. Byli mi vrozem v dobách, kdy jsem ještě snila, že napíšu svůj vlastní příběh a vymýšlela nejrůznější příšerky a obyvatele lesa. Nic ve vás nevyvolá takovou dávku fantazie jako Kroniky Světakraje.
Jsou to knihy především pro mladší čtenáře. Ale když jsem v knihovně v dětském oddělení chodila mezi regály a uviděla moje srdovky, řekla jsem si, no co... Už jsem si z toho příběhu nic nepamatovala a chtěla jsem si trochu osvěžit paměť. A ani teď mě to nezklamalo, přestože už příběhem nejsem tak nadšená jako tehdy. Přece jenom už je to na mě moc jednoduché.
Ale víte co? Já to dočetla a hned jsem se chtěla pustit do dalšího dílu. Chci vědět, jak to dopadne...

V tuhle chvíli se zdá pěti hvězdičkové hodnocení trochu moc, ale abych to vysvětlila. Tohle je kniha, která má pro mě důležitou hodnotu. Kdo ji četl, ví. Tohle je přesně ten svět, o kterém jsem vždycky snívala a představovala si nejrůznější dobrodružství. Stejně jako Snítek byste rádi byli někdo jiný - důležitější. Občas vám to tak v životě připadalo. Snili jste, že jste se narodili jiné rodině a máte magické síly nebo něco podobného.
Navíc to byla první kniha, kdy jsem četla o létajících lodích. Celý svět je dokonale promyšlen a považuji ho za geniální.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA
Ze všeho nejraději mám v tomhle díle Bručivěda, kterému Snítek vytrhl zub. Ke konci příběhu, kdy se objevila posádka Létajících pirátů jsem si dokonce vybavila Mulisáka a Bublu... Sice jenom jejich jména, ale to mi stačí.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Filuta Fiškus - už jenom to jméno zní prohnaně a mám takový dojem, že nakonec provede něco, co se mi nebude líbit. Ale o tom je myslím až další příběh.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 sayury sayury | Web | 30. january 2012 at 18:40 | React

Haha, už kvůli tomu kouzelnému obalu bych s tu knihu přečetla :D

2 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 2. november 2013 at 22:04 | React

Mulisák, Bubla a FF...hm, proč mě se okamžitě vybavuje scéna z Bouřliváka??

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama