Rekapitulace roku 2011

8. january 2012 at 16:37 | Destel

Nechala jsem se inspirovat článkem od Abyss (chápej - prostě to obšlehla). Nad některými knihami jsem musela hodně přemýšlet, některé bylo snadné zvolit... A někde jich je i víc. :)

NEJKRÁSNĚJŠÍ OBÁLKA
Demonata & Hunger Games

Nemohla jsem se rozhodnout, která se mi líbí víc. Série Demonata mě zaujala svou barevností a od Darrena Shana si dost polepšila.
Oproti tomu Hunger Games jsou pravým oprakem. Líbí se mi ta jednoduchost.NEJVESELEJŠÍ (NEJBLÁZNIVĚJŠÍ) KNIHA
Nejhloupější anděl

Když jsem ji držela v knihovně v ruce, váhala jsem, protože to nevypadalo jako fantasy. A když jsem se pustila do čtení, říkala jsem si: "Ježiši, co z toho vyleze...!" Vylezlo z toho něco neskutečného. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy, protože tohle je kniha, kterou si musím pořídit. :D


NEZAPOMENUTELNÁ KNIHA
Hra o trůny

Musím se přiznat, že nejspíš důvodem, proč je mnou tahle kniha hodnocena jako nezapomenutelná, je seriál. Přesto se mi poprvé stalo, že jsem knihu četla s takovým zápalem, i když jsem věděla, co se stane, protože jsem seriál vyděla dřív.
Rozhodně si zaslouší tady být.


NEJSMUTNĚJŠÍ ZÁVĚR
Pán čarodějnic

Od malička mě vždycky dokáže rozbrečet nespravedlnost. A to, co se stalo Hagenovi bylo hodně nespravelivé.
Z celé série je tahle kniha nejlepší a troufám si tvrdit, že ji za ni považuji hlavně kvůli tomu smutnému konci.

NEJLEPŠÍ KNIHA BEZ PRVKŮ FANTASY
Sanditon

Přemýšlela jsem ještě nad Luxusem, ale pokud srovná Luxus a Sanditon, je Jane Austenová prostě lepší. I když v téhle knize má své slovo i Marie Dobbsová, které připisuji vtip, který se tam objevuje.
NEJLEPŠÍ JEDNORÁZOVKA
Odstíny života

Nejsem si sice jistá, jestli je tohle jednorázovka. Konec nasvědčoval tomu, že bude nějaké pokračování, ale ať jsem se snažila sebevíc, za rok 2011 jsem stejně žádnou jednorávku nečetla. Takže si tohle místo vysloužily Odstíny života.

NEJHORŠÍ KNIHA
Smrtí život začíná

Nejsem sice zrovna neviňátko, ale v téhle knize bylo tolik sexuálních scén a ještě k tomu s násilým, že to bylo moc i na mě. :D K tomu všemu byl děj dost slabý, jednoduchá zápletka, love triangle - prostě klišé. Zrovna mě to neoslovilo. Byla jsem na to zvědavá hlavně proto, že jde o českou autorku a půjčila jsem ji hlavně mamce... Teď se děsím toho, co si o mě myslí. :D


NEJOČEKÁVANĚJŠÍ KNIHA
Střet králů

Po úžasné Hře o trůny jsem se nejvíc těšila na pokračování. Hra o trůny byla sice lepší, ale to neznamená, že tahle byla špatná. Rozhodně vím, jaká kniha bude neočekávanější v mém roce 2012 - Bouře měčů. :DNEJNUDNĚJŠÍ KNIHA
Milión a Darwinovy hodinky

Poloův Milión je něco příšerného, stejně tak mě dalo hodně přemáhání, abych vůbec dočetla Darwinovy hodinky. Polovina knihy je vlastně věděckého žánru, který vysvětluje děj knihy. Jenom kvůli tomu ději jsem to nevzdala, ale už nikdy víc.NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ
Vzpoura

Začalo to dobře, ale autorka to totálně zabila love trianglem a hlavní hrdinkou. Hodně se mi líbil nově vytvořený svět i nové nadpřirozené postavy. Dokonce i zápletka byla v prvním díle napínavá tak, že jsem knihu měla přečtenou tuším během jednoho nebo dvou dnů. Ale Vzpoura byla úplně někde jinde...


NEJNAPÍNAVĚJŠÍ KNIHA
Vražedná pomsta

Tohle možná mnohé překvapí, protože další díly Hunger Games byly považována za slabší než první díl, ale skutečně jsem ji začala číst někdy odpoledne a nezvedla se od ní dřív než někdy kolem půl čtvrté ráno a to mi zbývalo jen pár stran. Byla bych je dočetla, ale už jsem byla na konci svých sil.
Oproti prvnímu dílu mě to neskutečně bavilo a pokud to srovnám i s tím třetím, prostě se mi z celé série líbila nejvíc.
NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SVĚT
Temná věž, Mercedes Thompson, Kroniky Hagena von Stein

Tyhle tři knihy stojí za zmínky všechny. Temná věž se mi ze začátku vůbec nelíbila. Četla jsem to spíš jenom proto, abych měla přečtenou celou sérii, ale s druhým a třetím dílem se stalo, že jsem si ty knihy docela oblíbila. Není to běžná zápletka ani nijak napínavé dobrodružství. U těchle knih je přednější autorův styl a to, jakým způsobem na vás to prostřední světa působí.
Patricie Briggs vymyslela úžasný svět (mám pocit, že se tomu říká urban fantasy). Fae, vlkodlaci a upíři se zase ukázali v jiném provedení a pojetí směčky a alfa samce... Dokonalé.
A poslední kniha si zaslouží taky zmínku. Není to sice fantasy svět, je to náš svět. Naše historie, ale přesto se autorovy podařilo vytvořit něco úžasného. Důvodem, proč se mi tahle série tak líbí není tím, že by to bylo nějak napínavé nebo světové, ale právě tím, jakým způsob stvořil nové a přitom stejné nadpřirozené bytosti.

NEJKLASIČTĚJŠÍ FANTASY SVĚT
Dragon age

Tohle byla vůbec první kniha, kterou si půjčila a věděla, že má něco společného s počítačovou hrou. Po jejím přečtení jsem měla chuť si ji zahrát.NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ
Pán čarodějnic

A je tu zase. Celou sérii jsem si v knihovně půjčila jenom proto, že tam prostě byla celá, tak než aby ji někdo sebral a já pak musela čekat, než někdo vrátí nějaký díl, raději si to všechno přečtu hned. Hned první stránky mě docela zarazily, protože napříč obálce a jakéhosi úvodu z 15. století se děj stočil do našeho století (resp. roku 2007). Naštěstí se pak autor vrátil zpátky...
Nečekala jsem, že to bude tak dobré. Ta kniha se stoprocentně zapsala mezi mé nejoblíbenější a doporučuji ji všem, kteří mají rádi historii a fantasy. Nebude litovat.AUTOR S NEJVĚTŠÍ FANTASIÍ
Darren Shan

Autorem s největší fantazií bych jmenovala více lidí, ale Darrena Shana mám ještě v blízké paměti. Musím ocenit nápad se světem Demonat. Je to kniha pro mladé, ale přitom jsem u toho dřepěla dokud jsem ji nedočetla.
Píše napínavých způsobem a nemůžete si být jisti, jestli vaši oblíbenou postavu na další straně nezamorduje...SÉRIE KTERÁ CHODÍ PRO NÁPADY JINAM
Zpěv draků

Není to sice série, ale dračích jezdců je vaši takové množství, že už se neví, jestli kopíruje Paoliny nebo někdo jiný. Neříkám, že když jeden vymyslí bytost, že o ní ostatní nemůžou psát, ale občas by bylo lepší mít vlastní nápady. Krom toho se v té knize v podstatě nic nedělo.


NEJOČEKÁVANĚJŠÍ ČESKÝ PŘEKLAD PRO ROK 2012
Matched

Slyšela jsem na ni pět chválu, tak jsem zvědavá...

Zdroj: http://abyss-mystery.blog.cz
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Brianne Brianne | Web | 8. january 2012 at 17:47 | React

Z těch knih, co tu máš, jsem četla jen dvě, ale stejně tak jako pro tebe, byla i pro mě Vzpoura největším zklamáním :-( .
Jinak jsem na spoustě blogů četla, že má prý být Tajný kruh lepší, než Upíří deníky. Já je tedy četla, moc mě sice neoslovily, ale rozhodně se mi líbily mnohem víc, než zpracování seriálu podle nich. Mám v plánu si rozhodně Tajný kruh koupit, ale zatím nevím, kdy. Děkuju ale za radu. Nad Prokletým domem už zvažuju opravdu hodně :-)

2 Ells Ells | Web | 8. january 2012 at 19:19 | React

To bys rozhodně měla. ;) Leviatan je řekla bych jeho vizitkou s nápisem "mistr fantazie". :D ;)

3 Ebolin Ebolin | Web | 8. january 2012 at 20:36 | React

Líbí se mi, co máš napsáno v záhlaví :-)
Zvolila si zajímavé knihy, bohužel žádnou neznám :-D

Děkuji za komentář ;-)

4 sayury sayury | Web | 10. january 2012 at 20:21 | React

Miluju seraál Game of thrones!!! Je to dokonalé!! :D Co se týče obálky, je to dost těžké, mě se hrozně líbila obálka zavrženého, crescenda, halo a dalších tisíc jiných. Mercy úplně zbožňuju!! Nejvíc tu ženskou žeru..!
Dragon Age jsem hrála - a úspěšně dohrála :) Je to úžasná hra, líbila se mi víc Origins (Prameny), než ta nejnovější, rozhodně ji doporučuju :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement