Základní informace

8. january 2012 at 11:07 | Destel
ABOUT BLOG

Tento blog vznikl 26. 6. 2009 jako pokračování mojí blogové existence. Už dříve jsem měla několik jiných blogů (bloguju už neskutečných deset let a za tu dobu jsem toho dost vystřídala; svůj první blog jsem si založila v roce 2006).
Nejdříve to mělo být pouze pokračování mých starých blogů. Jejich obsah tvořila fantasy tématika a moje tvorba. Jenže pak se moje priority změnily, a nedávno jsem se rozhodla, že z něj udělám knižní blog. Pak následovala stejná vize pro anime a mangu. A úplně nakonec jsem přesedlala na fotografii.
Vlastně jsou tu uskladněny všechny moje záliby od kreslení, grafičení a psaní povídek až po recenze.

Nesnažím se nikomu vyrovnat, ale nechávám se občas u jiných inspirovat. Aktivita není nijak převratná, ale stále se snažím blog nějak udržovat v chodu. A ačkoliv bych některé věci nejraději vyhodila do koše, protože už se dávno neshodují s tím, kdo jsem teď, pořád jsou tu někde zahrabané, schované... něco jako tajný deník, který občas otevřu a vzpomínám, co se mi před těmi lety honilo hlavou.

ABOUT ME

Narodila jsem se v červenci roku 1993. Stačilo by se narodil o jeden den dřív a mohla bych si říkat "dítě Pána démonů" (schválně, jestli to někomu dojde). Jsem vesnický balík a nestydím se za to. Ztratit se totiž dokážu všude, nejen ve velkoměstě.
Čtu téměř od malička. Už si nevzpomínám, kdy ta mánie začala, ale má to i podíl moje mamka, která dokáže přečíst pětisetstránkovou knížku za den (doteď ji nechápu).
I když se mě snažila přimět číst spíše dívčí romány, naše obecní knihovna mi umožnila zabřednout do vod fantasy a sci-fi.
Postupem času jsem si vynutila právo kupovat si na Vánoce knihy do nějakého peněžního limitu, takže se mohla rozrůstat i má vlastní knihovna. Ale nejvíc knih jsem si stejně koupila za své vlastní těžce vydřené peníze. :D

Anime sleduji již pět let. Začala jsem samozřejmě Narutem a potom už jsem začala objevovat i další kousky. V době, kdy jsem neměla moc kamarádů a neuvědomovala jsem si, že je to vlastně moje chyba a ne jejich, mi právě ten blonďatý magor, kterého dnes už moc nežeru, otevřel oči.
Jelikož jsem tedy trochu odrostlé dítko, začala jsem také číst mangu. A snažím se o to převážně v angličtině, abych měla pro rodiče výmluvu, že se přece jenom nějak vzdělávám. A k tomu se tedy snažím sem tam něco přeložit, aby si to užili i ostatní.

Momentálně jsem nevystudovaný student oboru religionistika. Pracuji jako obchodní asistentka ve firmě zabývající se technologií čárového kódu až po vývoj vlastního MES systému. A ve volném čase se snažím rozjíždět vlastní podnikání jako fotografka.

Poprvé jsem foťák vzala do ruky s úmyslem fotit nějak kreativně, když mi bylo asi patnáct, kdy mi ale tak nešlo o kvalitu jako spíš o kvantitu. Teprve od roku 2015 fotím s myšlenkou, že nejde o to vyfotit květ ze všech možných stran, ale že je třeba přemýšlet nad tím, co chci vlastně fotkou říci a jaké by měla u druhých vyvolávat pocity.

Používám Pentax K-50 a jako objektivy Pentax DA 50mm f/1,8 smc, Tamron AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di Ld Macro a Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 Xr Di II. K tomu vlastním odrazné desky a stativ. A snažím se co nejdřív vydělat peníze na další foto techniku, převážně blesk a vybavení do ateliéru.
 

2 people judged this article.

Comments

1 jago jago | 25. february 2012 at 19:05 | React

Hodně zajímavý blog, jen pozor na některé pravopisné hříšky. Všiml jsem si několika nesprávných "i" ve větě, kde se hovoří o ženském rodě a i tady na stránce stojí "od malička" - správně "odmalička"... Ale jako vášnivý čtenář to časem vychytáš a budeš vědět, kde to "vypadá" nějak divně. :-)

2 Destel Destel | Web | 26. february 2012 at 15:10 | React

[1]: Díky. :) Pravopis mi občas dělá problémy a ty íčka, to je děs. :D Snažím se to vždycky ještě jednou proletěl a poopravovat, ale ne vždy se všechno všimnu. :)

3 Chiyo666 Chiyo666 | Web | 5. may 2013 at 14:54 | React

[2]: hihi to jsi jako já.)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama