February 2012

Libba Brayová - Měsíční oko

28. february 2012 at 16:42 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: A Great and Terrible Beauty
PŘEKLAD: Eva Klimentová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Romance / Mysterie / Steampunk
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Mladá Fronta (Praha; 2011)
- V ZAHRANIČÍ: Random House (New York; 2003)
VYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 392

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 29.1 - 25. 02. (28 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Hurá...

ANOTACE
CO TĚ DĚSÍ? Z čeho ti naskakuje husí kůže a potí se ti ruce, z čeho se ti dech svírá v hrudi jako dravec lapený v kleci? Je to ze tmy? Nebo z něčeho mnohem děsivějšího, z netvora hluboko v tvém nitru, kterého jsi doposud spatřila jen v záblescích? Z temnoty uvnitř? Když budeš naslouchat, povím ti příběh...

Víktoriánská Anglie. Dívčí internát skytývající temná tajemství. A šestnáctiletá Gemma, která v sobě objevila zvláštní schopnosti. Dokáže se přemisťovat do jiného světa. Co ji tam čeká a jak se svým darem naloží?

Book of dreams

27. february 2012 at 16:32 | Destel |  Layouts
N Á H L E D
S T A H U J
Heslo: Smeardfo57
Kvůli novým podmínkám blogu.cz teď musím ke každému založenému ukázkovému layi zadávat email, aby mě to pustilo dál. Tudíž je to hodně komplikované pro ty, kteří se tam chtějí přihlásit a layout si podle něj nastavit. To mě donutilo k radikální změně, takže teď budu přidávat zároveň některé starší layouty, které jsem už někdy zveřejňovala.
Tohle je zase jeden z nejstahovanějších layoutů. Nakonec, tyhle obrázky jsou asi také nejpoužívanější a existuje hodně verzí layů právě s nimi.
Galerie manips-of-artist2 už nejspíš neexistuje, nebo to vypadá, že autor všechny své dřívější práce smazal.

# Day 1 - Oblíbená kniha

27. february 2012 at 0:02 | Destel |  30 Day book challenge
Hned u první otázky jsem musela hodně přemýšlet. Začala jsem u těch knih, které jsem četla nedávno, ale nakonec jsem sklouzla k těm, které jsem četla už několikrát. Logicky. Když čtete nějakou knihu víckrát, asi bude patřit mezi vaše oblíbené. Popravdě mě vybírání těch nej z nej vždycky strašně zmože, protože si mezi tím množstvím nedokážu vybrat a chci, aby to byla opravdu ta co nejvíc nej. A po dlouhém váhání jsem nakonec zvolila...

30 Day Book Challenge

26. february 2012 at 18:00 | Destel |  30 Day book challenge
Tohle challenge/meme mě hodně zaujalo, i když tuším, že denně články určitě přibývat nebudou a rozhodně se nad některými tématy budu muset hodně pozastavit a vydolovat z hlavy, co na to vůbec napsat...
I tak mě to ale nadchlo, takže se budu snažit.
Více informací najdete na webu Kacennnky.

Mori Kaoru - Emma

25. february 2012 at 22:10 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Emma Bangai Hen; Emma Further Tales
ŽÁNR: Historické / Drama / Romance / Seinen
ROK VYDÁNÍ: 2002 - 2006
STAV: 7 Volume (52 kapitol)

Ve viktoriánské anglii je unesena mladá dívka, aby byla následně prodána do londýnského nevěstince. V Londýně se jí podaří únoscům utéci a snaží se vydělat si peníze.
Čirou náhodou ji potká Kelly Stowner a rozhodne se, že si ji vezme domů jako služebnou. Emmě se tak dostane řádného vzdělání a domova.
Věci se začnou komplikovat, když potká Williama Jounese, nejstaršího syna z bohaté rodiny, který se do ní zamiluje a ona jeho lásku opětuje. Mezi nimi ale stojí společenské postavení...
Když Kelly zemře, zdá, že už se oba nikdy neuvidí, ale osud je znovu svede dohromady...


Fullmetal Alchemist

25. february 2012 at 20:31 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Hagane no Renkinjutsushi (Japanese)
REŽISÉR: Seiji Mizushima
PŮVODNÍ TVŮRCE: Hiromu Arakawa
STUDIO: Aniplex & Bones
VYCHÁZEL: 4. 10. 2003 - 2. 10. 2004
ŽÁNR: Drama / Dobrodružné / Fantasy
TÉMA: Alchimie / Bojování / Armáda / Steampunk
POČET DÍLŮ: 51
HODNOCENÍ: 9/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Potom, co Alfons a Edward Elricovi ztratí svou matku, rozhodnou se k zoufalému řešení. Chtějí ji za pomoci alchymie přivést zpátky k životu. Jenže platí, že všechno má svoji cenu, takže musí nabídnou něco na oplátku - tzv. rovnocenná výměna. Alfons přijde o své tělo a Ed zaplatí svou nohou. Aby svého bratra zachránil, připoutá rychle jeho duši ke starému brnění a tím přijde o pravou ruku.
Dojde jim, že oživit člověka není jen tak a že alchymie má i své temné stránky. Přesto se nevzdávají a rozhodnou se dostat zpět svá těla, která zdá se zmizela někam za tajemnou bránu...

Claudia Gray - Akademie Evernight

25. february 2012 at 18:37 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Evernight
PŘEKLAD: Šárka Dvořáková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Romance / Upíři
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Egmont (Praha; 2010)
- V ZAHRANIČÍ: HarperTeen (2009)
VYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 319

HODNOCENÍ:
Nebyla to zas taková nuda, ale nedá se říct, že by se mi to líbilo.

DOBA ČTENÍ: 20. 02. - 24. 02. (5 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Bože ti upíři...

ANOTACE
Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne.
Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.

My Top 10 Openings

24. february 2012 at 20:00 | Destel |  About me
Napadlo mě napsat tenhle článek, když jsem si projížděla videa na youtubku. Všechno se točí kolem knih a tak mě napadlo, že to tady trochu oživím něčím jiným.
Některé openingy se vážně povedli, takže to bylo těžké, ale nakonec jsem vybrala ten nejlepší. :D

# 10 - BAKUMAN - Kobukuro - Blue bird

Už druhá písnička s názvem Blue bird. Mám pro ty ptáky asi slabost. :D Bohužel jsem nesehnala na YT pěkné video, které by bylo i s animací. Našla jsem to TADY, ale blog nepodporuje videa z téhle stránky.


23. 2 . 2012 - God of all programs

23. february 2012 at 21:49 | Destel |  Diary
Tenhle den musím zaznamenat, protože se stalo něco tak neuvěřitelného, že na to nemá ani zjevení Ježíšovo (nebo někoho důležitého a stejně tak jistě mrtvého).
Oh man! Já asi dostanu jedičku z programování! A ještě jsem si dovolila radit nejchytřejšímu člověku z naší třídy... Tomu říkám sakra klika. Fakt netuším, jak se mi to povedlo. Nebyl žádný error, dokonce jsem správně použila Try Catch... :D
Moje euforie teď nezná hranic.


22. 2. 2012 - K čertu s tebou Murphy!

22. february 2012 at 19:21 | Destel |  Diary
Fakt by mě zajímalo, proč existují Murphyho zákony...
Myslím, proč jsem sakra nemohla dělat něco o prázdninách nebo minulý rok, kdy jsem měla tolik času, že jsem pomalu nevěděla co s ním a teď se mi zdá, že jsem ho nevyužila.
Napadá mě teď tolik věcí, které bych mohla začít realizovat (hlavně tady na blogu), ale jednoduše se tomu bráním, protože vím, že bych pak do škole nedělala už vůbec nic.
Místo toho, abych si dělala otázky do angličtiny, nebo se snažila pochopit programování a nebo počítala matiku... sedím u komplu a hraju se ve Photoshopu...

Díky Miss. Bloody Scar mě napadlo, čím to tady trochu oživit. Díky jakýmsi kartám na someecards.com mě napadlo udělat obodbu, akorát s quotes z anime. Takže jsem se znovu podívala na první díl OP, udělala scany a tohle z toho vzniklo...


Ti dva chlápci patří k posádce Alvidy, kteří se snaží nadlábnout ve spižírně.
Ovšem, trochu je překvapí, když ze sudu, který se chystají rozbít, vyskočí něco jiného...

Oscar Wilde - Jak je důležité míti Filipa

20. february 2012 at 20:21 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Importance of Being Earnest
PŘEKLAD: J. Z. Novák
LITERÁRNÍ DRUH: Drama
ŽÁNR: Literatura anglická / Komedie
NAKLADATELSTVÍ
- (U NÁS): Artur (Praha; 2008)
- (V ZAHRANIČÍ): ? (1943)
VVYDÁNÍ: třetí
POČET STRAN: 92
DATUM ČETBY: 16. 2 - 19. 2 (4 dny)

HODNOCENÍ:

Když jsem tuhle tenoučkou knížečku uviděla v knihovně mezi povinnou četbou, řekla jsem si, že to zkusím. Hlavním důvodem ovšem bylo, že měla docela důležitou roli v ději Babe in Boyland, takže jsem byla zvědavá, o čem to je?
Je to zatím ta neúžasnější komedie, co jsem četla, už od začátku mě to strašně chytlo a lituju, že to není delší.
Zamilovala jsem si všechny postavy, dokonce i ty, které se mi ze začátku zdály otravné.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Mít filipa a být Filip jsou naprosto odlišné věci, ale v téhle hře spolu tak nějak souvisí. Jack Worthing byl ustanoven poručníkem osmnáctileté Cecílie a aby jí šel správným příkladem, musí se chovat spořádaně. Jacka ale láká Londýn, tak si vymyslí Filipa - svého bratra, který v Londýně žije dost rušným životem a za kterým musí často jezdi a řešit jeho problémy. V Londýně se vydává za Filipa Worthinga, aby náhodou nebyl v podezření.
Všechno klape do té doby, než tohle zjistí jeho přítel Algernon Moncrieff. Ten pro to má speciální název - bunburismus podle jména osoby (pana Bunburyho), kterou si taktéž vymyslel, aby se mohl vyhnout nudným večeřím s tetou Augustou.
Jack je zamilován do Gvendolíny, Algernovy sestřenky. Když ji požádá o ruku, Gvendolína souhlasí, ale zmíní se, že ho miluje hlavně proto, že se jmenuje Filip.

Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ

20. february 2012 at 19:32 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Le Petit Prince
PŘEKLAD: Zdeňka Stavinohová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Literatura francouzská / Moderní pohádka
NAKLADATELSTVÍ
- (U NÁS): Albatros (Praha; 2005)
- (V ZAHRANIČÍ): ? (1943)
VVYDÁNÍ: ?
POČET STRAN: 94
DATUM ČETBY: 14. 2. - 15. 2 (2 dndy)

HODNOCENÍ:

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Francouzsky Le petit prince, vydaný v roce 1943 je nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoineho de Saint-Exupéryho. Jde současně o jeden z nejslavnějších pohádkových příběhů moderní světové literatury. V knize je mnoho metafor a přirovnání, lze zde najít myšlenky, které autor konkrétněji vyjádřil v Zemi lidí. Kniha vypráví příběh pilota (samotného Exupéryho), který ztroskotá na Sahaře a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky.

Maria V. Snyder - Poison study (EN)

19. february 2012 at 11:35 | Destel |  Knihy
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Romance / Magie
NAKLADATELSTVÍ:
- V ZAHRANIČÍ: Mira Books (2007)
VYDÁNÍ: druhé
SÉRIE: Study #1
POČET STRAN: 409 (e-book 274)

HODNOCENÍ:
Nejúžasnější pairing všech dob

DOBA ČTENÍ: 12. 02. - 19. 02. (8 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Já chci Valeka!!!

ANOTACE
Místo toho, aby byla popravena pro vraždu se Yeleně nabízí mimořádné omilstnění. Bude jíst ta nejlepší jídla, mít pokoj v paláci a riskovat smrt, pokud bude chtít někdo zabít Velitele Ixie.

A tak se Yelena rozhodne stát se ochutnavačem. Ale šéf bezpečnosti, nenechávajíc nic náhodě, tajně podá Yeleně jed - Motýlí prach - a jedině díky protilátce, kterou dosává, se vyhne bolestivé smrti.

Jak se Yelena snaží vyřešit tenhle problém, na povrch vycházejí další. Rebelové se snaží zmocnit Ixie a Yelena objevuje svou magickou moc, kterou nedokáže kontrolovat. Její život je zase v ohrožení a musí si zvolit. Jenže tentokrát nejsou možnosti tak jasné...

Paul Hoffman - Levá ruka boží

14. february 2012 at 21:17 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Lef hand of God
PŘEKLAD: Pavel Medek
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy / Romány / Náboženství / Boj
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Knižní klub (Praha; 2010)
- V ZAHRANIČÍ: Michael Joseph (2009)
VYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 414
HODNOCENÍ:
Předčilo to všechna má očekávání

DOBA ČTENÍ: 10. 02. - 12. 02. (3 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Dejte mi někdo kámen!

ANOTACE
Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům.

S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů - lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.

On my wishlist #2

11. february 2012 at 20:33 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)


Několik týdnů jsem meme vynechala. Jednak mě nenapadala žádná kniha, kterou bych chtěla... Vlastně, kdy nemám peníze, tak proč bych nad tím vůbec přemýšlela?... Navíc to bylo krátce po tom, co jsem si koupila čtečku a zjistila jsem, že se dá spousta knih najít hodně levno... Tzv. Download a hurá do čtení. :D
Dneska jsem se chtěla zatoulat do povinné četby a klasické literatury. Už hodně dlouho chci svoji knihovničku zásobit něčím inteligentním... Ale nakonec jsem nenašla pěkné obálky, takže jsem rozhodla následovně...
Pilíře země už jsem jednou četla - myslím, že byla moje první téměř tisícistránková kniha. Navíc jsem viděla i filmové (resp. seriálové) zpracování, které šlo na slovensku. A mamka mě pořád přemlouvá, abych si přečetla i další díl... chtěla jsem jí je koupit na Vánoce... Ale možná někdy příště. Rozhodně je ale v knihovně musím mít.