Bakuman

11. february 2012 at 16:31 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: バクマン。 (Japanese)
REŽISÉR: Kenichi Kasai & Noriaki Akitaya
PŮVODNÍ TVŮRCI:
- ILUSTRACE: Takeshi Obata
- PŘÍBĚH: Tsugumi Ohba
STUDIO: J. C. Staff
VYCHÁZEL: 2. 10. 2010 - 2. 4. 2011
ŽÁNR: Komedie / Drama / Romance
TÉMA: Manga / Škola
POČET DÍLŮ: 25
HODNOCENÍ: 9/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Mashiro Moritaka si jednoho dne zapomene ve škole sešit, do kterého si z nudy kreslil manga portréty Miho - dívky, kterou má tajně rád. Kdyby ho někdo našel, byl by to problém. Ovšem Takagi Akito, který sedí v poslední lavici má ve třídě o všem přehled, takže si nemohl nevšimnout Mashirova talentu a především jeho zájmu o Azuki Miho. Takže si na něj počká a vrátí mu sešit pouze pod jednou podmínkou: "Napiš společně se mnou mangu!"
Tak začíná příběh dvou středoškoláků, kteří se snaží prorazit ve světě mangy. Jeden kreslí, druhý píše příběh. Ale napsat a nakreslit mangu není tak jednoduché. Mashiro o tom něco víc. Postupem času se odkrývá jeho minulost a příběh jeho strýce - slavného mangaky. A jak je to toho všeho zapletena Azuki Miho, jejímž snem je stát se seijuu?
Vypadá to, že se historie bude opakovat... Zvládnou Mashiro a Takagi všechny překážky?


Bakuman není anime, které sedne všem. Zápletka příběhu je jednoduchá, takže autoři nemají tolik možností jako třeba u klasické bojové mangy. Navíc musí vymýšlet zápletku v rámci reálného světa, takže je to zase o něco těžší. Například ve One piece se může stát cokoliv, ale pokud jde o mangu, mají tvůrci své limity.
Což nám poskytuje docela zajímavé zamyšlení... Jak se s takovým málem mohli dostat tak daleko?

Možná je to tím nápadem? Je originální, neokoukaný. Navíc jde o nové anime, takže grafika a kresba jsou příjemné na pohled.
Docela mě překvapilo, co všechno se dá z pouhého psaní mangy vytřískat. Aby to mělo samozřejmě ještě nějaký spád, muselo se vymyslet něco dalšího. Azuki Miho se stala tahounem děje, který závisí na tom, zda si oba dva splní sny. Tím pádem je jasné, že to Moritaka nemůže vzdát (ač by to bylo ve skutečnosti nejspíš normální - alespoň já bych se tak daleko nedostala).

Časem vás taky může napadnout, že je to docela nuda. Některé scény se opakují, kluci se stále snaží, Miho taky, Miyoshi tam někde neustále zavazí nebo brečí. Takže, co je tam tak úžasného?
Stále to nechápu... ale přijdu na to.

OPENING: "Blue Bird" by Kobukuro
Opening byl jednou z dalších věci, co se mi na tomhle anime líbilo. Sice jsem ho často přeskakovala, protože jsem se musela dívat dál. Ale občas jsem ho nechala běžet, protože se mi opravdu líbil. Dokonce jsem ráda, že ho po celou sérii nezměnili (teda aspoň ne moc). :D
ENDING: BAKUROCK - Mirai no Rinkakusen"

PROČ JSEM SE ROZHODLA PODÍVAT NA TOHLE ANIME?
Ze všeho nejdřív mě zaujala kresba a hlavně grafika. Jde vlastně o nové anime a ani manga není bůhví jak stará. Ale hlavním tahounem byl příběh. Není to nic strhujícího, co vás nenechá zvednout zadek od počítače, spíše to tak všechno pěkně plynule ubíhá a nakonec zjistíte, že už se díváte na desátý díl a strašně vás to baví.
Ten nápad napsat mangu o manze mě prostě zaujal a taky to, že to není klasiká bojová manga (stejně, jako je to i v příběhu) a dokázalo se to dostat mezi špičky jako Bleach, Naruto nebo One piece už je samo o sobě něco...

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA
Všechny postavy v tomhle anime mi jsou sympatické. Některé více, některé méně. Mashiro i Takagi patří mezi ty oblíbenější, ale nejraději mám Nizumu Eijiho... Ze začátku to byl nepřítel, ale časem se ukázalo, že ten kluk má něco do sebe. :D

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Postavu, kterou jsem si oblíbila nejmíň je editor Nizumi a Fukudy, alespoň ze začátku. Pak už byl docela příjemný, ale předtím mi fakt nesedl. Ani Aoki jsem neměla vyloženě ráda, uvidíme, jakým směrem se bude její osobnost vyvíjet dál a jestli dostane nějakou další roli v příběhu...

NEJLEPŠÍ SEIJUU
V první řadě musím zmínit, že jsem na začátku nemohla vystát hlas Azuki. I když dokázala čas od času říct něco opravdu nahlas, měla jsem pocit, že každé její pronesené slovo je šepot (možná tím, že ze začátku příběhu neměla moc prostoru a téměr nemluvila).
Hlas Moritaki má na svědomí nijak známí seijuu, neměl dosud moc rolí, ale rozhodně si ho budu pamatovat. Takagiho namluvil Satoshi Hino, který propůjčil svůj hlas i jedné Naruťácké postavě - Saiovi.
Další příjemný hlas měl Hattori (a jeho smích je fakt nezapomenutelný). Ale asi nejzapamatovatelnější je hlas Nizumi Eijiho. Nobuhiko Okamoto je seijuu, který už má na svědomí pár hlavních rolí a rozhodně ho budu mít v merku...

Mashiro Moritaka je hlavní postavou a partnerem Takagiho. Už jako malý získal několik cen za svoje kreslení. Talent nejspíš zdědil po svém strýci, které ho ovšem nijak nenabádal k tomu, aby se stal mangakou. Věděl, co všechno to obnáší. Navíc za tím vším byl osobní příběh, jehož historii Moritaka znovu spustí.
Po smrti strýce už Mashira kreslení moc nezajímalo, alespoň ne do té doby, než mu Azuki Miho slíbila, že si ho vezme, pokud si oba dva splní své sny.
Mám Mashira hodně ráda, i když bych mu mnohdy vytkla tu stydlivost. Ale je fakt, že on a Miho jsou stvořeni jeden pro druhého... Držím jim palce.

Akito Takagi je druhým členem Ashirogi Muta (pseudonym). Byl to on, kdo to všechno začal. Ano, sveďme to na něj.
Jeho osobnost je občas výbušná a reaguje hodně emocionálně, ale hrozně se mi jeho postava líbí. Především mám slabost pro blonďáky... Tak proto. :D
I on má své problémy s rodinou, ale nakonec si stejně prosadí svou.
Jeho příběhy jsou sice trochu jiné než shounen žánr, ale jak se později dozvíme. Je to jenom dobře... :)

Miyoshi Kaya je Takagiho přítelkyně i spolužačka zároveň. Navíc je to nejlepší kamarádka Miho, takže tu máme pěknou čtveřici. Neměla jsem ji moc ráda, hlavně kvůli těm vlasům. Vzhledově mi nijak nesedla. Ale jako osobnost je mi sympatická, i když na můj vkus až moc holčičí.
Azuki Miho je postava, která nemá v příběhu nijak velký prostor, ale přesto je zase takový tahoun děje. Ze začátku mi docela vadila, ale časem (hlavně, když začala víc mluvit) jsem si ji docela oblíbila.
Možná je to jediná postava, se kterou bych se z tohohle anime stotožnila. Jsme v podstatě stejné, takže obdivuji její odvahu jít si za svým snem (stejně jako ty dva kluky).


Nizuma Eiji se zdá být úhlavním nepřítelem a rivalem Ashirogi Muta, ale když se poznají, dokážou si navzájem pomáhat. Což považuji asi za nejpřekvapivější zvrat v ději. :D
Fakt mám toho klučinu ráda, je šílený. Ale za tím šílenstvím se schovává génius.
Fukuda Shinta je asisten Nizumi, ale sám se snaží o serializaci své mangy. Zaměřuje se převážně na bojovou mangu, takže má slušné šance. Navíc žeru jeho vlasy a agresivní povahu. když na to ale přijde, dokáže být dobrým přítelem.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Zdroje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bakuman
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=11197
http://www.csfd.cz/film/284979-bakuman/

Obrázky:
http://anime-media.com/wp-content/themes/anime-media.com3/images/cat-img2/Bakuman.jpg
http://i53.tinypic.com/zj8a5w.png
http://1.bp.blogspot.com/-C9d0HuCXS1A/TvoW-wqoxNI/AAAAAAAAAbk/ZIWrGBxb1f0/s1600/bakuman.jpg
http://animetree.files.wordpress.com/2011/04/206771.jpg
http://static.zerochan.net/full/26/16/563326.jpg

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 13. february 2012 at 23:00 | React

První řadu tohle anime jsem si vážně užila. Držela jsem jim palce do posledního dílů a jásala jako malý dítě, když se vydavatelství rozhodlo jim jejich příběh otisknout. Jen jedna věc mi vadila a stále vadí (ráda se vymlouvám, že je to také důvod proč nekoukám na druhou řadu), jsou to ženské postavy. Všechny. Vadí mi, a lezou mi na nervy :D Až budu mít čas, tak se k tomu určitě vrátím, aspoň kvůli těm skvělým mužským postavám :D

2 Annieren Annieren | Web | 25. february 2012 at 10:54 | React

Tohle anime vypadá zajímavě. Už dlouho se chci podívat na něco z "reálného světa", takže na tohle teď sázím.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama