Hwang Mi Ri - Boarding house of Hunks

7. february 2012 at 16:37 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Dormitory of the Hotties (English)
ŽÁNR: Komedie / Shoujo / Romance / Školní život
ROK VYDÁNÍ: 2006
STAV: 17 Volume (98 kapitol)

Jae Joo se rozhodne využít jakékoliv prostředky, aby se dostala na ubytovnu plné úžasně sexy kluků. I kdyby to znamenalo chodit na rande na slepo s ne zrovna ideální klukem. Když se s ním hned potom rozejde, seřve ji jeho nejlepší kámoš Ji Hoo a od té doby si jdou po krku jako kočka se psem.
Když se Jae Joo konečně splní sen a ona se dostane na ubytovnu, myslí si, že už se nemůže nic pokazit. Krásný dům, milá bytná a dokonce i jeden fešák, který se o ni docela zajímá. Vše je perfektní, než zjistí, že Ji Hoo je synem bytné a bydlí ve stejném domě.
Nakonec se zdá, že už se ti dva jednou potkali. Ji Hoo byl svědkem nejrapnějšího okamžiku Jaeina života. Co to bude mít za následky? Budou ti dva schopni žít vedle sebe, bez toho, aby se navzájem nepozabíjeli?

Opravdu mě to ze začátku hodně bavilo. Jae Joo sice není úplně nejkrásnější, chová se jako kluk, není vůbec roztomilá a za nic nestydí. Jediné co chce, je najít si kluka, což je taky důvod toho, proč se chce nechat ubytovat zrovna na takovém místě. Její rodina se přestěhovala, ale Jae Joo se rozhodla žít na vlastní pěst, takže ji neotravují rodiče ani sourozenci. Jen víme, že jí čas od času posílají peníze na studia (což už u podobných příběhů není žádná rarita. Taky bych chtěla...).


Dějová linie je členěna poměrně jednoduše, přesto se mi zdá, jakoby autorka prostě časem zapomněla na některé detaily a děj se zdá být nedokončený. Všechno se točí jenom kolem Jae Joo a Min Ji Hoo, a i když je v některých kapitolách naznačen nějaký posun u ostatních, prostě se nakonec neuskuteční.
Konec příběhu mě taky hodně zklamal, protože to začalo opravdu dobře.
Připomnělo mi to dobu, kdy jsem strašně ráda četla fan-fiction povídky Lily/James a jejich hádky. Čas od času se našlo pár géniú, kteří vymysleli opravdu trefné hlášky a člověk se u toho válel smíchy.
Tahle manga začínala taky tak. Některé věci mi přišli opravdu vtipné a u mangy s jejími nezapomenutelnými výrazy je to ještě lepší. Bohužel to nakonec skončilo jako nějaký béčkový dívčí román jehož děj jsem nakonec stejně vůbec nepochopila.
Možná je to tou angličtinou, protože si netroufám tvrdit, že jsem rozuměla všemu, takže to VELKÉ nedorozumění pro mě bylo nepochopitelné. Ale spíše si myslím, že i v případě dokonalé angličtiny bych nad koncem i tak nechápavě kroutila hlavou.
Podle mě to mělo skončit v tom bodě, kdy se ti dva dali dohromady (je to sice trochu spoiler, ale neříkejte, že jste doufali, že to skončí jinak?). Jejich další vztahové krize už opravdu nebyly nutné...

A o vlastnostech hrdinky, na kterou prostě berou skoro všichni kluci (přestože do té doby si nenašla žádného kluka), už vůbec nemluvím. Je to taková typická Mary-Sue bez odpovídajícího vzhledu.
O jménech jsem se chtěla taky zmínit, protože jsem už ze začátku plavala v tom, kdo je kdo a o co mu teda jde. Chvíli jsem uvažovala nad tím, jestli jim naše jména zní taky tak strašně nezapamatovatelně...
Ale nakonec se mi ta jména dotala do hlavy.

A závěrem... Byla by to dobrá manga (manhwa), kdyby se místy nevyskytovaly tyhle rušivé efekty. A pokud to člověk nebere moc vážně a chce jenom nad něčím zabít čas, proč ne?
Kresba se mi docela líbila, i když nepatří mezi mé favority. Někteří chlapci byly prostě k sežrání... :)

Pokud ale můžu něco doporučit, pak je to He dedicated to roses od stejné autorky. Má na svém kontě docela slušnou řádku titulů. Trochu jsem načala i Deliquent cinderella, ale zatím se mi nejvíc líbí výše jmenovaná.

HODNOCENÍ NA MANGAFOX: 4.30 (956)
MOJE HODNOCENÍ: 3

_ _ _
*obrázek 1 - Uvítací párty por Jae Joo...
*obrázek 2 - Jae Joo kdysi složila elektrický sloup, když mu dala hlavičku.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ells Ells | 7. february 2012 at 23:44 | React

Tak tohle zase překvapilo mě. Peeta a nefešák? :D To mi nejde nějak dohromady... Josh sice provádí ohromné výkony jako herec, ale ten obličej je moc hranatý a takový jako by škodolibý... A je fakt, že Liam je pro tu roli hodně zvláštní... Mně se však líbí. :) Asi protože, jsem viděla Poslední píseň a tam byl po boky Miley bezvadný.

2 sayury sayury | Web | 8. february 2012 at 20:34 | React

haha co to čteš :D To je mi teda děj :D Určitě mě pobavil, mangu sice nečtu, ale tyhlety vtipný věci mě vážně baví :D

3 Gargamel Gargamel | Web | 4. march 2013 at 13:33 | React

Myslím si, že hoci je u manhwy na anglických stránkach "finished", tak že to tak tomu nie je, tuším to skončilo predčasne...
Ale je možné, že si to pletiem s inou manhwou od Hwang mi ri - ona je moja obľúbená manhwaka a dosť som od nej prečítala, ale všetky tie deje sú si dosť podobné, takže je veľká pravdepodobnosť, že sa mýlim :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama