Mori Kaoru - Emma

25. february 2012 at 22:10 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Emma Bangai Hen; Emma Further Tales
ŽÁNR: Historické / Drama / Romance / Seinen
ROK VYDÁNÍ: 2002 - 2006
STAV: 7 Volume (52 kapitol)

Ve viktoriánské anglii je unesena mladá dívka, aby byla následně prodána do londýnského nevěstince. V Londýně se jí podaří únoscům utéci a snaží se vydělat si peníze.
Čirou náhodou ji potká Kelly Stowner a rozhodne se, že si ji vezme domů jako služebnou. Emmě se tak dostane řádného vzdělání a domova.
Věci se začnou komplikovat, když potká Williama Jounese, nejstaršího syna z bohaté rodiny, který se do ní zamiluje a ona jeho lásku opětuje. Mezi nimi ale stojí společenské postavení...
Když Kelly zemře, zdá, že už se oba nikdy neuvidí, ale osud je znovu svede dohromady...


Už delší dobu jsem přemýšlela, jestli jsou všechny mangy jen naplněné fantazií a bojovými scénami a pak mi nějaká záhadná síla pohnula rukou a já na internetu našla Emmu.
Nenajdete tam ani kousíček fantazie a přitom z toho máte přímo pohádkový pocit.

Emma je manga, která vás bude bavit a přitom v ní nenajdete žádnou nepředvídatelnou zápletku nebo nějaký nečekaný zvrat. Některé věci mi vykouzlily na rtech úsměv, protože byly trochu nečekané a skoro až neuvěřitelné, když vezměme v úvahu, že by mělo jít o reálný příběh.

Co každého asi hned praští do očí je vcelku zajímavá a nevšední kresba. Chvíli jsem váhala, než jsem se do toho pustila, ale brzy jsem zjistila, že se v tom orientuji líp než v nějakých akčňácích. Pro příklad v 07-Ghost se v té záplavě černé a bílé někdy ztrácíte. Mám prostě ráda bublinky. :D

Emma jako hlavní hrdinka mi přišla neskutečně fajn. Je ale pravdou, že během celého příběhu toho moc nenamluvila, spíše je to taková šedá myš. Dýchla na mě takovou nostalgii Jane Austenové a jejich hrdinek nebo Jany Eyrové. Mě osobně to nevadilo, ale někdo ji může shledat nudnou.
Já mám takové typy lidí ráda. Na nic si nehrají, jsou upřímní a skromní. Navíc Emma nebyla prostoduchá, jak ji většinou ti z bohatých rodin vidí, ale uměla francouzky a Kelly ji jako učitlka spoustu naučila.

Ostatní postavy už se mi pomalu vytrácejí z paměti. Nijak zvlášť mě nezaujaly. William nebyl jeden z těch chlapů, nad kterých byste slintali. Mnohem atraktivnější mi příšel Hakim. Hlavně kvůli těm slonům a jeho neznalostem moderního světa. :D Výlet autem se mu moc nepovedl.
Kromě těchto dvou jsem dost žrala Hanse. Vypadal jako pan Darcey nebo tak, jak si představuji Valeka (Poison study). Prostě chlap k sežrání.
Ženské postavy se také docela povedly. Bylo mi docela líto Elinor, dokázela jsem se s ní naprosto ztotožnit. Její sestra Monika se svým manželem vyvolávala občas komické situace, ale nějak jsem v ní nemohla najít sympatie.

Příběh je to docela dlouhý na to, jak jednoduchou to má zápletku. A jasné, že to nakonec bude happy-end. Dokonce existuje ji anime, takže ho zkusím na anglických stránkách vyhledat a podívat se na něj. Docela mě zajímá, co s tím provedli. :)

HODNOCENÍ NA MANGAFOX: 4.90 (173)
MOJE HODNOCENÍ: 4,5
_ _ _
Zdroje:
http://3.bp.blogspot.com/_5B_nWQ3QS5U/Sn_a22kKQeI/AAAAAAAAECU/jYlM0UyuueI/s400/Emma+Further+Tales+dsp.JPG
http://download.minitokyo.net/Victorian.Romance.Emma.232290.jpg
http://www.masayume.it/img/masayume/emma-manga.jpg
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Amelie Amelie | Web | 27. february 2012 at 15:27 | React

To  vypadá zajímavě.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama