My Top 10 Openings

24. february 2012 at 20:00 | Destel |  About me
Napadlo mě napsat tenhle článek, když jsem si projížděla videa na youtubku. Všechno se točí kolem knih a tak mě napadlo, že to tady trochu oživím něčím jiným.
Některé openingy se vážně povedli, takže to bylo těžké, ale nakonec jsem vybrala ten nejlepší. :D

# 10 - BAKUMAN - Kobukuro - Blue bird

Už druhá písnička s názvem Blue bird. Mám pro ty ptáky asi slabost. :D Bohužel jsem nesehnala na YT pěkné video, které by bylo i s animací. Našla jsem to TADY, ale blog nepodporuje videa z téhle stránky.


# 9 - ANO HANA - Galileo Galilei - Aoi Shiori

Tohle anime jsem viděla teprve nedávno, ale písnička si mě po několika poslecích naprosto dostala. Navíc se mi líbí začátek openingu, který je zajímavě vyřešen. Celkově je to dost originální a anime nebylo moc dlouhé, takže se neměnilo, což bylo taky fajn. :)

# 8 - NANA - Anna Tsuchiya - Rose

Nana je anime založené na hudbě. Neskutečně jsem si zamilovala všechny písničky. Jak od Black stones tak od Trapnest. Velmi dobrý je i opening se songem Lucy.

# 7 - SAILOR MOON - ?

Sailor moon patří mezi klasiky, které by měl znát každý, kdo alespoň zná slovo anime. :D Nemám nic proti originálnímu openingu, ale k tomuhle se vážou vzpomínky, kdy jsem začínala do vod anime pronikat už jako šestiletá. Tenkrát jsem sice Sailor moon sledovala v němčině a vůbec tomu nerozuměla, ale ten opening se mi vpálil do paměti jako cejch. :D

# 6 - HELLSING - Yasushi Ishii - Logos Naki World

Hellsing je jedno z mých oblíbených anime a postava Alucarda patří mezi mé oblíbence. :D Ovšem ani jedno nemá nad opening. :D Ten mě absolutně dostal.

# 5 - ONE PIECE - Straw Hat Pirate Version - We are

Vybrat opening z OP bylo nesmírně těžké, protože zrovna tady je promyšlená grafická část i ta hudební. Navíc se mi líbí, že je opening opravdu součástí anime a písnička We are se objevuje během anime hned několikrát v různých verzích. Opravdu nebyl opening, který by se mi nelíbil. Snad jen Believe mi moc nesedl.

# 4 - NARUTO - Ikimono-Gakari - Blue bird

Vybrat reprezentanta z Narutovských openingů bylo ještě těžší než OP. Tady byly naopak vybírány písničky výborně. U každé hned víte, o co jde. Já alespoň když slyším Haruka Kanata, GO nebo Rocks okamžitě mě chytá sentimentální nálada a vrací se mi vzpomínky...
Nakonec jsem si vybrala Blue bird, jelikož je to moje nejoblíbenjěší písnička z Narutovských openingů. Navíc se mi neskutečně líbí ta černo-modro-bílá kombinace na začátku.

# 3 - BLEACH - Miwa - Change

Možná, že Bleach měl i lepší openingy, ale tuhle písničku mám i na vyzvánění a dokonce mě bavilo se na něj i koukat. Což zrovna v tomhle stádiu příběhu nebylo vůbec lehké. :D Nechtěla jsem do tohohle topu dávat dva openingy ze stejného anime. Strašně jsem přemýšlela o 5. openingu Rolling star, který je úžasný a dokonce o 4. jehož písnička je otřesná, ale zase se mi zdá, že se jim právě u něj nejlíp povedlo grafické provedení.

# 2 - COWBOY BEBOP - Yoko Kano - Tank!

Tenhle opening není sice z nejnovějšího anime, ale je neskutečně geniální. Mám ráda, když je opening něčím zajímavý a nějak anime podtrhuje. Někdy mi přijde, že je k tomu jenom hodí nějakou písničku, která se hodí a naflákají tam pár animací a konec... Opening je součástí příběhu.

#1 - DURARARA - Theatre brook - Uragiri no Yuuyake

Tohle anime bylo jedno z těch, které jsem sledovala s napětím, a nemohla se dočkat dalšího dílu. Ale stejně jsem pokaždé nechala jet celý opening, protože mě neskutečně bavil. Je to taková rytmická melodie a navíc i samotný opening byl velice zajímavý vykleslením postav.

EDIT: Videa jsem nakonec smazala, protože některá stejně po čase nefungovala. Po zadání názvu na YT vám je vyhledávač určitě najde. :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Laitte Laitte | Web | 24. february 2012 at 20:17 | React

Som tak tajne dúfala, že sa tam niekde objaví aj môj najobľúbenejší OP z DRRR... A on je hneď na prvom mieste! :) Taktiež OP z Nana ^^

2 Destel Destel | Web | 24. february 2012 at 20:34 | React

[1]: Tak to jsem ráda... :D Akorát se mi některé videa stále přehazují. Nevím, co s tím. Už jsem si to asi desetkrát psala znovu a pořád nic.

3 Laitte Laitte | Web | 26. february 2012 at 11:47 | React

[2]: Z toho si nič nerob, to všade sa tak prehadzujú ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement