March 2012

Únor 2012

25. march 2012 at 19:09 | Destel |  Filmy
Jelikož to jde tento měsíc s četbou trochu bledě, nedá se jinak, než přijít s něčím jiným. Už asi týdny hnije v rozepsaných článcích recenze na Ao no Exorcist a stále se nemám k tomu ji dopsat. Chybí mi už jenom kousek...
Veškerý čas se teď snažím směřovat do učení a dočítání povinné četby. Začínám mírně panikařit, protože stejně většinu času sleduju One piece. :D Asi se dám na modlení.

ONĚGIN | ONEGIN
REŽISÉR: MARTHA FIENNES
ROK: 1999

Evžen Oněgin se stal mou nejoblíbenější knihou z řad povinné četby. Takže jsem si nemohla nechat ujít film, zvlášť s Liv Tyler, což slibovalo nějakou úroveň.
Naprosto mě to nadchlo. Ta melancholická příroda, jezero a čtení v loďce... Nějak tak jsem si to představovala. Dokonce mě potěšilo, že Taťjanin manžel nebyl tlustý generál, ale docela fešný chlap. :D
Komu se prostě nechce číst, tohle by měla být jasná volba.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 74 %17. 3. 2012 - Už nikdy... a stejně zase...

17. march 2012 at 10:54 | Destel |  Diary
Včera jsme se úspěšně pofotili na tablo a jsem ráda, že mám ten maraton za sebou. Od jedné hodiny do pěti jsem čmárala po xichtech spolužáků včetně toho mého.
Pan fotograf se nejspíš zděsil nad mou nefotogeností, ale nebyla jsem sama. Nakonec se vždy našla jedna fotka, která byla ucházející, takže jsem spokojená.

Horší byl potom ten další maraton, který šel od hospody k hospodě a skončilo to kolečkama kolem auta. Navíc jsme si nechali naše čmáranice, takže z nás byla většina mírně v šoku.
Ze školy jsem se domů dostavila kolem třetí hodiny ranní, a teď mi bylo oznámeno, že jdem k babičce umývat okna... :D
Podaří se.

Romain Rolland - Petr a Lucie

15. march 2012 at 20:10 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Pierre et Luce
PŘEKLAD: Jaroslav Zaorálek
LITERÁRNÍ DRUH: Beletrie / Próza
ŽÁNR: Literatura francouzská / Novela
NAKLADATELSTVÍ
- (U NÁS): Melantrich (Praha; 1984)
- (V ZAHRANIČÍ): Albin Michel (Paris; 1979)
VVYDÁNÍ: dvanácté (v M. první)
POČET STRAN: 94
DATUM ČETBY: 13. 3 - 15. 3. (3 dny)

HODNOCENÍ:

Stejně jako Farmu zvířat i Petra a Lucii jsem přečetla podruhé. Hold maturitní šílenství mě začíná dohánět, protože jsem zjistila, že si nechci psát ty knížky, které jsou v seznamu a mám je už přečtené. Tím pádem mi jich ještě asi tak pět chybí...

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...

14. 3. 2012 - Busy busy...

14. march 2012 at 16:50 | Destel |  Diary
Doléhá na mě maturitní strest... všechni si myslí, že bych se měla začít učit, ale já stále tvrdím, že je času dost....

Proto jsem poslední týden stahovala AoE, přečetla si 15. kapitolu Super loves... což mi připomnělo, že jsem odhodlaná tuhle mangu přeložit!!! Taky jsem se pustila do čtení výhradně povinné četby, protože mi pár knihy ještě chybí! Největší knihomol se stydí!!
Ale věřte nevěřte... docela teď válím v programování. Myslím, že poprvé se nemusím bát propadnutí... :D Jenom doufám, že to pak u praktické nějak zužitkuju.
Taky jsem konečně sečetla přetené stránky a zase zaktualizovala seznam knih... Přečetla jsem toho docela dost, což se divím, protože mi přišlo, že jsem poslední dny knížkám moc nedala.

George Orwell - Farma zvířat

14. march 2012 at 16:04 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Animal Farm
PŘEKLAD: Gabriel Gössel
LITERÁRNÍ DRUH: Beletrie / Próza
ŽÁNR: Literatura anglická / Antiutopie
NAKLADATELSTVÍ
- (U NÁS): Aurora (Praha; 2004)
- (V ZAHRANIČÍ): Penguin Books (Londýn; 1979)
VVYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 148
DATUM ČETBY: 26. 2 - 6. 3. (10 dní)

HODNOCENÍ:

Farmu zvířat jsem si tentokrát přečetla podruhé, jelikož jsem si nepamatovala podrobnosti z předchozí četby a zrovna tohle dílo bych znát měla.
I když si myslím, že je to geniální dílo a Orwella považuji za velmi dobrého spisovatele, přesto jsem dala knize čtyři hvězdičky (jablíčka), protože mě zase tak nenadchlo a nijak Farmu zvířat nežeru. Její poselství a genialitu uznávám, přesto je to jedna z knih povinné četby, kterou si do knihovny pořídím až budu mít jiná dílka. :)

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Farma zvířat je alegorický satirizující román George Orwella, ukazující formou bajky politické vztahy a děje mezi lidmi. Autor se důsledně vyhýbá vysvětlujícím komentářům, ale vzhledem k době napsání díla je nejzjevnější podobenství se stalinistickou degenerací Sovětského svazu. V příběhu se objevuje skupinka zvířat, která se vzbouří a vyžene lidi z farmy, na které žije, a vede ji sama. Jejich vláda se však postupně zvrhne v brutální tyranii. Tento román byl napsán v průběhu 2. světové války a vydán srpnu roku 1945. Ačkoliv nebyl do konce 50. let příliš úspěšným, dnes je jedním z nejznámějších děl autora, stejně jako např. antiutopický román 1984.
(zdroj: www.databazeknih.cz)

Daniel Defoe - Robinson Crusoe

11. march 2012 at 18:32 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
PŘEVYPRÁVĚL: František Novotný
LITERÁRNÍ DRUH: Beletrie
ŽÁNR: Dobrodružný román
NAKLADATELSTVÍ
- (U NÁS): Albatros (Praha; 2005)
VVYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 204
DATUM ČETBY: 15. 2 - 11. 3 (26 dní)

HODNOCENÍ:

Na Robinsonovi jsem si dávala záležet, protože si ji píšu na maturitu a tak jsem si z každé kapitoly dělala výpisek... Není to kniha, kterou byste přečetli za den. Ale jakmile ji dočtete, bude ji chtít číst znovu bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat. :)
Jsem strašně ráda, že ji mám doma a docela se stydím, že jsem ji neotevřela už dřív...

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Příběh Robinsona Crusoa je určitě každému znám. Jeho dějová linie je vcelku jednoduchá. Jde o námořníka, který ztroskotá na ostrově. Ztráví tam něco přes 28 let.
A spousta lidí si myslí, že to je všechno. Já si to teda myslela...
To, co je mnohem důležitější je změna, která se s Robinsonem děje, když zjistí, že se na svět najednou dívá z úplně jiného pohledu.
Navíc jsem se právě dodívala na Černobílý svět, kde se řeší utlačování černých služebných, takže jsem se do toho vžila jednou tolik...

Leden 2012

11. march 2012 at 13:07 | Destel |  Filmy
Jelikož jsem si tentokrát zaznamenávala i jakýsi seznam filmů, které jsem viděla, rozhodla jsem se pro takový měsíční rekapitulační článek, kde bude jen můj názor a vynechám všechny ty zbytečné informace, které stejně ostatní nezajímají. Možná, že nějaké filmy někdy rozeberu víc, ale moc tomu nevěřím. Neorientuju se v tom tak jako v knihách... Pokud to ovšem bude filmová adaptace na knihu, budu se snažit to trochu rozvinout. pokud jsem ji ovšem četla... :)

PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU | THE LORD OF THE RING: THE FELLOWSHIP OF THE RING
REŽISÉR: PETER JACKSON
ROK: 2001

Pána prstenů už jsem viděla několikrát a nejspíš mě to nikdy neomrzí. Tentokrát jsem si ale udělala třídenní maraton s rozšířenou verzí. První díl mě stále ještě docela baví, protože jsme doma měli pouze trojku a samotná trojka se mi vždy líbila nejvíc, takže jsem se dívala pouze na ni.
Když teď byla navíc rozšířena o další scény, které byly navíc spíš vtipné než nějak doplňující, rozhodně je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 90 %

Knižní svět ve třiceti otázkách

10. march 2012 at 19:31 | Destel |  About me
Tenhle řetězák mě hodně zaujal a řekla jsem si, že si opět zodpovím pár otázek. Koneckonců jsem teď s četbou trochu pozadu, protože jsem se dala čistě na povinnou četbu a to mi vždycky trvá trochu dýl. Ať to tu zbytečně nestojí...
Otázky jsem vzala z blogu brcqo.blog.cz.

Alison Goodman - Znovuzrození dračího oka

6. march 2012 at 12:51 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Dragoneye reborn
PŘEKLAD: Jan Kozák
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Sci-fi a Fantasy román / Draci
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Jota (2009)
- V ZAHRANIČÍ: Viking (2008)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Eon (#1)
POČET STRAN: 344

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 27.2 - 1. 3. (4 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Chci druhý díl!

ANOTACE
Dvanáctiletý Eon podstupuje několikaleté náročné studium, které vyžaduje osvojení dvou schopností: šermu a dračí magie. Eon doufá, že uspěje a bude vybrán jako dračí oko - učedník jednoho z dvanácti energetických draků štěstěny. Ale má to háček. Velkým Eonovým tajemstvím je, že je vlastně Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát dračím okem. Protože ženám je dračí magie zapovězena, vystavuje se velkému nebezpečí. A vzhledem k okolnosti, že se její riskantní hra stala součástí vražedného boje o císařský trůn, je postaráno o napínavou zápletku...

# Day 2 - Neoblíbená kniha

3. march 2012 at 23:54 | Destel |  30 Day book challenge
U téhle otázky jsem se zasekla. Říkala jsem si, že nebude těžké vybrat nějakou knihu, kterou už si asi víckrát nepřečtu a opravdu by se takových našlo... Ale to neznamená, že je neoblíbená. Spíše na ni mám pouze jiný názor než ostatní nebo vím, že jsem ji dosud nepochopila a třeba uvažuju nad tím, že si ji někdy zkusím ještě jednou přečíst a zjistit, jestli to nebude jiné...

Obraz - Jin a Jang

3. march 2012 at 18:51 | Destel |  Traditional art
Dlouho jsem sem nedávala žádné moje kresby a jak jinak, opět mě k tomu přiměl někdo jiný... Je to asi rok staré. Byla to úplně první malba na plátno a nechala jsem si inspirovat jedním obrazem v místní čajovně, kde bylo v horní části jin namalována noc s horami a v dolní poušť se sluncem nebo naopak.A měsíc i slunce měli představovat ty dva body...
Na té mojí to nejde vidět, ale je to tam jako jakési pozadí. Tu meditující polonahou ženskou (jo, to prso nikdo nepoznal) už jsem tam přidala já (ale opět jsem se inspirovala obrázkem...).

Navíc vlasy se mi trochu nepovedly... Chtěla jsem bílou neutrální barvu, ale pozdě mi došlo, že to bude splývat s měsícem a už jsem do toho raději moc nerýpala, aby to nebylo ještě horší...