Leden 2012

11. march 2012 at 13:07 | Destel |  Filmy
Jelikož jsem si tentokrát zaznamenávala i jakýsi seznam filmů, které jsem viděla, rozhodla jsem se pro takový měsíční rekapitulační článek, kde bude jen můj názor a vynechám všechny ty zbytečné informace, které stejně ostatní nezajímají. Možná, že nějaké filmy někdy rozeberu víc, ale moc tomu nevěřím. Neorientuju se v tom tak jako v knihách... Pokud to ovšem bude filmová adaptace na knihu, budu se snažit to trochu rozvinout. pokud jsem ji ovšem četla... :)

PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU | THE LORD OF THE RING: THE FELLOWSHIP OF THE RING
REŽISÉR: PETER JACKSON
ROK: 2001

Pána prstenů už jsem viděla několikrát a nejspíš mě to nikdy neomrzí. Tentokrát jsem si ale udělala třídenní maraton s rozšířenou verzí. První díl mě stále ještě docela baví, protože jsme doma měli pouze trojku a samotná trojka se mi vždy líbila nejvíc, takže jsem se dívala pouze na ni.
Když teď byla navíc rozšířena o další scény, které byly navíc spíš vtipné než nějak doplňující, rozhodně je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 90 %PÁN PRSTENŮ: DVĚ VĚŽE | THE LORD OF THE RING: THE TWO TOWERS
REŽISÉR: PETER JACKSON
ROK:2002

Děj dvou věží se mi vždycky docela ztrácel, protože jsem dvojku viděla snad jednom třikrát a ještě s velkou časovou prodlevou. Takže jsem si ji z těch tří dílů pamatovala vždy nejméně. Přesto obsahovala nejvíc doplňujících scén a právě proto, že jsem si ji moc nevybavovala, se mi teď líbila asi nejvíc.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 87 %PÁN PRSTENŮ: NÁVRAT KRÁLE | THE LORD OF THE RING: THE RETURN OF THE KING
REŽISÉR: PETER JACKSON
ROK: 2003

Trojka vždycky byla z celé filmové trilogie mým favoritem. Bohužel už jsem ji viděla tolikrát, že mě ani další přidané scény v ničem nepřekvapily. Možná za to taky mohl fakt, že jsem se na to dívala se ségrou a musela se dělit o sluchátka, takže jsem z toho neměla takový soukromý zážitek, kdy bych si opět v závěrečné scéně pobrečela. Ale tentorkát mě to nijak za srdce nechytlo.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 90%


PIRÁTI ZE SILICON VALLYE | PIRATES OF SILICON VELLEY
REŽISÉR: MARTYN BURKE
ROK: 1999

Tenhle film mi doporučila kamrádka. Abyste to chápali, studuju informatiku v ekonomice, takže mám k tomuhle světu docela blízko. :D I když tomu vůbec nerozumím.
Steva Jobse nebo Billa Gatese všichni dobře znají. A film vypráví o jejich životě, jak získali své bohatství a jak se podíleli na vzniku počítačů, jak je známe dnes.
Není to zrovna mravouční film. Abyste nečeho dosáhli, chce to prostě krást, krást a krást a nenechat se okrást... :D

MOJE HODNOCENÍ: 3/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 75 %

WARRIOR
REŽISÉR: GAVIN O´CONNOR
ROK: 2011

Warrior mě hned od začátku zaujal. Nejsem zrovna milovník boxu nebo podobných sportů, ale jednou bych chtěla umět kendo, nebo aspoň kung fu. :D Je to takový psychologický sportovní film, kde se střetávají ještě další roviny příběhu. Rozhodně se mi neskutečně líbil, brečela jsem u toho jako želva. Konec se mi hodně líbil, protože mám ráda nedokončené konce, o kterých víme, jak to stejně skončí.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 89 %
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ewil Ewil | Web | 14. march 2012 at 12:57 | React

Pán prstenů prostě vede :) nikdy neomrzí a konkrétně třetí díl je ze všech nejsilnější :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement