Únor 2012

25. march 2012 at 19:09 | Destel |  Filmy
Jelikož to jde tento měsíc s četbou trochu bledě, nedá se jinak, než přijít s něčím jiným. Už asi týdny hnije v rozepsaných článcích recenze na Ao no Exorcist a stále se nemám k tomu ji dopsat. Chybí mi už jenom kousek...
Veškerý čas se teď snažím směřovat do učení a dočítání povinné četby. Začínám mírně panikařit, protože stejně většinu času sleduju One piece. :D Asi se dám na modlení.

ONĚGIN | ONEGIN
REŽISÉR: MARTHA FIENNES
ROK: 1999

Evžen Oněgin se stal mou nejoblíbenější knihou z řad povinné četby. Takže jsem si nemohla nechat ujít film, zvlášť s Liv Tyler, což slibovalo nějakou úroveň.
Naprosto mě to nadchlo. Ta melancholická příroda, jezero a čtení v loďce... Nějak tak jsem si to představovala. Dokonce mě potěšilo, že Taťjanin manžel nebyl tlustý generál, ale docela fešný chlap. :D
Komu se prostě nechce číst, tohle by měla být jasná volba.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 74 %
RIO
REŽISÉR: Carlos Saldanha
ROK: 2011

Pro animované filmy mám slabost už delší dobu. Po Lvím králi jsem začala pravidelně sledovat všechny nové disneyovské i nedisneyovské pohádky. Rio se mi líbí především kvůli originálnímu prostředí a novému nápadu.
Mě osobně se ta pohádka velmi líbila, ale když jsem nad tím tak uvažovala, poslední dobou je mají více rádi dospělí než děti.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 66 %


KUNG FU PANDA 2
REŽISÉR: Jennifer Yuh
ROK: 2011

Po prvním dílu přišel i druhý a moc jsem od toho nečekala. I teď už začínám pomalu zapomínat, o čem že to vlastně bylo. Přesto jsem i tak zase zvědavá, co bude ve třetím dílu. Na nějaký ten nudný večer, kdy není co dělat se to prostě hodí.
První díl byl ovšem trhák a mám pocit, že čím víc jich bude, tím to bude jenom horší.

MOJE HODNOCENÍ: 3/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 70 %VZHŮRU DO OBLAK | UP
REŽISÉR: Pete Docter, Bob Peterson
ROK: 2009

Zdá se, že se s pohádkama roztrhl pytel. Vzhůru do oblak jsem měla ale stáhnuté už v roce 2009 chvíli po tom, co měl film premiéru. Ovšem bez titulků. Byl to vůbec první pokus dívat se na něco v originálním znění a moc mě to nebavilo. Tuším, že jsem se na to vlastně ani nedodívala.
Teď s dabingem jsem u toho dokonce slzela a považuji to za jeden z nejlepších animovaných filmů.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 81 %TOUHA TANČIT | KOCHAJ I TANCZ | LOVE AND DANCE
REŽISÉR: Bruce Parramore
ROK: 2009

Jde o polský film, ale kdybych to nevěděla, neřekla bych to. Vzhledem k množství tanečních filmů ho musím považovat za jeden z nejslabších, co jsem kdy viděla. Bohužel.
Má to ale i lepší stránky. Není to něco, co by vás nebavilo. Jen ho nepovažuji za tak dobrý jako Lets dance nebo Honey.

MOJE HODNOCENÍ: 2/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 64 %


NĚCO JAKO LÁSKA | A LOT LIKE LOVE
REŽISÉR: Nigel Cole
ROK: 2005

Na romantické komedie se dívám tehdy, když už vážně není co by. A ségra byla tak hodná, že ho stáhla, tak proč stahovat něco jiného.
Nebylo to špatné, ale už to bude měsíc, co jsem ten film viděla a opravdu jsem musela napnout veškeré mozkové buňky, abych si vzpomněla o čem to bylo. Smutné, ale je to tak.

MOJE HODNOCENÍ: 3/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 67 %
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sinead Sinead | Web | 22. april 2012 at 15:14 | React

Z týcho filmov som videla iba dva, Onegin bol na mňa strašne depresívny a ťažkopádny. Up je pekná rozprávka, páčil sa mi ten pes čo rozprával. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement