May 2012

Rick Riordan - Moře nestvůr

30. may 2012 at 18:55 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Percy Jackson 2 The Sea of Monsters
PŘEKLAD: PhDr. Dana Chodilová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fragment (Praha ;2010)
- V ZAHRANIČÍ: Hyperion Books for Children (New York; 2007)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Percy Jackson (#2)
POČET STRAN: 304
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 25.5 - 26. 5. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Překvapení

ANOTACE
Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…

Catherine Fisher - Inkarceron

25. may 2012 at 16:08 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Incarceron
PŘEKLAD: Petra Diestlerová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / YA román
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2011)
- V ZAHRANIČÍ: Hodder Children´s Books (Londýn; 2007)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Inkarceron (#1)
POČET STRAN: 368
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 22.5 - 24. 5. (3 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Tohle bylo velmi dobré.

ANOTACE
Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba - supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů - jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat.
(zdroj: www.bux.cz)

22. 5. 2012 - Všechen bordel pryč

22. may 2012 at 21:21 | Destel |  Diary
A je to tam!
Sice jsem si říkala, že to musím dát, ale stejně jsem měla nervy a nadávala jsem, proč jsem nechtěla jít třeba ve čtvrtek a mít tak ještě pár dní na učení, protože jsem takových 6 otázek udělala večer před ústními a polovinu z toho jsem ani neviděla.

18. 5. 2012 - Sny jsou někdy šílené...

18. may 2012 at 21:59 | Destel |  Diary
Dnes nebo možná už i včera se mi stalo něco zajímavého. U nás ve třídě jsem taková slavná osobnost, protože některé z mých snů stojí opravdu za to.
Jako třeba projížďka na slonech antickým městem, které ale ve skutečnosti nenese žádné antické prvky, při které mi bylo důrazně sděleno, že bych mohla konečně spolužačce půjčit Rozbřesk. Věčně jsem na to zapomínala a takhle se mi to připomnělo. A ráno jsem si ji skutečně nachystala a nezapomněla. :D Zajímavé, že?

Duben 2012

16. may 2012 at 22:02 | Destel |  Filmy
Duben byl stejně jako březen nabytý spíš filmy než knihami. Když se člověk pořád učí, hold nějaké to odreagování musí být a je fakt, že film je ta kratší varianta. S knížkou by to bylo složitější. :D

HUGO A JEHO VELKÝ OBJEV | HUGO
REŽISÉR: Martin Scorsese
ROK: 2011

Hugo mě hned praštil do očí, protože jsem se s Asou setkala už v seriálu Merlin, kde hrál mladého Mordreda. Myslím, že sladšího klučinu jsem už dlouho neviděla a ty jeho modré oči s černým hárem. :D So cute!
Co se týče příběhu... jo zaslzela jsem si, bylo to velmi dojemné. Ale nějak jsem byla zklamaná koncem, měla jsem z toho takový divný nenaplněný pocit. Hugo sice našel rodinu a vysvětlily se všechny záhady, přesto to skončilo tak jaksi nedodělaně.
Je to takový předělaný Oliver Twist se steampunkovatějším prostředím a možná i trochou historie z tvoření filmů. Tahle část filmu, kdy bylo ukázána minulost Meliése se mi hodně líbila. Dokonce ty samotné mini filmy byly přímo kouzelné a měla jsem chuť zjistit si o tom něco víc.

MOJE HODNOCENÍ: 4/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 77 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 7,8

15. 5. 2012 - Změna designu

15. may 2012 at 17:51 | Destel |  Diary
Už mě hrozně štval ten předchozí design a myslela jsem si, že to vydržím až po maturitě, ale ne. To bych nebyla já. Já se musím minimálně dvě hodiny piplat s layoutem místo toho, aby se šrotila databáze a textové editory.

Tohle tu stejně moc dlouho nevydrží, protože jsem neodhadla rozměry a štve mě úzké menu a stránka. Stejně jsem chtěla layout s Luffym, Acem a Zorem + možná další postavy z jiných anime... takže si s tím chci dát tentorkát trochu víc práce, ale to až někdy jindy... :)

Jiří Janoš - Tajemný Nippon

15. may 2012 at 14:19 | Destel
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Naučná literatura
ŽÁNR: Cestopisy a místopisy
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Libri (1998)
VYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 312
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 27.2 - 14. 5. (78 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Já chci do Japonska!!

ANOTACE
Přestože se Japonsko stalo během 20. století nedílnou součástí "západní" civilizace a zařadilo se dokonce mezi země s nejrozvinutější ekonomikou, životním stylem a myšlením zůstávají Japonci i nadále v mnoha směrech ve svém vlastním tradičním světě. Knížka Tajemný Nippon je proto orientována především na taková témata, s nimiž se pojí různé nejasnosti. Čtenáři se seznámí nejen s japonskými dějinami a kulturními tradicemi, ale také s životními postoji dnešních Japonců a s tím, jak by se měli cizinci v Japonsku srávně chovat. Zvláštní kapitoly jsou věnovány i životu v Tokiu, úskalím japonštiny a najdete zde i průvodce po japonských restauracích a informace o tom, nač by si měli dát pozor podnikatelé při obchodních jednáních s Japonci.

100 nejoblíbenějších knih

7. may 2012 at 21:33 | Destel
Na tuhle stránku jsem narazila čistě náhodou, když jsem hledala nějaké nové recenze na nejrůznější knihy. Je to sice už starší žebříček, ale i tak mě to hodně zaujalo.
První sloupec obsahuje knihy, které volili lidé ve Velké Británii. A ten druhý je od nás. Jde vidět, že každý národ má prostě jiné priority.
A taky mě dost zarazilo, kolik knížek pro malé se objevilo právě v těch našich top 100.

Budu v tomhle žebříku hledat inspiraci pro další četbu... Některé už mám za sebou a třeba se někdy dočkám dne, kdy je dám všechny. :D Uvidíme.

Andrea Cremerová - Oběť

7. may 2012 at 13:26 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Bloodrose
PŘEKLAD: Lenka Faltejsková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / YA
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2012)
- V ZAHRANIČÍ: Philomel Books - Penguin Group (New York; 2012)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Smečka (#3)
POČET STRAN: 384
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 6.5 - 7. 5. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Jsem z toho trochu zmatená...

ANOTACE
Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici - Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká …


Patrick Süskind - Parfém: Příběh vraha

7. may 2012 at 12:08 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Das Parfum
PŘEKLAD: Jitka a Rudolf Tomanovi
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Román s fantaskními prvky
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Academia (2010)
- V ZAHRANIČÍ: Diogenes Verlag (Zurich; 1985)
VYDÁNÍ: druhé
POČET STRAN: 208
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 28.4 - 6. 5. (9 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Překvapilo mě to!

ANOTACE
"Věděl, že teď ovládá techniky, jak oloupit člověka o jeho vůni, a neměl zapotřebí, aby si to opětovně dokazoval. Pach člověka sám o sobě mu byl také lhostejný. Dovedl náhražkami dostatečně lidský pach napodobit. To, po čem toužil, byl pach určitých lidí: totiž oněch krajně vzácných lidí, kteří inspirují lásku. Ti byli jeho obětmi."

Podivný životní příběh od narození deformovaného člověka, který svět kolem sebe vnímá pouze přes vůně a pachy. Čichové vjemy jsou jeho jedinou vášní, zkoumá jejich účinky a záhy v sobě objeví schopnost tyto vjemy zachytit, analyzovat a vyrábět. Brzo se stane slavným výrobcem parfémů a přes své zjevné fyzické nedostatky je na nejlepší cestě stát se bohatým a váženým občanem. Jeho posedlost po vytvoření dokonalé substance ho však zcela pohltí, přivede ho k neobvyklým metodám, přičemž se při získávání jednotlivých složek neleká ani vražd, a stane se mu osudnou ve chvíli, kdy dosáhne úspěchu.

6. 5. 2012 - Polovina za mnou a to zásadní přede mnou

6. may 2012 at 21:50 | Destel |  Diary
Před dvěma týdny jsem jako někteří mí vrstevníci maturovala z praktické zkoušky a následující týden státní písemné zkoušky. A jedna chytrá duše mě hecla, ať si dám nepovinně ještě matiku, takže jsem jela od středy do pátku.
Angličtina i čeština podle mě dopadly naprosto v pohodě. Dokonce i ta obávaná slohovka. Matika už dopadne húř, ale doufám v tu čtverku. Na výsledky jsem se odmítla podívat a nechám se nejspíš překvapit. :D

A včera jsem ještě jela na TSP na Masaryčku, takže jsem vyšťavená a tento víkend nechci učení už ani vidět. Bohužel zítra bych se měla začít učit, jinak to ještě stále může špatně dopadnout.
Jediným světlým okamžikem celého týdny byly Avengers, na které jsme potom zašli do Olympie. Neskutečně úžasný film, znovu se musím podívat na jednotlivé filmy každého hrdiny. A Starka si dám dvakrát... minimálně. :D
A taky jsem si koupila pár knížeček. Nakladatelsví academia měli super akci, takže jsem je tam nemohla nechat. A když jsem byla v tom Brně, co jiného jsem si mohla koupit než knížky (i když jsem uvažovala i o šatech).

A teď už mě tu zase měsíc neuvidíte... Po 21. květnu zase budu žít... :S