Duben 2012

16. may 2012 at 22:02 | Destel |  Filmy
Duben byl stejně jako březen nabytý spíš filmy než knihami. Když se člověk pořád učí, hold nějaké to odreagování musí být a je fakt, že film je ta kratší varianta. S knížkou by to bylo složitější. :D

HUGO A JEHO VELKÝ OBJEV | HUGO
REŽISÉR: Martin Scorsese
ROK: 2011

Hugo mě hned praštil do očí, protože jsem se s Asou setkala už v seriálu Merlin, kde hrál mladého Mordreda. Myslím, že sladšího klučinu jsem už dlouho neviděla a ty jeho modré oči s černým hárem. :D So cute!
Co se týče příběhu... jo zaslzela jsem si, bylo to velmi dojemné. Ale nějak jsem byla zklamaná koncem, měla jsem z toho takový divný nenaplněný pocit. Hugo sice našel rodinu a vysvětlily se všechny záhady, přesto to skončilo tak jaksi nedodělaně.
Je to takový předělaný Oliver Twist se steampunkovatějším prostředím a možná i trochou historie z tvoření filmů. Tahle část filmu, kdy bylo ukázána minulost Meliése se mi hodně líbila. Dokonce ty samotné mini filmy byly přímo kouzelné a měla jsem chuť zjistit si o tom něco víc.

MOJE HODNOCENÍ: 4/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 77 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 7,8


ŽENA V ČERNÉM | THE WOMAN IN BLACK
REŽISÉR: James Watkins
ROK: 2012

Na Ženu v černém jsem byla velmi zvědavá, zvláště kvůli hereckému obsažení. Že jde o zfilmovanou knihu mě zase tak nerajcovalo.
Daniela nemám nijak v lásce a jeho herecké výkony v HP podle mě nebyly někdy úplně nejlepší, přesto si myslím, že je to dobrý herec a tímto snímkem to tak nějak potvrdil. Navíc v té roli vypadá mnohem líp než jako Harry Potter.
Samotný příběh už mě ale zase tak nenadchnul. Na to jaký jsem strašpytel se mě ten film téměř nedotkl. Jasně, bylo tam pár scén, u kterých jsem se lekla, ale bát se?
Je to spíš film s pouhým nádechem hororu. Dalo by se říct mysteriózní?
Pokud si chcete udělat příjmený večer s trochou tajemna, pak se to hodí.

MOJE HODNOCENÍ: 3/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 72 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 6,7

ŽELEZNÁ LADY | THE IRON LADY
REŽISÉR: Phyllida Lloyd
ROK: 2012

O tomhle filmu se hodně mluvilo díky Oskarovi. Oskar je totiž zákeřný chlapík a podle mnohých si ho tenhle film nezasloužil, nebo si myslí, že se měl udělat jinak.
Film je totiž zaměřený spíš na osobní život téhle politické osobnosti a o tom, co se dělo v politice toho právě moc řečeno není.
Jenže podle mého názoru se tohle dá dost snadno zjistit v učebnicích dějepisu či hostorie, ale o osobních životech takových lidí se toho zase tolik moc neví.
I když se vedou různé debaty. Mě se ten film hodně líbil. Musela jsem uvažovat nad tím, jaká ta ženská musela mít koule, že něco takového přestála.

MOJE HODNOCENÍ: 4/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 65 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 6,4

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM | ONE FLEW OVER THE CUCKOO´S NEST
REŽISÉR: Miloš Forman
ROK: 1975

Ještě se mi nestalo abych viděla film od Miloše Formana a nelíbil se mi. A tohle byl skvělý film, i když jsem ze začátku měla trochu obavy, že mě to nebude bavit a v půlce to vypnu. Nestalo se. Celou tobu jsem na tom byla přilepená, pobrečela jsem si a zanadávala si.
Teď už je jasné, že si musím přečíst i knihu a nejspíš se zařadí mezi mé nejoblíbenější. :D Rozhodně tenhle film doporučuji.
I když už není nejmladší je rozhodně jeden z nejlepších.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 93 % (3. nejlepší film | 16. nejoblíbenější film)
HODNOCENÍ NA IMDb: 8,8


NIKOLA ŠUHAJ LOUPEŽNÍK
REŽISÉR: Evžen Sokolovský
ROK: 1977

Abych nebyla nařknuta z toho, že nic nedělám, tak jsem se místo akčňáků dílala na filmy k povinné četbě. A tohle mi třeba hodně pomohlo, protože na knihu už jsem si téměř nepamatovala a osvěžilo mi to paměť.
Ovšem těžko říct, jak bych se na ten film tvářila v případě, kdybych nevěděla, o co jde. Nejspíš by mě to ani nebavilo a možná bych se na to ani nedodívala. Kdo ví...
Dneska už jsou takové filmy těžko pochopitelné a když už na ně někdo narazí, tak nejspíš proto, aby nemuseli číst knihu.
Přesto je to jeden z filmů, který se opravdu povedl.
PS: Nemohla jsem najít žádný plakátek, tak je tu aspoň obálka knihy.

MOJE HODNOCENÍ: 4/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 71 %
HODNOCENÍ NA IMDb: -

JEDEN DEN | ONE DAY
REŽISÉR: Lone Scherfig
ROK: 2011

Tenhle film jsem našla na harddisku a vypadalo to docela obstojně. Měla jsem chuť na nějaký slaďák. Chvíli mi trvalo, že mi došlo, proč se ten film jmenuje Jeden den. Je to podle mě velmi dobrý nápad a taky se ho podařilo dobře zpracovat.
Anne Hathaway mám jako herečku docela ráda, ale třeba v Alence nebo v Princezniných deníkách mi moc nesedla. Tady byla dokonalá.
Stejně tak jsem si děsně oblíbila Jima Sturgesse a už mám na seznamu další z filmů, kde hraje. Ale to až v květnové rekapitulaci. :)
Rozhodně film doporučuji, pobrečíte si to u toho.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 74 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 6,7

PÁTÝ ELEMENT | THE FIFTH ELEMENT
REŽISÉR: Luc Besson
ROK: 1997

Tenhle film snad zná každý. Neměla jsem chuť na učení a taky už bylo poměrně pozdě, ale nechtělo se mi jít spát. A tak nějak jsem dostala chuť právě na tenhle kousek.
Na to, že jde o starší snímek je to docela dobrá práce a nejspíš je některými považován za takového průkopníka sci-fi filmů.
I když je zápletka jednoduchá a nějaké akční scény nevypadají tak hezky jako dnes, pořád to má v sobě něco, co mě nutí si myslet, že to není jen tak obyčejný film.
Rozhodně by ho měl vidět každý fanoušek fantasy a sci-fi. :)

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 84 % (70. nejoblíbenější film)
HODNOCENÍ NA IMDb: 7,5

NEVER BACK DOWN 2: THE BEATDOWN
REŽISÉR: Michael Jai White
ROK: 2011

Tohle je první film, na který jsem si dívala pouze v angličtině. Řeknu to tak - prd jsem rozuměla.
Ale i tak mi stačilo pár vět, protože se stejně většinou z toho jenom nadávalo a pak do sebe hoši začali mlátit. Mám ráda bojové filmy. Hlavně proto, že se chci nějakému bojovému stylu naučit, ale boxer ze mě asi nebude. :D
Nicméně není to zas tak dobrý film. Docela jsem si oblíbila Justina, ale pak se z něj stal úplný hajzlík.
I celá zápletka byla dost suchá a skoro nic se tam nedělo. V závěru se teda konec jakýsi turnaj a samozřejmě se stalo, že náš hrdina zvítězil a dokázal si tak, že je chlap. Ženská mu k tomu nestačí.

MOJE HODNOCENÍ: 2,5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 63 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 5,4

HABERMANNŮV MLÝN | HABERMANN´S MILL
REŽISÉR: Juraj Herz
ROK: 2010

Na tenhle film už jsem se chtěla delší dobu podívat a najednou šel v televizy, takže jsem na to s našima koukla. Docela mě mrzí, že jsem se na to dívala s nima, protože se mi chtělo strašně brečet, ale nechtěla jsem bulit před něma. :D
Navíc mi pak bylo sděleno, že šlo o skutečnou událost, jen bylo pozměněno několik málo informací. Nedokážu si tu situaci po válce představit.

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 78 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 6,9
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement