June 2012

26. 6. 2012 - Třetí narozeniny

26. june 2012 at 15:40 | Destel |  Diary
Přiznám se, že jsem tentokrát tenhle článek přednastavila, protože si nejsem jistá, že bych si na to vzpomněla. Ale já celkově na narozeniny zapomínám. Letos to zase odnesly mamčiny narozky, které vyšly zrovna na moji ústní maturitu a já to pak šla radši zapít se spolužákama a nenapadlo mě napsat ani blbou esemesku.
No a o týden později jsem si nějak špatně spojila závity a skočila na ségru s gratulací o den dřív. :D Takže chápete, že nejsem zrovna ten nejlepší člověk, co by měl připravovat nečekané narozeninové oslavy.

Každopádně... tři roky. Je to myslím zatím nejdéle, co mi blog vydržel. Dva blogy jsem dvakrát zrušila těsně před završením třetího roku. Ale myslím, že tenhle se mnou půjde už až do konce. Navíc se datum narozenin blogu sešel s dalším významným dnem, který by mohl zásadně ovlivnit můj život...
Zrovna dnes (možná zrovna v tuhle chvíli) jsem přítomna na zápisu do prvního ročníku na vysoké škole. Nakonec ze mě nespíš bude učitelka v mateřské škole než vědec v oblasti náboženství... ale stále ještě nevím, zda mě na tu religionistiku nakonec veznou. Jelikož mi ale Olomouc a angličtina s japonštinou nevyšli, nemám jaksi na výběr a raději budu chodit na Baťovku než nikam... :(
Když to vypadalo docela bledě, navrhovala jsem doma, že bych raději místo jazykovky jela rovnou dělat au-pair. Ale skončilo to hádkou, jakou jsem s mamkou ještě nezažila.

Rozhodně tímto dnem začíná jakási další etapa mého života a zároveň i blogu. Takže doufám, že ještě jednou tolik let tu vydržím a podaří se mi vytvořit kvalitní knižní, anime a manga blog. :)

Rick Riordan - Prokletí Titánů

24. june 2012 at 10:44 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Titan´s Curse
PŘEKLAD: Dana Chodilová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fragment (Praha; 2010)
- V ZAHRANIČÍ: Hyperion Books for Children (New York; 2007)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Percy Jackson (#3)
POČET STRAN: 336

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 4. 6. (1 den)
REAKCE PO DOČTENÍ: Dobré, ale tak trochu ohrané...

ANOTACE
Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

Andrzej Sapkowski - Krev elfů

20. june 2012 at 17:32 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Krew elfów
PŘEKLAD: Stanislav Komárek
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Romány
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Leonardo (Ostrava ;1998)
- V ZAHRANIČÍ: SuperNOVA (Varšava; 1994)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Zaklínač (#1 nebo #3)
POČET STRAN: 320

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 31. 5. - 2. 6. (3 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Docela překvapení...

ANOTACE
Cintra je v troskách a stala se nilfgaardským protektorátem. Válka hrozí, že zasáhne i všechny okolní země, jež se stanou vazalskými provinciemi pod nadvládouu nilfgaardského císaře Emhyra. Jediný, kdo může válečné neštěstí vychýlit na jednu či druhou stranu, je zmizelá princezna Cirilia, vnučka cintránské královny Calanthé. A tak ji hledají snad všichni - jedni aby s ní uzavřeli dynastický sňatek, druzí aby jí něco takového znemožnili. Je na Geraltovi, aby s pomocí svých přátel splnil slib, že malou princezničku ochrání. Úkol je to těžký, vždyť válečnou mašinerii nějaké bajky o Osudu a Dítěti - překvapení nijak zvlášť nezajímají.

20. 6. 2012 - Čas byl a už není

20. june 2012 at 17:21 | Destel |  Diary
Nazdar lidi,
vím, že jsem slíbila video, ale jelikož nejsem schopná ho nahrát na YT, protože teď bojuju s nedostatkem času a únavou, rozhodla jsem se prvně přidat recenze. A kdo je čte, pak pro něj video asi nebude žádným překvapení, protože názor mám jen jeden... Ale napadlo mě zase něco jiného a tak dál... takže možná natočím video s reakcí pouze na jednu knihu, víc si to rozmyslím a naplánuju... Každopádně vše bude, až bude více času...

Nakonec jsem totiž začala brigádničit. Bylo to hodně narychlo a jsem ráda, že mi to vyšlo zrovna tahkle. Budu asi měsíc zase usínat a proklínat všechno skleněné, ale na druhou stranu budou nějaké finance. A víc financí = více knih.
Minulý čtvrtek mi doma taťka oznámil, v pátek jsem jela na Maturiťák, který končil v neděli. A v pondělí jsem měla začít. Končím 10. a 12. jedu na MOR, takže co víc si přát!

To tedy znamená, že budu po tohle období tak trochu mimo provoz...

11. 6. 2012 - Chcete mě vidět?

11. june 2012 at 14:50 | Destel |  Diary
:D No... rozhodla jsem se spáchat sebevraždu pomocí sociální sítě. Teda... ještě jsem se nerozhodla úplně na sto procent, takže potřebuji další kopanec, abych se k tomu vůbec odhodlala.
Natočila jsem video pro projekt Týden s knihou. Nevím, kdo za tímhle projektem stojí, i když jsem se to snažila zjistit, ale díky Hannyu-hime jsem do toho vůbec šla.
O co jde?
V podstatě mě budete deset minut poslouchat, jak žbleptám o knichách a k tomu uvidíte můj xicht. :D Ale ptám se, jestli o něco takové stojíte, protože já už to viděla asi třikrát a začínám docela váhat, jestli je to video vůbec poživatelné.

8. 6. 2012 - Co s volným časem...

8. june 2012 at 16:27 | Destel |  Diary
Je to myslím teprve druhý týden, co jsem doma a nemám co dělat. Na brigádu se taky zrovna neženu, protože poslední dny si ještě hodlám pořádne užít. Čeká mě maturiťák... no a důvodem je taky to, že prostě žádnou brigádu nejspíš neseženu.

Vstávám v sedm, zavesu ségru do školy a pak už mě čeká vždy maraton četby, anime a mangy. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych byla pozadu s recenzemi. Teď už mám načtené další tři knížky a nestíhám psát. Vzhledem k tomu, že je teď spoustu času na sledování anime, četba šla trochu stranou...

Docela jsem přemýšlela, že začnu psát i recenze na seriály, ale už by toho bylo moc. Přesto jsem dnes dokoukala Game of thrones druhou sérii a kašlu na to, že mám zase kopu knížek z knihovny, které bych měla číst přednostně. Jdu si prečíst Bouři mečů, než mi čtečku sebere mamka.

Black★Rock Shooter

7. june 2012 at 22:29 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Burakku Rokku Shūtā
REŽISÉR: Shinobu Yoshioka
STUDIO: Ordet / Sanzigen Animation Studio
VYCHÁZELO: 3. 2. 2012 - 23. 3. 2012
ŽÁNR: Fantasy / Drama / Akční / Psychologické
TÉMA: Boj / Holky / Škola
POČET DÍLŮ: 8
HODNOCENÍ: 9/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Na začátku školního roku se setkají dvě dívky: Mato a Yomi. Obě cítí, že jim něco chybí a jsou k sobě přitahovány navzdory svým odlišným osobnostem. A i když obě zrpvu váhají, vytvoří si mezi sebou silné pouto. Avšak obě mají tajemství - a v prázdném světě místo nich bojují dvě dívky: Bleack Rock Shooter a Deadmaster. A nejsou sami.

Air, Inuyasha nebo Kanon by vám určitě měly něco říkat. Na jejich tvorbě se totiž podílel Shinobu Yohioka a tentokrát si ale ukousl velké sousto a stal se přímo režisérem. Myslím (ale možná se pletu), že jde o prvotinu - anime, které režíroval celé.
Pochopila jsem, že na začátku byla jakási ilustrace a pak vzniklo OVA. Teprve pak následovaly počítačové hry, manga a tohle osmi dílné anime.

Durarara!!

7. june 2012 at 21:20 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Drrr!!
REŽISÉR: Takahiro Omori
PŮVODNÍ TVŮRCE: Ryohgo Narita
STUDIO: Brain´s Base
VYCHÁZELO: 7. 1. 2010 - 24. 6. 2010
ŽÁNR: Akční / Supernatural / Romance / Psychologické
TÉMA: Sociální sítě / Gangy / Napřirozené bytosti
POČET DÍLŮ: 24
HODNOCENÍ: 10/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Ryūgamine Mikado je chlapec, který obvivuje život ve velkoměstě. Díky příteli z dětství, který se odstěhoval do Tokia, dostane odvahu a udělá velký krok do budoucnosti. Začne navštěvovat střední školu Reiko v Ikebukuře. Tahle čtvrť si žije ale svým životem a pro Mikada je to úplně něco nového a možná i trochu děsivého. Především jsou děsiví někteří lidé, které by, jak ho jeho přítel upozornil, neměl naštvat.
Rozhodně by si měl dávat pozor na nejspíš nejsilnějšího muže v Tokiu - Shizua Hewajimu, nebo na záhadného jezdec na černé motorce, údajně bez hlavy. A navíc je tu záhadný gang zvaný "Dollars", o kterém kolují různé fámy.
Zdá se, že má Mikado docela smůlu, protože se mu podaří setkat se se všemi záhadnými lidmi v Ikebukuře a nakonec se ukáže, že má s nimi možná společného víc, než se zdá.

Stephenie Meyer - Krátký druhý život BreeTannerové

7. june 2012 at 8:35 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Short Second Life of Bree Tanner
PŘEKLAD: Petra Babuláková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Upíři
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Egmont (Praha ;2010)
VYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 192

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 31. 5. (1 den)
REAKCE PO DOČTENÍ: Pěkný krátký příběh

ANOTACE
Novela k románu Zatmění
V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení.
Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš.
Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

Meg Cabotová - Čtvrtý rozměr lásky

6. june 2012 at 14:00 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Tale of the Mediator - Twilight
PŘEKLAD: Jana Jašová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Paranormální
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2006)
- V ZAHRANIČÍ: HarperCollins (New York; 2005)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mediator (#6)
POČET STRAN: 216
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 31. 5. (1 den)
REAKCE PO DOČTENÍ: No prostě Happy-end!!

ANOTACE
Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas.
Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné...
Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů? Co je silnější než osud? A co všechno pro to bude muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat?

Romeo x Juliet

5. june 2012 at 18:50 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: hmm.. Romeo a Julie?
REŽISÉR: Fumitoshi Oizaki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Reiko Yoshida
STUDIO: Gonzo
VYCHÁZELO: 4. 4. 2007 - 26. 9. 2007
ŽÁNR: Fantasy / Romance / Drama
TÉMA: Láska / Nenávist / Odplata / Tragédie
POČET DÍLŮ: 24
HODNOCENÍ: 7/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Toto je příběh mladé a tragické lásky dvou lidí žijících ve městě Neo Verona. Tomuto městu vládne krutý arcivévoda Montag, který ke své moci přišel díky vyhlazení rodu Kapuletů. Netuší ale, že nejmladší dcera - Julie - byla zachráněna a skrývá se mu přímo před nosem. V převleku za Rudého větra a chlapce se snaží pomat lidem a šířit naději, že jednou nastanou dny lepší. O svém osoudu zatím nic netuší.
Vše se ale začne komplikovat, když je při jedné akci zachráněna Romeem - synem arcivévody.
Pomalu začíná poznávat, co je to láska, když ji v den jejích šestnáctých narozenin čeká nemilé překvapení. Dozvídá se, že je dcerou právoplatných vládců Neo Verony a Romeo je jejím úhlavním nepřítelem. Aby se pomstila nejen za svou rodinu, je nucena bojovat proti své osudové lásce.
Dopadne to ale stejně jako v Shakespearově dramatu, nebo nás čeká úplně jiný příběh?

Meg Cabotová - V pasti

5. june 2012 at 13:00 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: A Tale of Mediator - Haunted
PŘEKLAD: Jana Jašová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Paranormální
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2006)
- V ZAHRANIČÍ: HarperCollins (New York; 2003)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mediator (#5)
POČET STRAN: 184
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 30.5 - 31. 5. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Taková výplň, ale pořád dobrá

ANOTACE
V pátém pokračování Mediátora se Susannah Simonová, studentka misijní akademie v Carmel-by-the-Sea, která je nadána mimořádnou schopností pohybovat se mezi reálným světem a světem nebožtíků, dostává do pasti. Její noční můra se zhmotní a ten, který všechno spískal, se začátkem školního roku objeví v jejich třídě s potměšilým úsměškem na tváři. Doma na ni zase čeká její pečlivě utajený spolubydlící Jesse. A k tomu spousta obvyklých starostí Předposlední díl duchařské série rozhodně není chudý na dramatické situace a nečekané zvraty.

Meg Cabotová - Temná je noc

4. june 2012 at 9:18 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Mediator - Darkest Hour
PŘEKLAD: Jana Jašová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Paranormální
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2005)
- V ZAHRANIČÍ: Pocket Books (New York; 2001)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mediator (#4)
POČET STRAN: 216

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 29.5 - 30. 5. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Musím číst dál! Ten konec!

ANOTACE
Zatímco v New Yorku byla šestnáctiletá krotitelka duchů Susannah Simonová jediným zástupcem svého řemesla na pět městských obvodů, v kalifornském letovisku Carmel-by-the-Sea, kde teď žije s maminkou, nevlastním otcem a jeho povedenými synátory, by se mediátory nejspíš daly dláždit zdejší vyhlášené pláže. K "průvodcům zbloudilých duší" totiž patří nejen ředitel jejich školy, vlídný otec Dominik, se kterým už měla čest vyřešit tři složité případy a odeslat zlobivé přízraky do správných posmrtných destinací. Zdá se, že město je doslova přeplněné lidmi, kteří vidí mrtvé. Susannah to brzy zjistí v nóbl hotelu, ve kterém si "odpykává" letní brigádu a kde už by se na ni konečně mohlo usmát štěstí a dopřát ji opravdické rande s někým, kdo by nebyl slaboch, vrahoun ani psychopat… Gejzíry ironie, nezdolná kuráž a ryzí cit, které Susannah nasadí do boje s dávnými přízraky i se svým dospíváním, ji ve strašidelné hodině duchů nakonec zavádějí až do míst, odkud není návratu. Ano, noc to bude vskutku temná. Jenže pokud láska hory přenáší, nic není nemožné, zvlášť když jde o osudovou lásku až za hrob…

Květen 2012

4. june 2012 at 9:06 | Destel |  Filmy
Květen byl na filmy trochu slabý. Nebo jsem jich možná viděla víc, ale zapomněla jsem na to...

NAPŘÍČ VESMÍREM | ACROSS THE UNIVERSE
REŽISÉR: Julie Taymor
ŽÁNR: Drama | Muzikál | Romance
ROK: 2007

Každý známe skupinu Beatles a já miluju muzikály. Kašlu na děj... byla jsem tak unešená písničkami, že mi místy trochu divný děj vůbec nevadil. Nejenže si myslím, že je to fakt dobrý film, ale rozhodně musím uznat, že některé písničky mi zněly mnohem líp než v originále.
Byl to zajímavý nápad.
A samozřejmě Jim Sturgess se po filmu One Day stal dalším vodítkem k zajímavých filmům. Byla docela náhoda, že pár dní na to, jsem na tohle narazila v televizi, nemyslíte?

MOJE HODNOCENÍ: 5/5
HODNOCENÍ NA CSFD: 75 %
HODNOCENÍ NA IMDb: 7,4

Julie Kagawa - The Iron King (EN)

1. june 2012 at 10:42 | Destel |  Knihy
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / YA / Romance / Víly
NAKLADATELSTVÍ:
- V ZAHRANIČÍ: Harlequin Books (New York; 2010)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: The Iron Fey (#1)
POČET STRAN: 363
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 8.4 - 28. 5. (51 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Čekala jsem od toho víc

ANOTACE
Megan Chase má tajemství, které si nikdy nedokázala představit.
Meganin život byl vždy trochu zvláštní od té doby, když jí v šesti letech otec zmizel přímo před očima. A navíc se ve škole ani doma necítí moc dobře.
Když ji začne sledovat neznámý cizinec a její jediný přítel se začne chovat až moc ochranářsky, Megan zjišťuje, že se všechno, co dusud znala, změní.
Ale nikdy by se nepomyslela, že je dcerou mýtického vílího krále a navíc pěšákem v tahanicích o moc. Megan zjistí, jak daleko dokáže zajít, aby zachránila milovanou osobu a zachránila svět, který pro ni zprvu vlastně nic neznamená.