Meg Cabotová - Temná je noc

4. june 2012 at 9:18 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Mediator - Darkest Hour
PŘEKLAD: Jana Jašová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Paranormální
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2005)
- V ZAHRANIČÍ: Pocket Books (New York; 2001)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mediator (#4)
POČET STRAN: 216

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 29.5 - 30. 5. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Musím číst dál! Ten konec!

ANOTACE
Zatímco v New Yorku byla šestnáctiletá krotitelka duchů Susannah Simonová jediným zástupcem svého řemesla na pět městských obvodů, v kalifornském letovisku Carmel-by-the-Sea, kde teď žije s maminkou, nevlastním otcem a jeho povedenými synátory, by se mediátory nejspíš daly dláždit zdejší vyhlášené pláže. K "průvodcům zbloudilých duší" totiž patří nejen ředitel jejich školy, vlídný otec Dominik, se kterým už měla čest vyřešit tři složité případy a odeslat zlobivé přízraky do správných posmrtných destinací. Zdá se, že město je doslova přeplněné lidmi, kteří vidí mrtvé. Susannah to brzy zjistí v nóbl hotelu, ve kterém si "odpykává" letní brigádu a kde už by se na ni konečně mohlo usmát štěstí a dopřát ji opravdické rande s někým, kdo by nebyl slaboch, vrahoun ani psychopat… Gejzíry ironie, nezdolná kuráž a ryzí cit, které Susannah nasadí do boje s dávnými přízraky i se svým dospíváním, ji ve strašidelné hodině duchů nakonec zavádějí až do míst, odkud není návratu. Ano, noc to bude vskutku temná. Jenže pokud láska hory přenáší, nic není nemožné, zvlášť když jde o osudovou lásku až za hrob…


(www.databazeknih.cz)

Meg Cabotová sice nepíše knihy se spletitými zápletkami, občas se zdá, že ji jedna kniha asi nemůže dát moc práce. Ale jakmile přečtete první stránku už nechcete přestat, protože prostě musíte zjistit, jak to skončí a ani nepřemýšlíte o tom, jak moc je děj předvídatelný, jaký je autorčin styl, nebo jestli to, co zrovna čtete je škvár nebo dobrá kniha. Na tom u Meg nesejde.
Má originální nápady a dokáže je podat takových způsobem, že se nechcete od knihy odtrhnout.

Tenhle díl se mi hodně líbil. Konečně se trochu začala objasňovat záhada poletujícího Jesseho a jeho minulosti. A co si budeme povídat, ten konec byl prostě ách.
Popravdě, nechci to tu moc natahovat, protože jsem se celkově vyjádřila už v recenzi na minulý díl (třetí) a bylo by to plácání stále dokola.

OBLÍBENÁ POSTAVA
Dvojce Jesse a Susannah, samozřejmě. Měla jsem ráda i Jacka, který sice ze začátku vypadal jako pořádný zpratek a pak se to zničeho nic obrátilo.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Maria de Silva a ten její Diego byli pořádní všiváci. Nějakou chvilku jsou doufala, že se Maria nechala nějak ovlivnit Diegem a ve skutečnosti nechtěla Jessemu ublížit. Tak nějak jsem nechápala, proč se teda na konci nebránila. Protože ona fakt byla mrcha.
Velmi zvláštní postavou tu byl i Paul. Na konci se nám otevřela další záhada...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Houp Houp | Web | 4. june 2012 at 9:27 | React

Celý Mediátor je nádherný :D Jinak sice Marie a Diego jsou vlastně svině, přesto to jak je napsala Meg, mají skvělé postavy. Takové, že i když je nesnášíš, přemýšlíš nad nimi a já jsem si je oblíbila. Mají v sobě to dávné zlo, to se mi děsně líbí! :D :) Jinak Jesse! Oh Jesse! :D Dokonalost! Slyšela jsem, že Meg píše 7 díl ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama