Meg Cabotová - V pasti

5. june 2012 at 13:00 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: A Tale of Mediator - Haunted
PŘEKLAD: Jana Jašová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Paranormální
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Euromedia Group - Knižní klub (Praha ;2006)
- V ZAHRANIČÍ: HarperCollins (New York; 2003)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mediator (#5)
POČET STRAN: 184
HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 30.5 - 31. 5. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Taková výplň, ale pořád dobrá

ANOTACE
V pátém pokračování Mediátora se Susannah Simonová, studentka misijní akademie v Carmel-by-the-Sea, která je nadána mimořádnou schopností pohybovat se mezi reálným světem a světem nebožtíků, dostává do pasti. Její noční můra se zhmotní a ten, který všechno spískal, se začátkem školního roku objeví v jejich třídě s potměšilým úsměškem na tváři. Doma na ni zase čeká její pečlivě utajený spolubydlící Jesse. A k tomu spousta obvyklých starostí Předposlední díl duchařské série rozhodně není chudý na dramatické situace a nečekané zvraty.

(www.databazeknih.cz)

Pátý díl série Mediátor nám nepřinesl téměř nic a přitom vše. Dozvídáme se, že Susannah není vlastně mediátor, ale inkarnátor, stejně jako Paul.
Jenže to přináší další otázky a stále méně odpovědí. Susannah sice s Jessem začala jakýsi vztah, ale vypadá to, že Jesse z toho není zrovna dvakrát nadšený. A Susannah se navíc vykusuje se svým úhlavním nepřítelem u něj doma bez ohledu na to, že ji chtěl zabít. Nemůže popřít jeho fyzickou přitažlivost. A v tom je právě ten problém. Paul je člověk, zatímco Jesse je duch. Kde mají ti dva budoucnost?

Je to výplň, kde se vlastně nestane nic zásadního. Susannah řeší převážně svoje vztahy a snaží se zjistit od Paula co nejvíc. Ten ji ale bude informace poskytovat pouze pod jednou podmínkou a na tu Susannah nechce přistoupit.
Nakonec ji ale porazí strach o Jesseho. Už jednou ho jeden mediátor poslal pryč, což když si Paul zamane, že udělá to samé. A to nemůže dopustit.

OBLÍBENÁ POSTAVA
Oblíbenecké osazenstvo zůstává stejné. Snad jen začínám mít ráda i Jakea, Brad mi pořád přijde takový bez mozku. :D No, David je bez debat.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Myslím, že většina lidí nemá moc ráda právě Paula. Jenže o čem by ta kniha byla, kdyby tam nebyl? Mě náhodou přijde celkem fajn, protože má pravdu, i když se to Susannah nelíbí. Jen na to jde špatným koncem.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama