Rick Riordan - Prokletí Titánů

24. june 2012 at 10:44 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Titan´s Curse
PŘEKLAD: Dana Chodilová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fragment (Praha; 2010)
- V ZAHRANIČÍ: Hyperion Books for Children (New York; 2007)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Percy Jackson (#3)
POČET STRAN: 336

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 4. 6. (1 den)
REAKCE PO DOČTENÍ: Dobré, ale tak trochu ohrané...

ANOTACE
Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

(www.databazeknih.cz)

Třetí díl série Percyho Jacksona jsem zvládla přečíst během jednoho dne. A to už o něčem vypovídá.
Je to opět jednoduché čtení, které pobaví, někdy vás přiměje číst se zatajeným dechcem, ale vlastně vás na tom zase nic moc nepřekvapí.

Knihy o Percym jsem si vážně oblíbila a považuju je za jedny z nejlepších knížek pro mládež, které v poslední době vyšly. Ráda bych měla všechny knihy doma, ale pořád nad tím váhám. V mém věku už se k nim znovu vracet určitě nebudu, byly by tu spíše pro moji ségru, ale kdo mi může zaručit, že bude číst?

Zdá se mi, jakoby mě Rick nachystanou vždy nějakou osnovu a podle ní psal. Na začátku se vždy setkáme s nějakým úvodem, který nás hned vtáhne do děje, něco málo se vysvětlí a objeví se tu problém = záhada = výprava. A pak začne zase jedno velké dobrodružství. Nijak nepřemýšlím nad tím, jak by to mohlo dopadnout, proto mě to vždy trošku překvapilo... ale uvědomovala jsem si stále stejný autorův styl vyprávění.
Nemyslím si, že je to špatně, ale mě to z nějakého důvodu začalo mírně vadit.

Osudy hrdinů se teď dostávají do další slepé uličky. Percy na sebe vzal osud dítěte z velké trojky, které bude rozhodovat o tom, co se stane. Znovu se setkáváme s jedním z důležitých bohů a objasňují se rodinné svazky Percyho přátel. A co víc, spousta neznámých tvorů znovu ožila, takže se na další knihu dost těším.

OBLÍBENÁ POSTAVA
Je těžké po tak dlouhé době dolovat z hlavy nějaká jména... Stejně jako vždy mezi top patří naše trojka. Ale nejvíce jsem si v téhle knize oblíbila Zoe Večernici. Thalie mi přišla jako zajímavá postava a čekala jsem, jakou roli nakonec bude mít. Nějak jsem ji ale nemohla překousnout. Bylo mi jí ale docela líto, protože nakonec přece jenom byla fajn...

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Roli hlavního záporáka hraje stále Luke, ale tentokrát na něj nepadla z řad čtenářů velká nenávist. Objevil se někdo další, kdo si zaslouží být nenáviděn mnohem víc. A nakonec si zasloužil to, co mu patří.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama