Romeo x Juliet

5. june 2012 at 18:50 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: hmm.. Romeo a Julie?
REŽISÉR: Fumitoshi Oizaki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Reiko Yoshida
STUDIO: Gonzo
VYCHÁZELO: 4. 4. 2007 - 26. 9. 2007
ŽÁNR: Fantasy / Romance / Drama
TÉMA: Láska / Nenávist / Odplata / Tragédie
POČET DÍLŮ: 24
HODNOCENÍ: 7/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Toto je příběh mladé a tragické lásky dvou lidí žijících ve městě Neo Verona. Tomuto městu vládne krutý arcivévoda Montag, který ke své moci přišel díky vyhlazení rodu Kapuletů. Netuší ale, že nejmladší dcera - Julie - byla zachráněna a skrývá se mu přímo před nosem. V převleku za Rudého větra a chlapce se snaží pomat lidem a šířit naději, že jednou nastanou dny lepší. O svém osoudu zatím nic netuší.
Vše se ale začne komplikovat, když je při jedné akci zachráněna Romeem - synem arcivévody.
Pomalu začíná poznávat, co je to láska, když ji v den jejích šestnáctých narozenin čeká nemilé překvapení. Dozvídá se, že je dcerou právoplatných vládců Neo Verony a Romeo je jejím úhlavním nepřítelem. Aby se pomstila nejen za svou rodinu, je nucena bojovat proti své osudové lásce.
Dopadne to ale stejně jako v Shakespearově dramatu, nebo nás čeká úplně jiný příběh?


Jméno režiséra mi je známé pouze do té míry, že má vyjít (nebo možná už vyšlo) anime Acchi Kocchi, které mě svým dějem celkem zaujalo.
Ale režisér není podstatný... To, co každého praštilo do očí je určitě název anime. A název anime nám splňuje další asociaci a ocitáme se u Shakespeara.
Nevím proč mě tolik překvapilo, že má Romeo a Julie už i svoje anime. Já ten příběh nesnáším! Shakespeara jako spisovatele mám ráda. Nemůžu si vynachválit Hamleta nebo Zkrocení zlé ženy... ale z nějakého důvodu Romea a Julii dost nemusím.
Ti lidé mi přijdou úplně hloupí, bezcharakterní a celý ten příběh stupní a naprosto postavený na hlavu.
Takže, proč jsem se začala dívat na anime? Sama se tomu divím, ale po prvním dílu to vypadalo velmi slibně. Je v tom totiž takový malý háček. Tohle je úplně jiný příběh Romea a Julie.

Nejenže je zápletka hodně upravená, aby vyhovovala vytvořeném fantasy prostředí, ale ani postavy nejsou úplně špatné a rozhodně vypadají věrohodněji než od Shakespeara. Samotný Willy se v anime vyskytuje taky coby přítel Julie a majitel divadla, kde se spolu s dalšími lidmi schovává před Kapuletem.
Julie jako rebel v klučičím převleku a v rudé červené, poletující po Neo Veroně jako Zoro, to mě nadchlo. Jenom jsem čekala, kdy se to pořádně rozjede. Bohužel se tak nestalo.
Pak nastane ten šíleně nudný zvrat, kdy jsem se před obrazovkou šklebila a musela smát. Mluvím a té zvláštní lásce Romea a Julie. Opravdu ta scéna v kostele byla asi nejhorší.
Vůbec bych proti tomu nic neměla, kdyby při tom Romeo nevypadal tak strašně slabošky a žensky. Vím, že na takovém druhu lásky není nic špatného, ale ve srovnání s Julií mi přišel jako hrozný slaboch. Nevím komu můžu vděčit za ten nápad poslat ho do těch dolů, protože pak si hodně spravil reputaci a konečně vypadal jako chlap a ne jako panenka v krásných šatičkách.

Další zvraty v ději byly trochu šokojucí. Především jsem nepochopila úlohu toho stromu - Escalus jméno jeho. Alespoň ze začátku a přišlo mi to už trochu moc. Jenže když pak konečně došlo k té hrozné tragédii, přišlo mi to jako dobrý nápad.
Alespoň to skončilo originálně a zcela nečekaným způsobem, což jsem ocenila.

Celková grafika anime za moc nestojí, ale mně se takový druh anime líbí. Přesto bych Julii raději namalovala jinak, někdy mi ten její vzhled neseděl. S ostatními postavami jsem neměla problém, jen ona mi vadila.
Jinak to nebylo vůbec špatné. Dokonce si mi tahle verze líbí mnohe víc než originál. Možná jsou tam pegasové a jakýsi divný strom, ale to už od Japonců prostě musíte čekat. :D

OPENING:
Velkým plusem byl pouze jeden opening, který jsem si opravdu zamilovala. Japonská i anglická verze je naprosto dokonalé a ta písnička nemá chybu. Nejspíš poprvé se mi stalo, že jsem u všech dílů poslouchala i opening. I graficky byl proveden velmi pěkně. Navíc jde vyloženě cítit, že se k tomu ani tak ukrutně hodí, že to už ani víc nejde. :)
ENDING:
#1: "Cyclone" by 12012
#2: "Good bye, yesterday" by Mizrock
Tak jako jsem poslouchala opening, tak jsem naopak neslyšela ani jeden ending. :D
Takže to ani nebudu nijak komentovat...


PROČ JSEM SE ROZHODLA PODÍVAT NA TOHLE ANIME?
Jelikož máme konečně internet, který funguje a nepadá a jede dost rychle na to, abych nemusela čekat až se mi načte video, rozhodla jsem se, že se podívám na něco online místo toho, abych to musela pracně stahovat. Ani nevím proč mi padlo do oka zrovna Romeo x Juliet. Většinou rozhodování, zda se dívat nebo nedívat, posoudím podle prvního dílu. A první díl mě tady jenom navnadil, protože jsem byla zvědavá, jak až se anime liší od knižní podoby a kam až to zajde.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA?
Nejraději jsem měla Francisca s Curiem. Hlavně Curio si mě získal a několikrát jsem zazoufala, že se do toho anime nemůžu teleportovat a sbalit ho. :D Jakože bych asi neuspěla, protože ti dva blbové byli do Julči zabouchlí, ale za snahu by to rozhodně stálo. Také jsem si oblíbila dvojci - Cordelia a Benvolio. Myslela jsem si, že to takhle skončí.
No a řekněme si na rovinu. Běžtě Romea spláchnout a hoďte mi sem Tybalta.. :D To je aspoň řízek!

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA?
Nemohla jsem vystát Hermionu. Už jenom při zjistění, jak se ta blonďatá princeznička jmenuje jsem ji nemohla vystát. Tou scénou, kdy ukradla koně a vyjela si za Romeem mě taky moc nedostala a vlastně se zasloužila o to, že jsem dokonce k Julii pocítila jakési sympatie.
Mercutia už od začátku podezřívala z nekalých záměrů, ale nakonec to vypadalo, že vůbec nebyl tak zlý, jak vypadal. A to, co se stalo jsem trochu očekávala, protože bylo jasné, že Julie nebude mít koule na to, aby Monteka zabila.

NEJLEPŠÍ SEIJUU
Žel v tomhle anime mě ničí hlas nijak nenadchnul. Když jsem si projížděla seznam dabérů, upoutalo mě akorát to, že seijuu Portie (matky Romea) zároveň mluvila Lolu ve One Piece. Byla to taková hrošice, která si chtěla za každou cenu vzít toho perverzáka, co snědl ovoce neviditelnosti. :D
Taky mě docela zarazilo, že seijuu Williho mluvil Yukiho Eiriho z Gravitation. To byl takový drsňák a Willi působil spíš přitepleně. :D Ale co je asi důležitější, namluvil i Hatake Kakashiho... a tyhle postavy jaksi nejdou k sobě. :D

Romeo je dědicem Neo Verony, ale netuší, že jeho otec k tomuto postavení příšel díky násilí. A už vůbec netuší, že zabil rodiče té, kterou miluje a že ona se právě chystá zabít jeho (totiž jeho otce).
Za celé anime byla jen jedna chvíle, kdy jsem ho měla ráda a to tehdy, když pracoval v dolech. Tak byl vážně k sežrání. Ale na bráchu neměl.


Julie je snad reinkarnací Mary-Sue. Umí to s mečem, je hezká, každý v jejím okolí je do ní zamilovaný, ale ona má samozřejmě oči jen pro jednoho a ještě toho nejubožejšího. Fakt ty holky někdy nechápu. Kdo by dal šanci Romei před Tybaltem nebo Curiem? :D
Ale musím Julči nechat, že v anime se mi hodně líbila. Tak jak ji jako postavu nesnáším, díky bohu, že ji Japonci udělali takovou jaká je. Jiná verze by se mi nelíbila. :)


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Zdroje:
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=7087
http://en.wikipedia.org/wiki/Romeo_%C3%97_Juliet
Obrázky:
http://www.otakuusamagazine.com/Resource.ashx?sn=bromeoxjuliet
http://images4.fanpop.com/image/photos/17700000/romeo-x-juliet-couple-romeo-x-juliet-17763854-926-758.jpg
http://moe.animecharactersdatabase.com/uploads/3613-194764260.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_tW1UPFXpSzk/TVHQPrMv-fI/AAAAAAAAASs/EDEtNWI8xV8/s1600/rxj06-01.jpg
http://fc08.deviantart.net/fs22/f/2007/344/3/6/Romeo_x_Juliet_by_JulietFC.jpg
 

2 people judged this article.

Comments

1 S c a r s S c a r s | Web | 6. june 2012 at 18:13 | React

O tomhle anime jsem taky už slyšela, a od některých lidí jsem to měla i doporučené, ale stejně jako ty, samotný příběh nemám ráda :D

Koukám že máš nový lay, je moc pěkný! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama