Stephenie Meyer - Krátký druhý život BreeTannerové

7. june 2012 at 8:35 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Short Second Life of Bree Tanner
PŘEKLAD: Petra Babuláková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Upíři
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Egmont (Praha ;2010)
VYDÁNÍ: první
POČET STRAN: 192

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 31. 5. (1 den)
REAKCE PO DOČTENÍ: Pěkný krátký příběh

ANOTACE
Novela k románu Zatmění
V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení.
Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš.
Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

(www.databazeknih.cz)

Série Stmívání už skončila, ale ti, co si chtějí nahrabat do kapes asi neví, kdy skončit. Nebyl to příběh, co mě ho tak znechutilo, ale to haló kolem něj. To, že je i komix je podle mě sice horší než nějaká novela, ale doufám, že je to to poslední, co mě něco s touhle sérií společného. Chci další knihy jako Hostitel.

I když první odstaveček zrovna neříká, že bych z toho byla nějak nadšená, celá ta povídka se mi dost líbila. Nemůžu popřít že má Meyer vážně hodně dobrý styl psaní. Dokáže zaujmout tak, že u toho sedíte, dokud to nedočtete. U ní si toho všímám mnohem zřetelněji než u jiných autorů.

Přesto... Bree. Bylo fajn přečíst si příběh i z druhé ruky a ne jen poslouchat názory Cullenů. Ale i tak už mi ta kniha přišla trochu zbytečná, a je jasné, že je určena jen po skálopevné fanynky a fanoušky.
Závěr nám autorka v podstatě sdělila hned v úvodu knihy, a ten kdo četl i Zatmění, tomu bylo jasné, jak to skončí. Přesto mi toho závěru bylo líto a už si nevzpomínám, jak jsem na tuhle scénu reagovala právě v Zatmění.

OBLÍBENÁ POSTAVA
Ne, nebude to Bree. Jedno, co se mi moc nelíbilo, byl její věk. Když jsem začala číst, měla jsem pocit, jako bych slyšela vyprávě starou ženskou a pak se dozvím, že té holce je šestnáct? Tomu se mi prostě nechce věřit. Ve filmu vypadala hodně sympaticky, ale vzhledem ke knize, kdy ji Meyerová udělala ještě blonďatou, mě teda nedostala.
Jediný upír, kterého jsem si oblíbila byl Fred. Ostatní postavy mě nijak nezaujaly. Diego by prostě měl šanci, ale Step to opět zabila, když ho udělala osmnáctiletým.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Jediným záporákem tu byla Victorie a Riley. Rileyho jsem fakt nemusela, ale zase je to taková postava, bez které by příběh nemohl existovat.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 7. june 2012 at 19:41 | React

Nějakým zázračným způsobem se mi podařilo přečíst celou sérii Twilight a musím říct, že mi to stačilo, do téhle se ani nijak nehrnu.
Souhlasím s tebou v tom, že tahle knížka už se mi jaksi zdá zbytečná, ale pro skalní fanoušky asi může být zajímavá. Co se týče mě, čtyři knížky rvaní si vlasů mi stačily ^^

2 Sinead Sinead | Email | Web | 8. june 2012 at 16:09 | React

Fred bol ten čo mal odpudzovaciu schopnosť? Toho som mala aj ja rada. Príde mi trápne že toto Meyerová napísala, mala by sa pokúšať písať niečo nové a nie predlžovať niečo čo už je ukončené, no máš pravdu, napísané to bolo dobre, vie zaujať. Tiež sa mi veľmi páči obálka.

3 xoxo_Lady xoxo_Lady | Web | 29. june 2012 at 21:29 | React

Mě se ta kniha teda hodně líbila a to nejsem nějaký skalní fanoušek. Mám ráda styl Stephenie a nezklamala mě ani teď. Příběh byl hodně zajímavý a musím říct, že mě hodně překvapilo, jak málo informovaní byli tito "záporáci". Myslím, že tato kniha měla být něčím, co mělo vysvětlit a ospravedlnit chování novorozených. Konec byl sice jasný, avšak mě stejně ukápla nějaká ta slza.
Samozřejmě - každý má jiný styl. Jen jsem vyjádřila názor. ;-) Mimochodem - komixy? Vážně?!:-/ Nesnáším tuhle Stmívání mánii...dokáže to úplně znechutit!:-/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama