July 2012

# 2 | Opening týdne - Usagi drop

29. july 2012 at 14:00 | Destel |  Opening týdne
Tenhle týden jsem měla jasno hned, jak jsem opening uviděla. Vybírala jsem ještě z openingů Faze/zero, Lovely complex, Uta no Prince-sama a Bokura ga ita. Ale ani jeden z nich mě nijak zvlášť neoslovil. I když v Uta no Prince-sama byly skvělé písničky, ta openingová se mi zrovna moc nelíbila a snad poprvé se mi stalo, že jsem poslouchala ending. :D
Ale teď už k dnešnímu vítězi.

# 2 | Usagi drop | Sweet Drops by PUFFY


On my wishlist #4

28. july 2012 at 20:00 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)

SLUŽEBNÍK TEMNÉHO BOHA
JOHN BROWN
ANOTACE
Život kolonistů na nově osídleném území většinou nebývá lehký, tím spíše, když se jedná o členy porobeného národa žijícího v područí vítězných kmenů. Jako by nestačil samotný boj s neznámým prostředím plným odkazů dávné minulosti a nutnost čelit nájezdům barbarských Kostěných obličejů, Koramité v Nové zemi musí nyní čelit dalšímu problému - obvinění, že se mezi nimi nacházejí požírači duší.

PROČ ZROVNA TAHLE?
Popravdě je jedinům důvodem, proč jsem si ji vybrala nádherná obálka a název knihy. Když jsem si přečetla anotaci a recenzi v Pevnosti, nějak mě od přečtení odradilo, protože jsem ještě nic podobného nečetla. Na druhou stranu jsem na to ale hrozně zvědavá, právě z toho důvodu, že je to pro mě něco nového a neokoukaného.
Taky mě docela překvapil počet stránek, takže čekám, že to snad bude stát za to.
A vůbec, něco takového ve své knihovničce ještě nemám... :D

Fate/Zero

28. july 2012 at 16:03 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: シーズン (Japanese)
REŽISÉR: Ei Aoki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Gen Urobuchi
STUDIO: ufotable
VYCHÁZELO:
- PRVNÍ ŘADA: 1. 10. 2011 - 24. 12. 2011
- DRUHÁ ŘADA: 7. 4. 2012 - 23. 6. 2012
ŽÁNR: Akční / Fantasy
TÉMA: Boj / Legendářní hrdinové / Zvláštní schopnosti / Mágové / Násilí
POČET DÍLŮ: 13 a 12 (dohromady 25)
HODNOCENÍ: 9/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Válka o Svatý grál. Již počtvrté povolává sedm mágů a jejich služebníky, jež jsou odrazy dávných hrdinů a začíná boj na život a na smrt. Ve snaze získat mocný grál, schopný splnit přání, přicházejí do města Fuyuki, které se má stát jejich bojištěm.
Každý ze sedmi pánů má své důvody, proč chtějí Svatý grál získat, stejně tak jejich služebníci. Hlavními kandidáty na výhru jsou Kotomine Kirei a Emiya Kiritsugu. Jeden po Svatém grálu vůbec netouží, a přesto byl vybrán jako jeden z Pánů, druhý naopak touží až moc, aby mohl zachránit svět…
Kdo ale grál nakonec získá?

Než začnu žvatlat o postavách, ději a dalších věcech, je třeba ujasnit si pár věcí. Fate/zero je pokračováním anime Fate/stay Night. Navíc je rozděleno do dvou sérií (sezón).
První má třináct dílů a druhá sezóna anime ukončuje dvanácti díly.

# Day 6 - Oblíbená YA kniha

27. july 2012 at 16:19 | Destel |  30 Day book challenge
Opět se tenhle den neobešel bez intezivního přemýšlení. Aby bylo jasno, tenhle žánr zase nemám tak najetý jako klasickou fantasy. Nakonec jsem zvolila knihu, kterou si možná někteří z vás ani nebudou moc přečíst. U nás totiž ještě nevyšla a kdo ví jestli někdy vůbec vyjde...


Stephen King - Čaroděj a sklo

26. july 2012 at 19:22 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Wizard And Glass
PŘEKLAD: Lidna Bartošková
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné / Román
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: BETA - Dobrovský (Praha; 2001)
- V ZAHRANIČÍ: Penguin Group (New York; 1997)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Temná věž (#4)
POČET STRAN: 653

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 25. 6. - 11. 7. (17 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: je čím dál lepší...

ANOTACE
Konečně se Stephen King vrací s dlouho očekávaným čtvrtým dílem k sérii Temná věž. Roland, poslední pistolník, a jeho družina těsně vyvázli z jednoho světa a vstoupili do dalšího. Právě zde svým druhům Roland vypráví dávný příběh jedné lásky a dobrodružství, ve kterém hraje hlavní roli pozoruhodná žena - Susan Delgadová. Čaroděj a sklo je strhující vyprávění plné šokujících obratů.

Waiting on Wednesday #2 - Saturnin

25. july 2012 at 10:51 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Zdá se, že poslední dobou nějak dodržuju všechny meme. :D Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. :) Ale ještě že už mám udělaný jakýsi To-read list, protože kdybych měla přemýšlet nad tím, co mám vybrat... asi bych se nerozhodla. Takhle to sem pěkně hážu popořadě.


24. 7. 2012 - Už po druhé Bez kalhot!

24. july 2012 at 22:27 | Destel |  Diary
Došlo mi, že jsem se vůbec nezmínila o tom, jak prázdninuji...
No, ne že by to nebylo špatné, ale opět ten čas začíná strašně rychle utíkat a to se mi vůbec nelíbí.

No, po desátém červenci jsem se začínala pomalu chystat na open air festival Masters of rock. Tak nějak nevím, jak se o té akci vyjádřit, protože se vyskytl jeden problém s mým spolustanujicím a nějak jsem to nezvládla, takže jsem v sobotu jela domů. Krom toho jsem stejně i tak chtěla být v sobotu doma, ale stejně...

Unno Rokuro

24. july 2012 at 16:25 | Destel |  Layouts
N Á H L E D
S T A H U J
Heslo: RokuroonnU
Ha! To koukáte co? Po dlouhé době jsem dostala chuť být velmi hodá a udělat nějaký anime layout. Dost jsem přemýšlela, že si ho sama nastavím na svůj blog, ale nakonec jsem usoudila, že červík tu může ještě chvíli zůstat... Ale už pomalu přemýšlím, co vymyslím dalšího. :)
Původně jsem ho udělala bez menu, ale moc se mi to nezdálo, takže jsem se s tím ještě trochu pohrála... :p
Pictures from: Google (viz. zápatí).

#1 | Opening týdne - Area no kishi

22. july 2012 at 21:56 | Destel |  Opening týdne
Tak a je to tady. Můj historicky první příspěvek do vlastního meme. :D
Sice jsem dodržela den - neděli - ale zase jsem nezvolila opening, který by mě zaujal z tohoto týdne. Původně jsem totiž chtěla vybrat jeden z openingů z Fate/Zero, které zrovna sleduji, jenže pak mi došlo, že můžu použít i opening z anime, které stále vychází... takže ho vlastně stále sleduji, i když jsem zrovna tenhle týden žádný díl neviděla... :p

#1 | Area no kishi | Higher Ground" by SRS


On my wishlist #3

21. july 2012 at 14:39 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)

HLAS NOŽE (CHAOS #1)
PATRICK NESS
ANOTACE
"Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem."
Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.
Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější - svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.
Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi "díru" a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.
Hlas nože je první kniha dystopické trilogie CHAOS, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací.

PROČ ZROVNA TAHLE?
Kniha mě zaujala už jenom díky obálce a taky jsem ji několikrát viděla mezi recenzemi na jiných stránkách. Úplně nejvíc mě ale přesvědčila recenze v Pevnosti, takže bych ráda měla tuhle knihu doma s celou sérií.
Už jsem ji měla dokonce jednou v košíku, ale přece jenom jsem zvolila něco jiného.
Někdy časem se ale v mojí knihovničce ocitne a jestli ne, tak ji budu mít na 100 % alespoň přečtenou.

# Day 5 - Kniha, ve které bys chtěl/a žít

21. july 2012 at 11:42 | Destel |  30 Day book challenge
U tohohle tématu mě napadlo hned několik světů, ze kterých je možné vybírat. Středozemě, Narnie, Bradavice... ale zadání se neomezuje pouze na světy... což mi výběr hodně ztížilo.
Jenže nakonec mi i tak bylo jasné, kterou knihu bych si vybrala (resp. knihy).

#1 | Věty mého srdce - Ray Bradbury | Marťanská kronika

20. july 2012 at 15:52 | Destel |  Věty mého srdce
Přemýšlela jsem, co dneska přidat za článek, protože se mi nechtěla psát žádná recenze... A padlo mi do oka meme "Věty mého srdce", které jsem si hned přidala do mojí škatulky. Chtěla jsem něco podobného udělat sama, ale jelikož už něco takového existuje, na co dělat druhé...?
Jen nepočítejte s tím, že budu články do tohohle meme přidávat každé pondělí... U mě něco jako články na den neexstuje, tudíž se omlouvám pořadatelce, že tuhle podmínku nejspíš plnit nebudu.
Koneckonců se některé dobré části, citáty, quotoes hledají docela špatně...

Brave 10

19. july 2012 at 20:57 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: ブレイブ-テン (Japanese) | 10 Statečných
REŽISÉR: Kiyoko Sayama
PŮVODNÍ TVŮRCE: Kairi Shimotsuki
STUDIO: Studio Sakimakura (animace) | TMS Endertainment (produkce)
VYCHÁZEL: 8. 1. 2012 - 24. 3. 2012
ŽÁNR: Komedie / Akční / Historické / Seinen / Ecchi
TÉMA: Ninjové / Samurajové
POČET DÍLŮ: 12
HODNOCENÍ: 5/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Rok před bitvou Sekigahara, která skončila období zvané Sengoku, ninja Kirigakure Saizo potkává kněžku Isanami, která je v lese napadena asasíny (vrahy). Hned je mu jasné, že s touhle ženskou budou jen potíže, ale nakonec přece jen slíbí, že ji doprovodí k Sanadovi Yukimurovi. Isanamin chrám (svatyně) byl vypálen a tohle bylo jméno, které jí má zajistit bezpečí.
Jenže netuší, že ona sama představuje velké nebezpečí a proto Sanada shromažďuje deset bojovníků neboli deset Statečných, aby ji ochránili a zabránili tak chaosu, který by pohltil celou Zemi…

Jako vždy jsem si po shlédnutí anime trochu proklepla obě studia i samotnou autorku mangy. A jenom mě to ještě více zklamalo.
Sice jsem od ní ještě žádnou mangu nečetla, ale to, co doposud existuje je převážně žánru yaoi a shounen-ai.
A naopak studio TMS Entertaiment má za sebou řádku anime, o kterých jste alespoň slyšeli, pokud jste je neviděli - D. Gray-man, Bakugan, Akira (movie) - a podíleli se na tvorbě ještě známějších anime jako jsou - Air, Princezna Mononoke, Soul Eater, Romeo x Juliet a další…

Ray Bradbury - Marťanská kronika

19. july 2012 at 20:56 | Destel |  Cestou necestou s povinnou četbou
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Martian Chronicles
PŘEKLAD: Jarmila Emmerová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Povídky
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Mladá fronta (Praha; 1963)
- V ZAHRANIČÍ: Doubleday & Company (New York; 1953)
VYDÁNÍ: druhé
POČET STRAN: 212

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 10. 6. - 20. 6. (11 dní)
REAKCE PO DOČTENÍ: Takhle má vypadat fantasy a sci-fi literatura!

ANOTACE
Jedno z nejslavnějších děl Raye Bradburyho vlastně není románem. Je to soubor kratších i delších textů, povídek, náčrtů, popisů a příběhových spojek, které se dají pojmout skutečně pouze pojmem kronika. Kniha zachycuje události dvou planet ovládaných lidským pokolením mezi lety 1999 až 2026 okem spisovatele z poloviny minulého století, děsivou vizi budoucnosti odrážející lidský duch v celé jeho kráse a zrůdnosti. Na Rudou planetu ze Země startují jedna raketa po druhé, expedice za expedicí, snažící se prozkoumat neznámá území nebeského tělesa. Každá ze skupinek se tu setkává různým způsobem s původním obyvatelstvem - marťany. Ti si vybudovali v průběhu věků vyspělou společnost plnou výstavních měst, hradů a zámků, umění a vědy, která stojí na základní vlastnosti celé populace - telepatii.

Sweet | 1. kapitola

18. july 2012 at 21:20 | Destel |  News
Říkala jsem, že se s tím překládáním přemáhám... :D I když zrovna tahle kapitola už je dokončená nějaký ten pátek. Dneska jsem ale dopřekládala druhou i třetí kapitolu, takže se docela cítím na to, abych to nějak naházela do bublinek.
Tahle kapitola je vlastně ještě taková moje prvotina, takže prosím berte trochu s nadhledem některé skladby vět. Navíc se moc nevyznám v těch marketingových a firemních věcech, ale tak snad je základní myšlenka srozumitelná.
Další dvě kapitoly by už měli být trochu lepší, není tam tolik vysvětlování... ale na druhou stranu mi zase dělá problém překlad těch postelových scén... :D


pozn: Heslo je: "Banzai"