Bakuman 2

3. july 2012 at 13:00 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: バクマン。 2 (Japanese)
REŽISÉR: Kenichi Kasai & Noriaki Akitaya
PŮVODNÍ TVŮRCI:
- ILUSTRACE: Takeshi Obata
- PŘÍBĚH: Tsugumi Ohba
STUDIO: J. C. Staff
VYCHÁZEL: 1. 10. 2011 - 24. 3. 2012
ŽÁNR: Komedie / Drama / Romance
TÉMA: Manga / Škola
POČET DÍLŮ: 25
HODNOCENÍ: 9/10

DĚJ / PŘÍBĚH
Mashiro a Takagi začínají pracovat pod novým editorem, protože byl Hattori přidělen jinému autorovi. To do příběhu vnáší nový vzduch, protože oběma stranám bude nějakou dobu trvat, než si na sebe zvyknou a uznají své schopnosti. Gorou Miura dosud nemá velké zkušenosti, stejně jako Ashirogi Muto, proto nejednou dojde k hádkám, a když se do toho vloží další potíže…
Všechny žerty jdou totiž stranou. Protože začali se serializací mangy a každý týden vychází nová kapitola, musí najít čas a energii skloubit práci se školou, vyrovnat se všem svým rivalům a hlavně stále vymýšlet zajímavý příběh, který bude čtenáře bavit, aby se udržely na dobrém místě v žebříčku hodnocení.

Studio J. C. Staff má na svědomí už nějakou řádku anime. Z těch známějších jsou to Zero no Tsukaima, Kaichou wa Maid-sama!, Shakugan no Shana nebo Uragiri wa Boku no Namae o Shitteiru a další. Myslím, že co se týče oblíbenosti a sledovanosti zůstávají na vrcholu Kaichou wa Maid-sama! A Bakuman.


První série končí Hattoriho oznámením, že už nadále nebude editorem Ashirogi Muta a předá štafetu Miurovi. To je pro všechny jistě velkým zklamáním, tenhle chlápek totiž není žádný borec, nemá moc zkušeností a navíc kluky tlačí úplně jiným směrem než Hattori, takže člověk pochybuje, jestli má ten chlápek vůbec šajnu, o co tady jde.

Tak, jak jsem si myslela, že v minulé sérii byla jakýmsi tahounem děje Miho, tady je to Miura.
Díky němu Ashirogi Muto během tří (či dvou) let vyspěje, naučí se spoustu věcí a najdou sami sebe. To samé se dá říct i o jejich editorovi.
Tahle trojka tvoří podklad pro celou dějovou linii druhé série.

Tak jako to většinou bývá u trilogií, i tady druhá sezóna zastává funkci výplňovou, která si chystá plácek na tu další. Ale vůbec to neznamená, že je druhá série špatná. Naopak.

Tak, jako většina, jsem nebyla spokojená s dívčími postavami. Teď můžu říct, že si holky hodně spravily reputaci. Byla jsem překvapená z Miho, protože se hodně změnila, a i když mi stále vadí její vzhled, rozhodně už ji dokážu snést.
Miyoshi mi nevadila v první sezóně a nevadila mi ani teď. I když je často uřvaná, mám ráda její osobnost. Ale velkou posilou byla Aoki Ko a Aiko Iwase. Tyhle dvě sice taky nejsou dokonalé, ale byla jsem ráda, že se objevovaly častěji. A myslím si, že Iwase je v tomhle anime nejsilnější ženská postava.
Velmi přínosné byli ovšem i další vedlejší postavy, hlavně další mangakové. Bez nich by to samozřejmě nešlo.

Bakuman 2 přináší hodně zajímavých momentů a zvratů. Hrdinové dospívají, dokazují nám, že i když všechno nejde hladce, přece jenom se jde dál. Nečekejte, že se ohledně jejich odhodlání něco změnilo… ale vypadá to, že stojí před jednou velkou neznámou, která rozhodne o tom, co s nimi bude dál. Mají poslední šanci, a když jim nevyjde, budou se muset rozloučit s Jackem.

Dlouho se mi nestalo, abych seděla u anime dlouho do noci a odmítala jít spát, protože jsem netušila, co dalšího přijde a byla jsem na to strašně zvědavá. Bakuman má v sobě něco, co člověka nutí dívat se. Přisuzuji to té realistické stránce, která na nás kouká z každého dílu.
Já sama se teď na mangu dívám trochu jinak, hledám v ní prvky bakumanismu, přemýšlím o postavách, o jméně mangy a i tom, jakým způsobem se snaží být originální…
A Bakuman je originální.

OPENING:
Bohužel jsem našla jenom písničku bez videa. Ale to bylo jako vždy dobré. Nemůžu si na opening stěžovat, i když jsem měla radši Blue Bird. Ale opět mají u mě jedno velké plus za jeden opening, i když někdy ke konci se změnila animace, písnička zůstala.
ENDING:
První ending se mi hodně líbí. Slyšela jsem i anglickou verzi od Savannah Reynolds (amatérská zpěvačka) a je to dost dobré. Opět jsem nesehla video s písničkou i animací, ale tady mě stejně zaujala hlavně ta písnička.
A druhý ending je takový zajímavý. Příznám se, že vůbec netuším, co tam bylo za animaci, ale písnička mi zůstala v uchu. Alespoň začátek se mi docela líbí. Je to taková netradiční rytmická melodie.

AMV: Amv - Just A Dream
Nemohla jsem najít nic dobrého na druhou sérii, takže tu je jedno amvéčko, které je boží a pokud jste neviděli ani jedničku, tak vás to třeba přesvědčí...

PROČ JSEM SE ROZHODLA PODÍVAT NA TOHLE ANIME?
Po první sérii jsem samozřejmě nemohla druhou ležet ladem. Český překlad se ale dlouho moc nepohnul, takže jsem nakonec zvolila anglické titulky a už jsem jela...

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA?
Hmm... Řekněme, že mám Takagiho mnohem radši než Mashira. Jak už jsem ale zmiňovala při minulé recenzi, mojí jedničkou je Nizuma Eiji. Je sice šílený, ale za těmi tepláky a šíleností je inteligentní člověk, který se vyzná...
A kdybych měla vybrat ženskou postavu, pak by to byla nejspíš Iwase. Je sice taky šílená, ale díky ní jsem se několikrát zasmála a taky vpustila znovu do hry Hattoriho.
No a nesmím zapomenout na Fukudu, protože já žeru každého bělovlasého borce.. :D

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA?
Myslím, že v druhé sérii je obtížné najít někoho, koho byste vyloženě nemuseli... samozřejmě pokud nezměníte názor na ženské postavy, najde se neoblíbených postav dost.
Moc mi nesedl Kazuya Hiramaru. Jeho osobnost, kruhy pod očima i toho sysla či co to je... pokaždé, když se objevil, nijak jsem z toho nadšená nebyla...
Ani Nakai mě zrovna neoslnil. Choval se jako debil. Možná bylo fajn, že na nějaký čas zmizel... možná se už ani neobjeví, ale nemyslím si, že by měl u ženských nějakou šanci...

NEJLEPŠÍ SEIJUU
Tentokrát jsem se zaměřila na dabéry těch významných vedlejších postav. Hlas Aoki Ko patří Ayako Kawasumi, který jsem zaslechla už v Samurai champloo u postavy Fuu. Nemůžu říct, že bych si ji nějak oblíbila, ale má na svědomí už nějakou řádku postav, takže na tom něco bude.
Ayumi Fujimura coby hlas Iwase je taky docela třída. Říká vám něco Miwa Kurushima (Bartender), mladý Yukio Okumura (Blue exorcist), Niche (Tegami Bachi: Letter Bee) nebo Misaki Ayuzawa (Kaichou wa Maid-sama!)? Mělo by.
A Masakazu Morita mě docela dostal, protože Kazuyu fakt nemusím a hlas mě taky moc nedostal, a stejně... Ichigo Kurosaki (Bleach) a další postavy moc neznám... Ale Ichigo! Cože? Musím si to jít pustit znovu a pořádně ho sledovat!

Protože už jsem se jednou s hlavními postavami vypisovala, dám přednost těm, které sice nebyli tak úplně hlavní, ale mají v anime velkou roli a nebo jsem je posledně nezmiňovala...

Aoki Ko je ze začátku strašná. Neměla jsem ji ráda. Byla jedna z těch, co jsem vůbec nemusela. Dokonce Miho byla lepší než ona. Teď jsem ji ale nějak překousla. Sice to pořád není ono. Opravdu takové ženské postavy nemusím. Nemůžu ale popřít, že měla v druhé sérii více prostoru, a i když občas dělala kraviny, stala se docela normální člověkem, takže zaslouží alespoň trochu uznání. Navíc to vypadá (nebo to aspoň tvrdím já), že bude nějaký románek s Fukudou. Přála bych mu sice někoho lepšího, ale jsem jenom fanda...

Aiko Iwase už na základní škole jela po Takagim. Jenže ten si vybral Miyoshi. A tak se Iwase po pár letech opět dostala na scénu a trochu zamávala jejich vztahem, který se posunul obrovský kus dopředu. Když jí nevyšel Takagi obrátila svou pozornost na jiného velmi talentovaného muže. Ten je ovšem o nějaký ten rok starší a je z jejího zájmu v rozpacích. A konec má nečekaně zábavný ending (věta, která nedává smysl, ale chápete, jak to myslím). I když je Iwase vážná a striktní, mám pocit, že jsem se smála jenom tehdy, když u toho byla ona. A jak už jsem zmiňovala, rozhodně je nejlepší ženskou postavou...

Gorou Miura je novým editorem Asirogi Muta. V některých situacích jsem ho neměla ráda, ale nakonec prokázal, že je dobrý editor. Jeho vzhled nikoho neoslní, chrakaterem mě taky moc nedostal a jeho seijuu není moc známý chlapík... Přesto je to hlavní postava. A udělal toho pro kluky hodně.
Jde na něm vidět, že tenhle příběh hraje životem (slice of life) a že jsou tu i postavy, nad kterými člověk nebude slintat, ale přesto s nimi nějakým způsobem prožívají a sdíli sympatie. Alespoň ke konci jsem z něj měla radost. :D

Šéfeditor Sasaki nám svou tvář taky ukázal častěji. A jeho hlas tentokrát rozhodoval o osudu Ashirogi Muta. Tak, jak je v prvním díle podržel, zdálo by se, že jim teď háže klacky pod nohy a snaží se je zničit. Ale za jeho rozhodnutími je jakási smyčka, která se utáhne a člověk má pocit, že přece jenom dělá to, co kluky drží nad vodou. Je to ale muž, který vždy dodrží svoje slovo, takže není možné, aby Ashirogi Muto vyvázl lehce.


ZDROJE:
OBRÁZKY:
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 4. july 2012 at 19:39 | React

To anime vyzerá fakt pekne,ale ešte som sa nedostala ku druhej sérii :D dokonca som nedopozerala prvú,chýbajú mi asi tak 4 dieli do konca :D ale dobre si napísala recenziu :)

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 6. july 2012 at 14:44 | React

Tak Bakumana jsem ještě neviděla, jinak k Nixovi, série o personifikovaných dnech je podle mě skvělá, u Abhorsenky jsem byla taky zklamaná, čekala jsem víc a nějak mě to nezaujalo, ani jsem to nedočetla, ale zkus to a uvidíš :)

3 George George | 20. november 2012 at 16:14 | React

Ahoj, mám dotaz: kde by se dal Bakuman II série sehnat s českými titulky, nebo aspoň anglicky a titulky k tomu stáhnout odděleně? Nevíte někdo? Dík moc za odpovědi :D

4 Destel Destel | Web | 20. november 2012 at 22:15 | React

[3]: Titulky bys měl s největší pravděpodobností najít na akihabaře (akihabara.cz, pokud se nepletu) a samotné díly už zkus někde na anglických či jiných cizojazyčných stránkách, mělo by se dát někde najít.

5 kipi kipi | 9. april 2013 at 12:58 | React

na akihabara nejsou prvních 10 dílu a poslední 3 díly.

6 00Michelle00 00Michelle00 | 30. august 2013 at 19:25 | React

[5]:
Ale na ulož to se daj stáhnout díly BaII, do 11 dílů s cz tit takže v tom by jste neměly mít problém

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement