# Day 4 - Kniha, která tě rozbrečí

18. july 2012 at 15:37 | Destel |  30 Day book challenge
Tak, jako jsem doposud u některých dnů váhala, přemýšlela a vybírala vhodnou knihu. Tady jsem měla jasno.
Miluju knihy, které mě dokáží rozbrečet. Když jsem kdysi dávno do tajů knih teprve pronikala, byla jsem vážně překvapená, když jsem se u knihy rozbrečela, protože mě do té chvíle vůbec nenapadlo, že by toho byla kniha schopná. Dokonce i pamatuji, která první kniha to byla.
Jmenovala se Rasmus tulákem od Astrid Lindgrenové.
Ale úplně první kniha, která mě přesvědčila o tom, že jde ronit slzy ještě dlouho poté, co knihu dočtete, je ta, kterou jsem vybrala.


ANNE-LAURE BONDOUX - PRINCETA A KAPITÁN
ANOTACE
Patnáctiletá princeta Malva, dědička trůnu v Galnícii, mimořádně vzdělaná a sečtělá dívka, se má provdat proti své vůli. Ona však chce sama rozhodovat o svém životě a tak se rozhodne utéct. Bouřka zažene její loď daleko na východ k bojovným kočovným kmenům. Prožívá úžasné dobrodružství a s obrovskou vytrvalostí a houževnatostí překonává všechny překážky. Cestu ji zkříží odvážný kapitán Orfeus, do kterého se zamiluje a spolu s ním a dalšími členy posádky musí projít zkouškami, ve kterých poznávají cenu pravého přátelství a nalézají smysl života.

PROČ ZROVNA TAHLE?
Jak už jsem zmínila, byla to první kniha, která mě donutila brečet ještě dlouho poté, co jsem knihu odložila.
Poprvé jsem na ni narazila, když mi bylo nejspíš kolem deseti let. Od té doby jsem ji četla už třikrát. Podruhé jsem brečela stejně, ale potřetí už nepadla ani slza. Přece jenom jsem už věděla, jak to skončí a taky už jsem měla o pár roků víc, takže mě takový konec už nedostal.
Ale byla to právě tahle kniha, která mi ukázala, že ne všechny příběhy končí šťastně a protože byla první, tak mě tady ten smutný konec hodně překvapil.
Ty starší už tahle kniha asi neohromí, ale pokud je vám deset, je to ta nejlepší kniha, kterou můžete vzít do ruky. :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Petra Petra | 22. july 2012 at 12:30 | React

Naprosto ses mi trefila do noty. :-) Na tuhle knížku jsem taky narazila zhruba okolo deseti let a stále ji mladším holkám doporučuji. Vlastně to byla moje první knížka, která (dalo by se říct) končila přesně slovy: A žili šťastně až do smrti. Nic tomu neodpovídá přesněji. Sice je to svým způsobem typický holčičí román, ale přesto má nezaměnitelné místo v mém seznamu přečtených knih. A i když jsi mrzout, tak tohle je rozhodně Kniha, která tě rozbrečí. :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement