Patricia Briggs - Říční znamení

6. july 2012 at 15:41 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: River Marked
PŘEKLAD: Kateřina Niklová
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Dobrodružné
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Fantom Print (Ostrava; 2011)
- V ZAHRANIČÍ: Hurog (New York; 2011)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Mercedes Thompson (#6)
POČET STRAN: 272

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 9. 6. - 10. 6. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Nejlepší díl

ANOTACE
Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo - a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc…

(www.databazeknih.cz)

Patricia Briggs už si na českém trhu vubdovala jakousi pretiž. Šestý díl série o Mercedes Thopmson je dle mého názoru zatím nejlepší, ale je to můj osoní názor. Diskutovat o tom, která její kniha je nejlepší by bylo bezúčelné, protože všechny jsou děsně dobré.
Jak už jsem jednou říkala, jsou to knihy pro YA, ale taky pro dospělé, kteří si chtějí trochu oddechnout od složitých zápletech a užít si dobrou knihu.

Mercedes se v tomhle dílu konečně stala paní Hauptmanovou a s Adamem vyrazili na líbanky. Jenže Mercy je Mercy, takže nic nepůjde podle plánu. V řece se objeví jakási dávná příšera, a kdo jiný ji musí porazit, než právě Mercy.
Jenže i pro ni je tahle dobrodrožství čímsi přínosné. V prvé řadě dojde k odhalení záhady kolem jejího otce a zjistí, že existují i další jí podobní.
Briggs tentorkát čerpala hodně z indiánských náboženství a já, způsob jakým to dokázala zpracovat do příběhu, považuji za geniální.

Navíc samotnou obálku také považuji na nejpovedenější. Hned po téhle byla nejlepší druhá... :)

OBLÍBENÁ POSTAVA
V téhle knize jsem si vážně oblíbila Kojota. Byla bych ráda, kdyby Patricia někdy časem napsala klidně samotnou sérii jenom o něm. Žrala bych to. :D

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA
Tentokrát se v knize nevyskytovala žádná výrazně záporná osoba. Až na tu příšeru v řece, ale to je prostě příšera...
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama