Abe Miyuki - Kimi wa Boku no Suki ni Naru

13. august 2012 at 8:53 | Destel |  Manga - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: 君は僕を好きになる (Japanese)
ŽÁNR: Shounen Ai / Yaoi / Drama / Sport / School life (školní prostředí)
ROK VYDÁNÍ: 1995
STAV: 4 Volume (17 Kapitol)

Veselý a otevřený student prvního ročníku Nakazato Haruka se zamiloval do svého spolužáka. Tajima Kaoru je jeho pravým opakem - zasmušilý, tichý a především vysoký, vyniká ve sportech a je absolutně neroztomilý. Haruka na něj začně docela zostra dotírat, vyzná se mu při první příležitosti a prohlašuje, že se do něj Kaoru určitě zamiluje. Jak bude chladný a tichý Kaoru reagovat, když se dozví o Harukových citech?

Na mangaku Abe Miyuki jsem narazila díky manze Super lovers. Je to její zatím nejnovější manga a co jsem se dívala, od ostatních se dost liší (ale spíš hlavně kresbou). Ačkoliv cover téhle mangy vypadá úžasně, kresba je úplně jiná.
Kimi wa Boku no Suki ni Naru je jedna z jejích prvotních prací, docela staršího data. Není divu, že se člověk trochu pozastaví na tím, jak vypadají postavy. Mě osobně tenhle styl nijak zvlášť nevadí.


Jakmile si přečtete od Abe Miyuki více prací, pochopíte, že má jen jeden oblíbený pairing. Mimo žáby a některá jména, která stále používá, určitě v manze najdete vždy jednu roztomilou věc - hlavní postavu. A tu samozřejmě doprovází vysoký, tichý, chladný a silný protějšek.
Ačkoliv Nakazato působí dost zženštile (je to přece on, kdo je tady nejroztomilejší), dokonce má svůj fanklub obdivovatelů, dala bych si přece jenom pozor, jestli si na něj něco dovolíte. Jeho děda je totiž dost staromódní a nechce se smířit s tím, že ani jeho vnuk nebude následovat jeho příkladu a nebude policistou. Tudíž mu nedělá problémy sem tamk ho potěšit pár fackami. Haruka se tak většinou objeví ve škole s dobitým obličejem a často utíká z domu.

V takovém případě mu vždy pomůžou přátelé a v neposlední řadě tady Kaoru, který se odstěhoval od svých dvou sester a bydlí sám.
Jejich rodinné vztahy ale nejsou jediným problémem, který budou muset řešit. Jejich vztahu brání hned několik dalších lidí. Například spolužáci ze staré školy a protivníci v basketbalu, jejich nejsilnější hráč byl do Tajimi zamilovaný. Nebo kamarád Haruky, který by byl rád něco víc...

Mám mnohem raději trochu temnější příběhy, kde se odehrává více dramatických událostí. Tohle začalo díky Harukově dědečkovi docela slibně, ale nakonec to skončilo tak nějak happyendově. Přesto se mi to líbilo. Ne všechny příběhy musí být na každé stánce nabyté surovostí a nějakou tragédií.

Hodnocení na mangaupdates: 8 (126 votes)
Hodnocení na MyAnimeList: 7, 39 (224 votes)
Moje hodnocení: 8 (Very good)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Momo-chan Momo-chan | Web | 8. november 2012 at 17:15 | React

Vyzerá to zaujímavo, vôbec som o tom nepočula... :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama