Anime výběr | Podzim 2012

21. august 2012 at 16:11 | Destel |  Anime chart
Díky stránce McDvojky a anglickému webu neregate.com, jsem narazila na tzv. anime charty s novými sériemi, které se mají vysílat v nejbližší době. Rozhodla jsem se, že si udělám taky takový výpis toho, co bych ráda sledovala. Snažila jsem se o tom ještě pozjišťovat, co se dá, pokud šlo o něco nového, neznámého...

MAGI (The Labyrint of magic)

VYCHÁZÍ: Říjen
PODKLAD: Manga (2009)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Shinobu Ohtaka
VYTVOŘILO: A-1 Pistures


ANOTACE
Alladin je chlapec, který se rozhodl prozkoumat svět poté, co byl většinu svého života uvězněn v jedné místnosti. Jeho nejlepším přítelem je Ugo - džin z flétny (láhve?). Brzy Alladin zjistí, že je Magi - kouzelník, který vybírá krále. A on se narodil proto, aby vybral toho, který se bude ubírat správnou cestou a bojovat proti těm, kteří chtějí zničit osud. Na své cestě za dobrodružstvím potkává další postavy z Tisíce a jedné noci jako třeba Ali Babu, Sindibada a další...

Ne, nečetla jsem mangu, ale má celkem vysoké hodnocení, takže to určitě stojí za to. Přesto se mnohem více těším na anime. Nejenže si to vzalo na starosti A-1 Pictures, které se už podílelo na tvorbě Fairy tail, Accel World, Sword Art Online, Another, Black Rock Shooter, Ao no Exorcist... takže se na to vážně těším.
Krom toho, samotný děj vypadá dost slibně. Pohádky Tisíc a jedna noc jsou úžasné... asi si je znovu přečtu. :D Jsem strašně zvědavá, jakým způsobem se jimi tenhle příběh nechal inspirovat a co z toho vzniklo.


TONARI NO KAIBUTSU-KUN

VYCHÁZÍ: Říjen
PODKLAD: Manga (2008)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Robiko
VYTVOŘILO: Brain Base


ANOTACE
Příběh se točí kolem dívky Mizutani Shizuku, která se nezajímá o nic jiného, než o své známky a plány do budoucna. Chlapec jménem Yoshida má ve třídě sedět vedle ní, jenže v první den školy chyběl. Čistě náhodou je vybrána Mizutani, aby mu přinesla výpisky a to vede Yoshidu k tomu, aby si myslel, že jsou z nich přátelé.

I když nejsem zrovna velký fanoušek romantických anime, tohle mi připadá i jako komedie. A taková kombinace mi ani v nejmenším nevadí. Navíc má manga opět vysoké hodnocení a příběh vypadá docela originálně. Taky už jsou určení dabéři pro postavy a jednu z postav (Chizuru Ōshimu) namluví Kana Hanazawa (Matu Kuroi - Black rock shooter; Tensi/Kanade Tachibana - Angel beats!; Shiemi Moriyama - Ao no Exorcist; Shiro - Deadman Wonderland; Anri Sonohara - Durarara a další). A Yūzana Yoshidu (pravděpodobně bratra hlavního hrdiny) si vezme do parády Yuichi Nakamura, kterého možná znáte z Clannad - Tomoya Okazaki; Durarara - Kyōhei Kadota; Fairy tail - Gray Fullbuster a Uta no Prince-sama - Tsukimiya Ringo... Takže se docela těším, až tyhle dva uslyším... a tentokrát doufám, že jejich hlasy poznám. :D

CODE:BREAKER

VYCHÁZÍ: Říjen
PODKLAD: Manga (2008)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Kamijyo Akimine
VYTVOŘILO: Kinema Citrus


ANOTACE
Když jednoho dne Sakurakouji Sakura jede autobusem a podívá se z okna, uvidí lidi, jak jsem upalováni zaživa modrým plamenem a chlapce, který je jako jediný bez úhony a stojí nad nimi. Když se na druhý den na to místo vrátí, nenajde žádné mrtvoly, ani důkazy jakéhokoliv druhu vraždy, jen malý ohínek. Pak ve třídě zjistí, že nový přestupující studen je tam stejný kluk, kterého viděla den před tím. Zjistí, že se jmenuje Ogami Rei je šestým Code:Breakerem - speciálním druhem vraha a taky členem tajné organizace, která slouží vládě.

Je to nejspíš jedno z těch poněkud akčnějších anime asi jediné, které mě celkem zaujalo. Přesto jsem zvědavá, jak se na to budu tvářit až se kouknu na pár dílů. Z anotace mám takový divný pocit a nijak zvlášť se na to netěším. Bojím se, že z toho bude nějaká laciná akční romantická honička za nějakým špatným chlápkem. Myslím si, že se tam dá najít pár originálních bodů, ale spíš si myslím, že tohle anime nenabídne nic, co už tady nebylo. Dokonce oproti předešlým anime má tahle manga o celý bod menší hodnocení...

SHIN SEKAI YORI

ALTERNATIVNÍ NÁZVY: From the New World (UK) | Z nového světa (CZ)
VYCHÁZÍ: někdy na podzim
PODKLAD: Novela (2008)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Yusuke Kishi
VYTVOŘILO: A-1 Pictures


ANOTACE
Příběh se odehrává v Japonsku v nedaleké budoucnosti. Pět dětí - Saki, Satoru, Maria, Mamoru a Shun - se narodili a vyrostly v klidném městečku, které lze popsat jako utopii, přetékající vodou a zeleným porostem.
Svět je ale ovládán lidmi, kteří mají "prokletou moc" nebo taky "boží moc" telekineze.
Po určité události si Saki a ostatní uvědomí pravou podstatu jejich světa a nedlouho poté i jeho krvavou historii. Pak se takhle pětka pustí do dobrodružství a boje na záchranů svých přátel a světa na pokraji kolapsu.

Tak na tohle se opravdu těším. Anotace mě docela dostala, protože si nedokážu představit, o co tam půjde. Navíc jsem viděla obrázek, kde ti "obdarovaní" vypadají jako velké přerostlé krysy...
Dokonce manga je označena jako shoujo ai, což je opak shonen ai (tedy s dívkami), a jelikož jsem ještě nic tohoto žánru neviděla, tak jsem ještě o to zvědavější.
A navíc se tu mezi seijuu objeví znovu Kana Hanazawa jako Maria, takže není co řešit. A že jde opět o tvorbu A-1 Pictures, to opět mluví samo za sebe.

BAKUMAN. 3

VYCHÁZÍ: někdy na podzim
PODKLAD: Manga (2008)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Tsugumi Ohba & Takeshi Obata
VYTVOŘILO: J. C. Staff


ANOTACE
Pokračování dvou úspěšných řad. Mashiro Moritaka a Akito Takagi se sice konečně prosadili ve světě mangy, ale ještě se ani zdaleka nepřiblížili k tomu, aby se z jejich příběhů mohlo stát anime. Ale stále si jdou za svým snem a na jejich cestě se budou oběvovat další překážky, které musí překonat.

Tady není co řešit. Když už jsem viděla ten zbytek, musím to dojet až do konce. Navíc mě druhá série příjemně překvapila, tak doufám, že se i třetí řada udrží v takovém duchu, abych mohla být spokojená. Taky očekávám, že už je to poslední série a tímto se ten příběh uzavře. Manga je koneckonců uzavřená, takže se těším, jak na to nakonec všecno skončí. :)

ZDROJ | MYANIMESHELF

SAKURASOU NO PET NA KANOJO

VYCHÁZÍ: někdy na podzim
PODKLAD: Light novel (krátký román,novela)
PŮVODNÍ TVŮRCE: Hajime Kamoshida
VYTVOŘILO: J. C. Staff


ANOTACE
Poté, co byl vychozen z hlavních kolejí, protože si tam přinášel zatoulané košky, je Kanda Sorata donucen žív menších Sakura kolejích, kam jsou posílání problémoví studenti. Ačkoliv to jeho spolubydlícím nevadilo, Sorata se nemůže dočkat, až se odstěhuje.
Ale když se na kolejích objeví Shiina Mashiro, všechno se změní. Mashiro je umělecký génius, který v mladém věku získal několik ocenění, ale vzhledem k tomu, že bylo její dětství zaměřeno na umění, nemá téměř žádné zkušenosti, jak vycházet s ostatními lidmi. Tak se o ni Sorata musí starat jako o zatoulanou kočku...

A tohle je poslední kousek, který mě opravdu zaujal. Uvidíme, co z toho nakonec vzejde, protože se trochu bojí toho žánrového označení. Ale poslední dobou mi slice of life komedie říznuté trochou romantiky moc nevadí.
Ale opět si myslím, že se v takovém příběhu neodehraje nic překvapujícího. Doufám teda, že se u něj snad trochu zasměju a odpočinu, třeba taky pobrečím. Kdo ví...

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 21. august 2012 at 23:17 | React

Na bakumana 3 se fakt moc těším taky xD. Snad do té doby zkouknu i dvojku xD
_________
Kuragehime fakt doporučuju, určitě se na to podívej xD

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 26. august 2012 at 15:28 | React

Shin Sekai Yori mě fakt zaujalo, hlavně jedním z trailerů a na Magi se taky těším, ale zároveň se bojím, aby to Japonci nezvrtali :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama