Lovely Complex

20. august 2012 at 15:10 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: ラブ★コン (Japanesse) | LoveCom (US)
REŽISÉR: Konosuke Uda
PŮVODNÍ TVŮRCE: Aya Nakahara
STUDIO: Toei Animation
VYCHÁZELO: 7. 4. 2007 - 29. 9. 2007
ŽÁNR: Komedie / Slice of life / Drama / Romance
TÉMA: Láska / Škola / Randění
POČET DÍLŮ: 24

HODNOCENÍ: 10/10 (Masterpiece)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,39 (48 369 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Risa Koizumi - vyšší než jakákoliv průměrná dívka - a Atsushi Ootani - menší, než kterýkoliv průměrný kluk. Tihle dva jsou známí jako komické duo po celé škole díky svým neustálým rozepřím. Mají stejné zájmy, líbí se jim stejná hudba a oba trpí výškovými komplexy.
Risa vždycky tvrdila, že se bude chodit s klukem, který je vyšší než ona. Co ale bude dělat, když zjistí, že začíná pomalu něco cítit ke klukovi, který je o hodně menší. Dokonce menší, než kterýkoliv průměrný kluk.

Mangaka Aya Nakarara si tímhle kouskem určitě pomohla k popularitě. Dokonce tahle manga obdržela jakousi cenu v žánru shoujo (pro dívky), což už o čemsi vypovídá. A navíc si anime vzalo na starost studio Toei Animation, které má za sebou slušnou řádku skvělých prací, tak se není čemu divit. Lovely komplex patří mezi jedno z nejoblíbenějších a vlastně i nejlepších… Nebudu troškařit.


Není na něm ale téměř nic, co by vás nutilo mít zadek zavrtaný na židli (nebo v jiném nábytku) a neustále pouštět další a další díl. Jenže jakmile to rozkoukáte, zjišťujete, že ten zadek v židli máte opravdu zavrtaný a nechcete ho odtamtud dostat, dokud nedojdete k poslednímu dílu.
Proč?
Možná za to může celkem nevšední kresba, která jenom umocňuje atmosféru žánru slice of life. Sem tam se určitě i zasmějete, k pláči zrovna moc příležitostí nebylo.
A u chlapců se tohle anime nejspíš moc oblíbenosti nedočká, protože z takového sladiska by jim všechny zuby zhnědly.

Risa Koizumi není zrovna hrdinka s velkým "H", po většinu anime ji uvidíte brečet, řvát nebo mlátit Ootaniho. Krom několika světlých chvilek, kdy se zachová velmi místně a ukáže, že je v ní něco víc, je to vlastně docela otravná holka.
Na druhé straně Ootani je i přes svou výšku správný chlap. V basketbalu mu to jde, dokonce už měl i přítelkyni, která mu dala košem, a jeho ruce jsou opravdu mužné. Není divu, že jeho osobnost chytne za srdce kde jaké dívčí osazenstvo. Ale ani on není bez chyby. Vzhledem k jeho tělesné stavbě by se řeklo, že tedy pobral aspoň trochu rozumu, když už se ušetřilo na mase, ale pravou je, že je idiot.

Sečteno a podtrženo je Lovely complex příjemným odreagováním, u kterého si odpočinete a možná se i pobavíte. Vztahy jsou složitá věc a láska někdy nezná hranic. Tady je důkaz, že i mimořádně vysoká dívka a mimořádně malý kluk k sobě můžou najít cestu, když se člověk snaží.

OPENING:
První opening mě nijak zvlášť nezaujal. Ani animací, ani písničkou. Přesto kdybych ho slyšela, vím, že jde o LoveCom.
# 2: "Hey! Say!" by Hey!Say! 7 (eps 14-24)
Ani druhý opening nijak nezasáhl moji pozornost. Anime je za začátku docela dobrá, pak už nic moc. První písnička byla o hodně lepší...
Openingy se jim fakt moc nepovedly, přesto už je mám k tomuto anime zažité a kdyby měla slyšet něco jiného... Po většinu času jsem je stejně neposlouchala, protože člověk musel vidět a vědět, jak to skončí.
ENDING:
První ending má velmi příjemnou melodii. Dokonce i provedení se mi líbí pro jeho jednoduchost.
# 2: BON BON by Hey! Say! 7 (eps 14-24)
Druhý ending se mi hodně líbí. Zaujal jak výběrem písničky, tak provedením animace. Musím říct, že se nestává, aby se mi endingy líbili více jako openingy, ale v tomhle případě tomu tak skutečně je.
Tenhle kousek je z celého anime zaručeně nejlepší.


PROČ JSEM SE ROZHODLA PODÍVAT NA TOHLE ANIME?
Lovely complex je jedno z prvních anime, které jsem viděla. Ani jsem neplánovala se na něj dívat, protože jsem si pustila první díl, který jsem měla jako jediný stáhnutý a pak už jsem neodolala a podívala se i na zbytek.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVA?
Nejoblíbenější postavou byl určitě Ootani. Jiné mužské postavy mě moc nezaujaly. I když Nakao taky nebyl k zahození.
Pokud bych měla vybrat taky zástupkyni ženského pohlaví, pak jsem měla nejradši Nobuko. Koizumi sice byla hlavní postava, ale na můj vkus byla až moc ubrečená. Nobuko oproti ní působila tak nějak zodpovědně a charizmatičtěji. Bez její pomoci by ti dva byli totální polena. Jediný jejím nedostatkem byla taková ta typická dívčí povaha. Nevím, jak líp to vysvětlit.

NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ POSTAVA?
Nijak zvlášť mě nezaujaly vlastně téměř všechny postavy vyjma těch, které jsem prostě uvedla jako oblíbené. Ať to byl Haruka, Kazuki Kohori (ta blonďatá holka, která je vlastně kluk) nebo Chiharu se Suzukim. Ale myslím, že budu sympatizovat s Ootanim a asi nejvíc mi vadil Cain-sama.

NEJLEPŠÍ SEIJUU
Opět jsem jako poznávač všech možných i nemožných hlasů zklamala. Tady se totiž angažovala moje nejoblíbenější ženská postava z One piece a já se stydím, že jsem ji tam nepoznala. Tu podobnost jsem si uvědomila až jsem si to přečetla... Risu Koizumi totiž namluvila Akemi Okamura, žena která mimo jiné dala hlas taky Nami z One piece. Ootaniho nadaboval Akira Nagata, který má za sebou jenom dvě role, což mě docela překvapilo. Jeho hlas byl velmi příjemný.
A nejspíš poslední, jehož hlasy mi přišely takové nejnormálnější jsou Haruka a Suzuki jako Masaya Onosaka a Kenjiro Tsuda.

Risa Koizumi je na normální japonské děvče až příliš vysoká a stále ještě roste. Jejím jediným přáním je najít si kluka. jenže ne všichni odpovídají její výšce. To, že se zamiluje do kluka, který je aspoň o dvě hlavy menší jí nijak život neusnadňuje. Je to celkem milá holka, na můj vkus moc ubrečená, ale jinak fajn. Její silnou charakterovou vlastností je smysl pro humor, takže my byla celkem sympatická.


Atsushi Ootani má přesně opačné problémy. Je moc malý (a blbý). I přes svou výšku se ale nevzdává a dokonce se stane kapitánem basketbalové týmu. A chová se jako správný chlap, takže není divu, že se do něj Risa zamiluje.
Někdy mi ale samozřejmě šel trochu na nervy. Především mu to mohlo dojít mnohem dřív.
Jinak jsem si ho během anime hodně oblíbila a měla bych ho mnohem radši, jen kdyby byl trochu vyšší... :D

ZDROJE:
http://en.wikipedia.org/wiki/Love_Com
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=7468
OBRÁZKY:
http://www.kira-fansub.com/wp-content/uploads/2011/08/7i1rdmjy.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-F24hYMlHrhs/Tzu33xqF7rI/AAAAAAAAAp4/KD4Mkp7ZU5c/s1600/600full-lovely-complex-poster.jpg
http://gshenry.com/depts/computer/TGP3M1/Summi-%20FrontPage/myweb2/images/lovely-complex.png
http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire2/182c9e278a1b9a1e8e97e273ddc4eab01229754752_full.jpg
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama