Waiting on Wednesday #3 - Strach moudrého muže

1. august 2012 at 21:56 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Málem jsem dneska zapomněla. Vyrazili jsme se setrou a sestřenkou na cyklistickou stezku s bruslema, abych přece jenom během těch prázdnin měla nějaký pohyb. Už teď mám docela skluz s recenzema na anime a o knížkách ani nemluvím, přestože jsem čtení za poslední měsíc moc nedala. Ale konečně jsem sáhla po knihách, které mám v knihovničce nové skoror rok a kvůli tomu jsem dnes zvolila tuto knihu.

PATRICK ROTHFUSS - STRACH MOUDRÉHO MUŽE
ANOTACE
Kvothe opouští Univerzitu a vydává se do vzdáleného Vintasu, kde se velmi rychle zaplétá do spletitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a po stopách skupiny žoldnéřů vyjíždí do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává poutníky na Králově cestě.
Při tom všem samozřejmě nezapomíná ani na hledání odpovědí, jež by mu umožnily pomstít vraždu svých rodičů. Tím však jeho četná dobrodružství nekončí, nebyl by to Kvothe, aby se nezapletl s ženou, tentokrát s okouzlující Felurian, které žádný muž neodolal, aniž by za to nezaplatil životem… Pod jejím vedením se Kvothe dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale i o pravé povaze magie. A přitom podniká další kroky na dlouhé cestě za osudem hrdiny, aby se posléze naučil, jak nesmírně obtížné bývá, když se člověk stane všem známou legendou ještě za svého života.
(ZDROJ: www.argo.cz)
PROČ ZROVNA TAHLE?
Protože jsem dneska dočetla Jméno větru. Už nějakou dobu jsem věděla, že se od tohoto autora připravuje další kniha, ale až po dočtení Jména větru mi došlo, že je to pokračování. Mám ale dojem, že kniha dosud nebyla vydána, stále se připravuje, což je velká škoda, protože bych si ji nejraději hned koupila, abych ji mohla přelouskat. Obálka prvního připravovaného dílu je hotová (proto tak malý obrázek), dokonce už je i anotace, ale kniha stále chybí. Druhý díl je na tom mnohem hůř. Docela přemýšlím, že to začnu číst ve slovenštině, ale zase si nechci pokazit překvapení v češtině.
Kvothe mě totiž svým vyprávěním naprosto dostal a já teď nevím, jak to skončí!
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement