September 2012

Erza Scarlet

27. september 2012 at 10:56 | Destel |  Digital art
Je to už opravdu hodně dlouho, co jsem do ruky vzala tablet a pokusila se o nějaký výtvor. Minule to moc dobře nedopadlo.
Nakonec mě nejspíš čeká jedno vybravování, takže jsem si projížděla linearty na devu a do oka mě trkla Erza. A řekla jsem si, proč to nezkusit. Alespoň bych se dozvěděla, jestli jsem schopná vůbec něco vybarvit tak, aby to bylo možno vystavovat před zraky běžných smrtelníků.
Lineart je z galerie adsontaicho. Ráda bych řekla, že jsem to i sama nakreslila, ale myslím, že se teď nějakou dobu budu držet jenom vybarvování. Omálovánky jsou úžasné na odreagování.# Day 7 - Kniha, ze které umíš recitovat/citovat

26. september 2012 at 19:47 | Destel |  30 Day book challenge
Na sedmém dnu jsem se fakt hodně zasekla. Stále jsem to odkládala, kdybych náhodou přišla na něco, z čeho opravdu umím recitovat nebo citovat některé pasáže. Měla jsem už jednu knihu sice vybranou, ale stále jsem měla pocit, že je někde hluboko v mojí hlavě zahrabaná ještě nějaká knížečka, kterou bych mohla použít spíš než tu, kterou jsem stejně nakonec musela vybrat.

Ghost hunt

24. september 2012 at 13:12 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: ゴーストハント (Japanese) | Lovec duchů (Česky)
REŽISÉR: Rei Mano
PŮVODNÍ TVŮRCE: Shiho Inada
STUDIO: J. C. Staff
VYCHÁZELO: 3. 10. 2006 - 27. 3. 2007
ŽÁNR: Komedie / Mysteriózní / Drama / Horor / Supernatural / Detektivní
TÉMA: Duchové / Okultismus / Duševno
POČET DÍLŮ: 25

HODNOCENÍ: 9/10 (Great)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,21 (24 023 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Vyprávění duchařských příběhů je oblíbenou činností dne Taniyami Mai a jejích kamarádek. Tedy až do chvíle, kdy potkají sedmnáctiletého Kazuyu Shibuyu, majitele společnosti Shibuya Psychic Research Center, která zkoumá paranormální jevy. Když se Mai připlete do vyšetřování a její vinou se zraní Shibuyův asistent a rozbije jedna z kamer, je nucena tuhle škodu uhradit tím, že vezme práci asistentky. A jelikož prokáže, že je v tomhle oboru docela schopná, zdá se, že bude nějaký čas brigádničit.

23. 9. 2012 - Já věřím na víly a jo a jo!

23. september 2012 at 23:59 | Destel |  Diary
Yep, nastal čas na další výkec.
Zítra už tak nějak oficiálně začíná moje studium na vysoké škole, přestože už tenhle týden probíhali některé semináře a přednášky. Zjistila jsem, že to nebude procházka růžovou zahradou, ale pokud nebudu blbá a budu něco dělat, myslím, že se to dá zvládnout. Vidím to zatím celkem optimisticky. A věřte nebo ne, zatím mě to hodně baví.
Mám za sebou první přednášku z křesťanství, která sice nebyla nijak zaměřena na tohle náboženství, ale už jenom z toho mála jsem si uvědomila, že jsem si vybrala dobře. Religionistika je něco, co prostě patří ke mě...

On my whislist #9

22. september 2012 at 15:00 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)

JEHO TEMNÉ ESENCE

PHILIP PULLMAN
#1 ZLATÝ KOMPAS
ANOTACE
První díl rozsáhlé románové fantasy trilogie. V paralelním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. V jejím světě má každý člověk daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším zpodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází aletheometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.

#2 JEDINEČNÝ NŮŽ
ANOTACE
Ve druhém dílu fantasy trilogie se seznamujeme s dvanáctiletým Willem, který hledá svého ztraceného otce. Will náhodou objeví průchod do jiného světa a v něm potká Lyru, která sem přichází pátrat po tajemství záhadných částic zvaných Prach. Will se stává nositelem dokonalého nože, s jehož pomocí může procházet mezi světy, a obě děti začínají tušit svoji úlohu v nadcházející "největší bitvě všech dob".

# JANTAROVÉ KUKÁTKO
ANOTACE
V třetím dílu fantasy trilogie musí Will nejprve najít Lyru, kterou její matka, krásná paní Coulterová, drží omámenou v odlehlé jeskyni. Jejich společná cesta je pak vede do říše mrtvých, kde se oba setkávají se svými blízkými. Bitva na nebesích vrcholí a Lyra bezděky naplňuje úlohu, k níž byla předurčena. Pak ale ji i Willa čeká nejtěžší rozhodnutí ze všech.

PROČ ZROVNA TYHLE?
Je to už hodně dávno, co jsem tyhle knihy četla ještě jako dítě. I když jsem si je od té doby chtěla přečíst ještě jednou, už k tomu jaksi nebyla chuť ani čas, protože jde o knihy docela rozsáhlé. Přesto si pamatuju, jak na mě zapůsobily a díky nim jsem se vlastně začala trochu zajímat o náboženství.
Ráda bych si příběh Lyry a Willa trochu připomněla. A navíc jde o knihy, které jsou skvostem fantasy literatury a ráda bych je měla ve své knihovničce, i kdybych na mě neměla už nikdy ani šáhnout.
Koneckonců by je mohla někdy využít moje mladší sestra, kterou plánuji svrhnout na temnou stezku, tak jako se mi to povedlo s tou druhou. :D Yeah, díky mě je z ní knihomol a metalista. :D
A po dlouhém přemýšlení jsem si řekla, že kdyby náhodou, tak chci ty knihy s verzí obálky pro děti. Jsou naprosto úžasné. :D
ZDROJ | WWW.KOSMAS.CZ

Waiting on Wednesday #7 - Loď mezi hvězdami

19. september 2012 at 22:58 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

Jak se říká: středa - je ho tam třeba. Mám za sebou první odevzdání úkolu, takže doufám, že jsem dokázala splácat pár důstojných vět, které snad vypovídají o nějakých mých znalostech. Docela jsem se překonala a první tři evangelia jsem přečetla asi třikrát, což je i na moje poměru docela dost. :D Je ale zajímavé, jak mi teď přijde snadné napsat jednu recenzi, když jsem si musela pár dní lámat hlavu nad tím, jak napsat konspekt. Ale jelikož na další týden to není jen jedno evangelium ale rovnou tři úseky z Nového zákon = tři domácí úkoly, měla bych začít.

Aleksandra Januszová - Dům u vycházejícího slunce

19. september 2012 at 22:18 | Destel |  Knihy
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Dom wschodzacego slońca
PŘEKLAD: Robert Pilch
LITERÁRNÍ DRUH: Epika / Beletrie
ŽÁNR: Fantasy & sci-fi / Povídky
NAKLADATELSTVÍ:
- U NÁS: Brokilon (Praha; 2011)
- V ZAHRANIČÍ: Runa (Warsawa; 1996)
VYDÁNÍ: první
SÉRIE: Město mágů (#1)
POČET STRAN: 336

HODNOCENÍ:

DOBA ČTENÍ: 23. 8. - 24. 8. (2 dny)
REAKCE PO DOČTENÍ: Bomba!

ANOTACE
První mágové přišli do města Farewell v dobách, kdy na parketech kraloval charleston a alkohol se dal koupit výhradně na černém trhu. Od té doby uběhlo téměř sto let, ale oni zde pořád jsou. Zdánlivě se ničím neliší od obyčejných lidí. Žijí na hranici dvou světů a chrání smrtelníky před neznámem.
Ve Farewell má každé zákoutí svůj příběh. Po soumraku se ze snu probouzejí bytosti, s nimiž se nikdo netouží setkat tváří v tvář - chrliči, vládci krys, neklidní mrtví. Pod skořápkou každodennosti se skrývají nepochopitelná tajemství. Odpovědi střeží rozsochatá Vrba, jejíž kořeny sahají až k srdci města.
Eunice Wightová - moderní mladá dívka - absolvuje první krůčky spletitého umění magie. Ještě úplně nechápe, čím je svět, k němuž začíná náležet. Vždy se však může spolehnout na pomoc starších mágů, přestože i oni mají dost problémů.
Mág-šermíř Lloyd se utká se svou temnou minulostí. Geniální informatik Timothy vkročí do virtuálního světa. Narcistický rocker Gabriel se konečně začne rozhodovat sám. Společně s řádovou sestrou Veronikou, prastarým Kryštofem a s nečekaným návštěvníkem ze vzdálených míst se postaví mytickým i dávným - a také novým - nepřátelům.
Naleznou odpovědi na záhady, jež po sobě zanechala legendární Kaia Modrooká?
Vyjde Eunice vítězně ze zkoušky, kterou jí uchystal osud?

#6 | Opening týdne - Samurai champloo

16. september 2012 at 19:00 | Destel |  Opening týdne
U tohohle týdenní meme si tak nějak vždycky zrekapituluji, co se za ten týden stalo. Něco z toho skončilo už v Diary, ale něco ne a nevím, jestli se chci s většinou toho vůbec vypisovat.
Žel stalo se to, že jsem ve středu byla chycena při přestupku a obdržela svoji první pokutu. :D Tak to dopadne, když se na vlastní pěst vydám poprvé sama autem do Brna a do šíleného provozu. GPSka mi nepomohla a díky ním jsem nejspíš vjela někam do pryč (resp. na dálnici) a já samozřejmě neměla dálniční známku. Alespoň páni policajti viděli, že jsem úplně ztracená, tak na mě byli hodní a dokonce mi pak ještě radili, kudy se tam mám dostat. :D
No, poslední dobou se mi dějí samé zajímavé věci.

#6 | Samurai champloo - Battlecry by Nujabes feat. SHINGO2


On my wishlist #8

15. september 2012 at 18:13 | Destel |  On my wihlist
Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu. (By Siky)

BARTIMAEOVA TRILOGIE


JONATHAN STROUD
#1 AMULET SAMARKANDU
ANOTACE
Současný Londýn, kde vládnou mágové, je nebezpečné místo plné nástrah, skrytých hrozeb a špehů. A právě tam uzavřou neochotné spojenectví dva velmi rozdílní hrdinové:
Nathaniel je kouzelnický učeň, který od pěti let studuje u svého přísného mistra, aby se jednou mohl připojit k vládnoucí elitě. Cítí se trochu osamělý, ale nemůže si na nic stěžovat - dokud ho veřejně nezesměšní mocný mág Simone Lovelace. Od té chvíle myslí Nathaniel jen a jen na to, jak se nadutému kouzelníkovi pomstít, a potají se noří do magických svazků skrývajících ta nejtěžší, nejsložitější kouzla. A potom povolá démona, jenž se má stát nástrojem jeho pomsty…
Bartimaeus je pět tisíc let starý džin střední úrovně, který má už ledacos za sebou, nesnáší, když mu lidé říkají démone, nerad připouští, že existují mocnější magické bytosti než on, a upřímně ho rozčiluje, že má dělat poskoka dvanáctiletému holobrádkovi. Ale nic na plat, džin musí splnit každý příkaz. Naštěstí je Bartimaeus podnikavý a vynalézavý, což se mu bude hodit, protože ten protivný kluk mu dal za úkol ukrást dobře hlídaný magický předmět…
Amulet Samarkandu však není obyčejná cetka, ale horké zboží, o které má zájem naprosto každý. Nathaniel i Bartimaeus brzy zjistí, že se zapletli do mnohem nebezpečnější hry, než tušili. V patách mají policii, vládní agenty a démonické hordy celého Londýna a budou muset spojit síly, aby odhalili spiknutí a zachránili životy sobě i stovce nejvýznamnějších britských mágů.

#2 GOLEMOVO OKO
ANOTACE
Bartimaeus je zpátky! Stejně drzý, hádavý, smělý a vynalézavý jako dřív, a taky pořádně zuřivý, protože sice předpokládal, že se na něj za čas nějaký pitomec ve špičatém klobouku rozpomene a povolá ho na Zemi, aby ho mohl sekýrovat, ale fakt nečekal, že to bude stejný pitomec, jako posledně…
Nathaniel se stal po vítězství na Lovelacem významným členem vlády, ale jeho pozice je hodně nejistá. Marně se snaží potlačit Odboj, který podniká stále odvážnější útoky proti mágům, a kromě toho začal Londýn pustošit další, velmi silný a zdánlivě nepolapitelný nepřítel…
Kitty, členka odboje, která se kdysi krátce střetla s Bartimaem a Nathaniela připravila o jeho jasnovidecké zrcátko, má vzácnou schopnost - vrozenou odolnost proti magii. Ona a její přátelé plánují akci, která má mágům zasadit drtivou ránu, ale jejich protivníci jsou silnější, než čekali, a všude číhá zrada…
Na londýnských náměstích i v pražských uličkách, v kancelářích Whitehallu i v kryptě hluboko pod zemí ohrožují naše hrdiny nejen démoni, politické intriky, členové Noční policie a vzájemná rivalita, ale také tajemný golem a šílený ífrit. Zdá se, že nadcházejí zajímavé časy.


#3 PTOLEMAIOVA BRÁNA
ANOTACE
Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impérium se otřásá v základech a mezi plebejci to vře nespokojeností…
Bartimaeovi sev dávné minulosti nikdo nevyrovnal. Nyní, po několika letech téměř nepřetržité služby, je už však u konce sil. Přepracovaný, stále nespokojenější Nathaniel s ním zachází hůř než kdy předtím. Kdysi mocný džin je zesláblý, zranitelný a dochází mu trpělivost…
Kitty se mezitím u roztržitého starého mága tajně přiučuje magickému umění, studuje démony a pátrá po Bartimaeově minulosti. Doufá, že s pomocí takto získaných informací poruší začarovaný kruh nepřátelství mezi džiny a lidmi…
Ohromující závěr Bartimaeovi trilogie překračuje hranice světů. Dramatické osudy Bartimaea, Nathaniela a Kitty se v něm naposledy spojují, neboť jenom společně mohou porazit proradné mágy, odhalit děsivé spiknutí a postavit se největší hrozbě v dějinách magie. A co hůř, musí přitom spolupracovat…

PROČ ZROVNA TYHLE?
Bylo mi líto vybrat si tentokrát jen první díl z celé série, proto jsem tentokrát zvolila knihy tři. Jedná se vesměs o moji nejoblíbenější sérii z řad paranormální fantasy, kde se vyskytují démoni, mágové a prostředí jak Londýna, tak Prahy s jejich magickou historií.
Nejenže se navíc podařilo vydat knihy s úžasnými obálkami, ale i příběh je naprosto strhující a zábavný, místy dokonce smutný, ale především je to šíleně napínavé.
Četla jsem všechny knihy už třikrát a stále jsem si nedala bokem žádné úspory, abych měla tyhle tři skvosty doma. Stydím se... :D
ZDROJ | WWW.DATABAZEKNIH.CZ | BUX.CZ

11. 9. 2012 - Už začíná prokrastinace

11. september 2012 at 22:18 | Destel |  Diary
Milí spolublogaři, přátelé i mí nepřátelé, tímto všem oznamuji, že dneškem počínaje začínám oficiálně prokrastinovat!
Dostala jsem první úkol z Křesťanství a začínám trochu vyšilovat. Ne, že by to bylo nějak složité, ale znám se, a už teď vím, že budu všechno dělat jako vždy na poslední chvíli. I když se už dva dny prokousávám Evangeliem podle Matouše, zatím jsem se nedostala dál než po třetí kapitolu. Ale konspekt mám psát z Evangelia podle Lukáše. Přesto mi přijde, že pro pochopení této části, musím znát i ty tři další evangelia, takže doufám, že to do 19.9 stihnu a nebudu nucena to opravovat. Až teď mi došlo, co budu muset všechno dělat! Fuj!
Mimochodem neví někdo, co všechno obnáší napsaní slušného kospektu? Docela jsem pochopila o co tam jde, přesto se bojím, že se pustím do velkého okecávání, nebo že nebudu používat nějaké religionistické či přímo věděcké výrazy...

Srpen 2012

10. september 2012 at 13:11 | Destel |  Filmy
Další rekapitulace měsíce filmů je tu poměrně brzy, ale musím trochu dohnat čas. Spren už je dávno pryč a ani se nenadějem a září bude taky fuč a sním můj volný čas. :D

CHAPLIN
REŽISÉR: Richard Attenborough
ŽÁNR: Drama / Životopisný
ROK: 1992

ANOTACE
Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků.


Tenhle film byl opět úlovek Roberta Downeyho Jr. Nesledovala jsem ani tak film jako spíš jeho. Zajímalo mě, jak Chaplina dokáže ztvárnit. A myslím, že to zvládnul dobře.
Dokonce i samotný film je z mého pohledu velmi vydařený. Režisérovi se podařilo zpracovat celý Chaplinův život tak, aby se divák nenudil (i když na Chaplinově životě asi nic nudného není) a mě to trochu navnadilo, podívat se na všechny němé filmy, které natočil. Je to jedna z postav, která bude nejspíš nesmrtelná, protože i mě po několika letech jeho filmy rozesmály. Na paty mu trochu došlápl Mr. Bean a možná dokonce i Tom a Jerry, protože jejich kouskům rozumí všichni. V tom je nejspíš to kouzlo němých filmů.

#5 | Opening týdne - Ichiban ushiro no daimaou

9. september 2012 at 18:04 | Destel |  Opening týdne
Opět mám za sebou velmi náročný týden, kdy jsem zvládla dojet dvě anime a o víkendu ani nemluvím. Pátek začal v deset hodin a končil v jednu ráno celodenní brigádou, sobota se nesla v duchu filmové noci (Avengers s titulkama a Na vlásku) a dnes (v neděli) jsme s maminou vyrazili do Brna na nákupy. Chtěla jsem si koupit pončo, ale nakonec jsem odjela se žlutými kalhotami, halenkou a konečně svým vlastním make-upem a řasenkou. Ségra mi téměř se vším odjela do Itálie, takže jsem si musela pořídit duplikáty. Nakonec jí stejně odjedu (doufám, protože se mi dosud nepodařilo sehnat byt ani koleje), takže se to bude hodit. :D
Dnešní opening jsem vybírala z High school of the death a výše jmenovaným. I když jsou oba velmi slušné, tenhle se mi z těch dvou líbit nejvíc.

#4 | Ichiban ushiro no daimaou - REALOVE:REALIFE by Sphere

PROČ TENHLE OPENING?
Za výběr tohohle openingu může především písnička. Je velmi chytlavá, melodická taková rytmická. Animace za ní trochu pokulhává, ale i tak je na celkem slušné úrovni. Není to sice nic originálního, ale dá se na to dívat a to mi zatím k spokojenosti stačí.
Nebude nejspíš nic, co si budete pouštět stále dokola, ale zanechá to ve vás takový příjemný pocit a jednou či dvakrát si tu písničku třeba necháte puštěnou. Anime zase není extra napínavé, takže je tu docela slušná šance.

Červenec 2012

8. september 2012 at 14:49 | Destel |  Filmy
Červenec nebyl ve filmové sféře moc bohatý a ani já jsem filmům zrovna neholdovala. Většinu času prázdnin zabralo anime a manga. A pak knížky. Přesto se mi podařilo ukořistit dva kousky.

DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU | ACE AGE: CONTINENTAL DRIFT
REŽISÉR: Steve Martino & Mike Thurmeier
ŽÁNR: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
ROK: 2012

ANOTACE
Do kin se po třech letech vrací oblíbená mamutí rodinka Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a potřeštěného krysoveverčáka Scratta, aby prožili nové napínavé dobrodružství. Právě Scratt, se svou vášní pro žaludy a jejich ukrýváním totiž způsobí katastrofu nevídaných rozměrů. Podaří se mu zasadit svůj žalud takovým způsobem, že pradávná Pangea začne praskat a lámat se na jednotlivé kontinenty a díky pohybu litosférických desek dojde i k rozdělení naší prehistorické party. Ellie a Broskvička zůstanou na jednom kontinentu a Many, Sid a Diego jsou unášeni proudem na ledové kře hluboko do širého oceánu. Ať to stojí, co to stojí, naši tři odvážní přátelé se musí dostat zpátky domů a při tom na ně čeká nejedno velké dobrodružství. Při cestě zpět jim dají zabrat nejenom mořské bouře, přílivové vlny a mořské příšery, ale musejí zvládnout i první společné soužití na jedné malé kře a tak se můžeme těšit na řadu komických scén plných vzájemného špičkování. Shodou okolností a náhod se na jejich provizorní loď, kterou si vytvořili z ledovce, dostane i Sidova babička, kterou skupinka zachrání v příboji mořských vln. Už, už se zdá, že naše partička kamarádů bude zachráněna, když se z oparu mlhy vynoří loď, jenže její podivínská posádka na palubě ani v nejmenším nehodlá našim kamarádům pomoci. Naopak, všichni jsou zajati a dostávají se do ještě větší šlamastiky.

Waiting on Wednesday #6 - Divergence

5. september 2012 at 19:01 | Destel |  Waiting on Wednesday
Cílem je vybrat a představit knihu, kterou bychom si chtěli přečíst. Nesejde na tom, zda zrovna vychází nebo už je nějaký ten rok stará.
A jak už vyplývá z názvu meme, tyhle příspěvky budou přibývat ve středu. :) POŘÁDÁ: BREAKING THE SPINE

A je tu další příspěvek do středečního meme. Tentokrát už nemusím žalostně naříkat nad tím, jak se středa v prvním školním týdnu blíží. Naštěstí je mám ještě nějaký ten týden k dobru... ale začínám se bát těch předmětů, co jsem si navolila. :D Bude to záhul. Čtyři z nich se alespoň zaobírají Japonskem, tak mě to doufám bude bavit. Tak nějak by to téhle rubriky mohlo přibývat více knih, protože na čtení nejspíš nebude tolik časů, tím pádem pak můžu jenom chtít... :D
A teď už ke knize...

Kuroshitsuji

4. september 2012 at 11:35 | Destel |  Anime - recenze
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: Czarny Lokaj (Polish) | Černý komorník (Česky)
REŽISÉR: Toshiya Shinohara
PŮVODNÍ TVŮRCE: Yana Toboso
STUDIO: A-1 Pictures
VYCHÁZELO: 2. 10. 2008 - 26. 3. 2009
ŽÁNR: Komedie / Mysteriózní / Supernatural / Akční
TÉMA: Bishounen / Démoni / Andělé / Viktoriánská Anglie
POČET DÍLŮ: 24

HODNOCENÍ: 8/10 (Very good)
Hodnocení na MyAnimelistu: 8,33 (65 493 hlasů)

DĚJ / PŘÍBĚH
Ciel Phantomhive ztratí vše, co mu bylo drahé - své rodiče, dům a své bezstarostné dětství. Aby se mohl pomstít, uzavře dohodu s démonem. Po smrti otce se stane hlavou Phantomhivské společnosti, začně vyřizovat všechny záležitost, stejně tak ilegální služby pro anglickou královnu. A postupně odhaluje tajemství za smrtí svých rodičů…

Recenzovat anime, na které se mi názory mění stejně rychle, jako putuje sekundová ručička na hodinách, je docela těžké, nemyslíte?
Není to poprvé, co jsem se na něj dívala, ale prvně jsem skončila někde uprostřed, protože mě to nebavilo.